JEUGDVOETBAL. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 39 De Junioren. Op 2 October begon voor de Junior-afdeeling de competitie en met succes. Beide elftallen A en B boekten een overwinning en wel resp. op De Spartaan a en Watergraafsmeer a. De wedstrijd der A-Junioren kenmerkte zich door pittig spel: Direct na het begin scoorde Wim Egeman het eerste doelpunt van het seizoen, spoedig gevolgd door een tweede van den voet van Dekeling. Succes sievelijk voerden onze spelers den stand op, zoodat wij met de rust een 71 voorsprong hadden. Het tegen- punt van De Spartaan kwam uit een penalty. Na de rust speelden onze jongens tegen een vrij sterken wind. De eindstand was 82. Voor het begin een goed resultaat. Vasthouden jongens en maar flink je best doen, dan komt het dik in orde. Het is verheugend te kunnen schrijven, dat onze A-junioren wederom een overwinning hebben geboekt en wel tegen de Volewijckers. Tot onze spijt kunnen wij echter niets naders omtrent den wedstrijd mede- deelen. De jongens wonnen met 42. Goed vasthouden jongens. Houdt jullie flink, zoo gaan wij den goeden weg op. De B-junioren moesten bij Watergraafsmeer op visite en wonnen hun wedstrijd met 51. Fischer scoorde tweemaal, terwijl De Weerd ook een doelpunt voor zijn rekening nam. Vermelding verdient nog een mooi schot van Fischer, hetwelk echter van den binnenkant van den paal terugketste. Dit schot had beter lot verdiend. De jun. b boekten bij hun tweeden wedstrijd een nederlaag en wel met 04 tegen de Blauw-Wit b. De Blauw-Wit jongens speelden een pittigen en aantrekke- lijken wedstrijd en ondanks het goede spel van onze achterhoede, kon de nederlaag niet worden voorkomen. In de voorhoede lukte het niet. Er zal hier verbetering in dienen te komen, jongens! De Adspiranten. Met twee adspiranten-elftallen hebben wij dezen Zon dag een bezoek gebracht bij de Volewijckers. Laatst genoemden waren eohter voor onze jongens te sterk en beide elftallen leden dan ook een gevoelige nederlaag, n.l. 71 en 72. Veel valt over deze wedstrijden niet te schrijven. De Volewijcker-adspiranten waren door elkaar een turf grooter en veel steviger dan onze jon gens. v. d: Velde moest reeds na twee minuten het veld verlaten wegens een verrekte dijspier. De adspiranten b leden eveneens tegen de Blauw-Wit adsp. een nederlaag. Met 1—2 moesten onze jongens in de Zebra's hun meerderen erkennen. Keeper Keizer had verstek laten gaan zonder af te schrijven. Door deze handelwijze breng je de boel in de war, vriend. In het vervolg behoorlijk afschrijven als je verhinderd bent. Brockmann verving den weggebleven keeper op niet onverdienstelijke wijze. Een misverstand tusschen hem en Berrier gaf Blauw-Wit een kans en hiervan werd dankbaar geprofiteerd. Door hard werken slaagde Par- mentier erin den stand gelijk te maken 11. Een minuut voor het eind maakte Schoevaart een fout en Blauw- Wit kreeg weer de kans en het was 12. Al met al een prettigen wedstrijd, waarin door beide partijen flink werd gewerkt. De A-adspiranten hebben dit seizoen hun eerste pro vinciale trip gemaakt. Zij waren maar eventjes door het Xerxes-bestuur uitgenoodigd om aan de Wilgenpias den strijd aan te binden tegen de Xerxes adspiranten. Na een gezellige treinreis, waarbij geconstateerd werd dat het onder de kap van het Haagsche station droog was, kwamen ze op het nieuwe terrein van Xerxes. Oorspron kelijk zouden onze jongens een voorwedstrijd op het eerste veld spelen. Gezien echter de weersomstandig heden, besloot het Xerxes-bestuur maar op een bijveld te laten spelen. Ongelukkigerwijze scheurde onze keeper Bonneveld vlak na het begin een heupspier, zoodat deze uitviel en hij na doktersonderzoek per auto naar Amster dam moest worden vervoerd. Naar wij vernemen maakt hij het echter goed, doch hij zal eenigen tijd rust moeten houden. Wij wenschen je spoedig beterschap, hoor! Bijna den geheelen wedstrijd heeft Fischer op buiten gewone wijze onzen geblesseerden keeper vervangen. Bravo, Gerrit! Je hebt prima gekeept, jong. Ook v. d. Velde moest door een onwillige dijspier uitvallen. Pot- harst en Nijhuis vielen hierdoor in. Na een kwartier spelen krijgt Levert den bal, en na een goocheltje een keihard schot, dat onhoudbaar in den bovenhoek ver dwijnt. Keurig gedaan. Ook de Weerd schiet goed, doch de Xerxes keeper is paraat. Voor de rust weten echter de blauw-wit gestreepten den stand gelijk te maken. Na de thee zijn onze jongens in de meerder heid, doch de goede schoten gaan rakeling langs den paal of belanden in keepers handen. Bij een uitval van Xerxes zet de rechtsbuiten voor en de centervoor geeft met een mooien kopbal Xerxes de leiding. Onze adspi ranten hebben goed gespeeld en een pleizierigen trip gehad. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7