BURGERLIJKE STANDo Cornelis Eduard Jurriaans Johanna Maria Antonia Wagemakers PAG. 40 - AJAX CLUBNIEUWS EEN WOORD TOT IL gg a ET gaat niet, zooals wij dit de laatste jaren gewend zijn. Waarom zouden we het ont- Ü&r-ji kennen, is het soms in het belang van Ajax, a^s we ze99en "^et za^ wel beter worden"? B* met Neen, geachte lezende schare, met optimisme alleen komen wij er niet, Het zal absoluut wel beter worden, maar toch niet voordat ook U, hetzij op het veld, hetzij in ander clubverband, Uw volle 100 pet. aan Ajax geeft. U heeft wel gelijk, de resultaten die Ajax, deze paar weken reeds behaalde, zou bij de meeste vereenigingen reeds groote vreugde verwekken, maar U vergeet, dat Ajax een buitengewone, om niet te zeggen een super vereeniging is, die aan het einde van het seizoen even kijkt of alle elftallen kampioen zijn geworden, of dat er misschien eens een elftal met een tweede of (bij uitzon dering) derde plaats genoegen moest nemen. En daarom is het zoo opvallend, dat nu juist U dit jaar niet zoo actief bent als anders, en U haast niets van U laat hooren of zien. Neen, lieve juffrouw, kijkt U niet zoo verontwaardigd naar de onderteekening van dit epistel, werkelijk het is niet tegen U. Aan U zal het zeker niet liggen. U bent juist degene, die Uw verloofde naar train- en clubavon den stuurt, en die hem, toen hij een elftal lager kwam dan hij dacht, inspireerde om te trainen en vol te houden, en niét direct op de Elftallen-Commissie te mopperen. Als ze allemaal zoo waren als U, dan zouden we over een jaar minstens vijf eerste elftallen hebben. Laat mij echter niet afdwalen, en mij even tot den schuldige bepalen. Juist, mijnheer, U bent het, had U vanavond niet op het veld moeten zijn? Was U dat niet verplicht aan Ajax in het algemeen, maar aan Uw elftal (dat natuurlijk op U na aanwezig was) in het bijzonder? Was het niet beter, als U die Yo-Yo, waar ♦U nu mee zit te spelen, zoolang aan Uw kleine zusje had gegeven, en eerst eens was gaan leeren ,,de ballen wat meer aan een touwtje te hebben"? Trouwens Zondag middag bij het eerste, was U het, die iets zeer onvrien delijks zei, toen een van onze jongens een moeilijke kans niet benutte, maar U vergat toen, dat U 's morgens zelf een „geheide kans" om zeep had gebracht. Als U in- plaats van te kankeren, dat laatste kwartiertje het elftal eens op een nette maar stevige wijze had aangemoedigd, was dat niet méér in het belang van Ajax geweest? Maar enfin, we zullen er niet langer over praten, u weet nu wat een goed lid aan zijn vereeniging verplicht is. Nog is er niets verloren, het eerste is nog ongeslagen, en men moet toch wel een groote pessimist zijn, om nu reeds te beweren, dat één van onze elftallen kansloos is. Verbeter dus Uw leven, maar wacht er niet mee tot het te laat is. Van U hangt de toekomst van Ajax af, dus doe het nu. Ik ben geen groot geëerd profeet! Ik kan geen sterren lezen, en voor het zien uit koffiedik moet U bij mij niet wezen. Doch wat ik wel heel goed kan zien, dat zijn de resultaten. En die in dit seizoen-begin, te wenschen overlaten. Hier helpt geen eindeloos gepraat of noodeloos geklets, hier helpt alleen een flink „pak aan", doch zonder veel gezwets. Thans toont een ieder zich een lid, een ieder, dus ook U, Uw Ajax-liefde, eischt de daad, Pakt aan, maar doet het nu. JAMES. ER MÖCHTE HEIRATEN. Het is juist 12J/2 jaar geleden, dat ik met Cor Jurriaans een indeelingswedstrijd voor de C-adspiranten speelde. Veel is er sindsdien veranderd, Cor heeft zich als eerste elftal speler een behoorlijke populariteit weten te ver werven, terwijl ik op voetbalgebied nog ongeveer even ver ben als toen, dus nog steeds als een groote onbe kende" fungeer. Eén ding hadden we echter tot op heden gemeen, n.l. onzen staat van vrijgezel. Doch ook hierin meende Cor mij te moeten voorbijstreven, en heden is hij onder trouwd. Over luttele dagen zal hij het „tijdelijke" van vrijgezel verlaten om te treden in het „eeuwige" van echtgenoot, en ben ik verplicht om hem ook hierin als mijn meerdere te erkennen. Namens de Redactie, Cor, heb ik het recht om jou en je echtgenoote van harte geluk te wenschen, en ik weet zeker, dat niemand het mij kwalijk zal nemen, als ik hieraan de beste wenschen van geheel Ajax vast knoop. Bruidspaar, namens Rood-Wit een goede reis op jullie verdere levenspad. 11 October 1932. JAMES. ONDERTROUWD: en Onze hartelijke gelukwenschen. (Red. Ajax Clubnieuws.)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8