PAG. 38 - AJAX CLUBNIEUWS BLAUW -WIT II—AJAX IL Over gebrek aan belangstelling had ons tweede niet te klagen. Tal van leden en bestuurderen waren naar het Nieuwe Diep getogen, om ons tweede tegen de Blauw-Wit-reserves in actie te zien. Wat ons tweede te genieten gaf was van matig ge halte, 'n peuterig spelletje, slecht in de onderdeelen afgewerkt. De eerste aanval van Blauw-Wit werd krachtig door Puttelhar afgeslagen en goed gesteund door de midden linie openden Vogel en Twelker het offensief. Lang duurde ons overwicht niet. Weldra brak Smit, Blauw-Wit's rechtsbuiten, door en Middendorp kon nog maar juist den bal uit z'n doel tippen. Enkele minuten later kostte 'n verkeerde manoeuvre van Puttelaar ons het eerste tegenpunt. Na dezen tegenslag kwamen de zwakke plekken in ons elftal steeds duidelijker naar voren. Blauw-Wit's overheersching groeide regelmatig en het laatste kwartier vóór de rust hadden onze reserves weinig meer in te brengen. In het schieten waren de Zebra's echter niet be dreven, wel brachten zij het tot 20, doch daaraan was onzen doelman niet zonder schuld. Na de rust was althans ons veldspel iets beter. Ondanks het zwakke spel van onze binnenspelers werden 'n paar goede kansen geschapen, doch zij bleven onbenut. Blauw-Wit, dat het in deze periode van uitvallen moest hebben, had met één van deze succes. Tinus kon 'n hard geschoten bal van den rechtsbinnen wel stoppen, doch niet voldoende wegwerken en de toeloopende linksbuiten doorboorde ons doel voor de derde maal, waarmee de tweede nederlaag van onze reserves practisch gesproken 'n feit was. Kort voor het einde scoorde Blauw-Wit nogmaals, zoodat we met een 04 nederlaag konden inrukken. De groote verrassing van Ajax II. Veel grond tot optimisme konden we voor den vol genden wedstrijd niet hebben. Immers, Haarlem II kwam op bezoek en de jeugdige roodbroeken hadden hun drie tot dusver gespeelde wed strijden met overtuigende cijfers gewonnen. U kunt zich onze verbazing voorstellen toen we het telefonisch bericht van 'n 100, zegge en schrijve tien nul, overwinning ontvingen! Naar we van onzen voorzitter van de elftalcommissie vernamen, is de uitslag op regelmatige wijze verkregen, door 'n goed en doortastend spelend Ajax. Hanqard speelde 'n puike halfback-partij en in de voorhoede, die nu bestond uit: Twelker, Ypma, Vogel, Heins, Stam, was geen zwakke plek meer. De linkerwing en centervoor hebben zelfs uitstekend gespeeld. Haarlem beschikte over 'n jonge, aardig spelende ploeg, die ondanks! de nederlaag met dubbele cijfers, zich verdienstelijk te weer stelde. Ajax III heeft twee onfortuinlijke wedstrijden ge speeld en beide met oneven goal verloren. In Wormerveer bleef W.F.C. II ons derde met 32 den baas en Zondag j.l. won V.S.V. II met dezelfde cijfers. 'n Tijdelijke verzwakking door het uitvallen van on zen spil werd onze jongens noodlottig. V.S.V. scoorde in den tijd, dat ons team slechts uit 10 spelers bestond, tweemaal. Ondanks alle krachtsinspanning van onze jongens, gelukte het niet meer den achterstand in te loopen. Ajax IV bleef het pad der overwinning getrouw. Op 2 October 'n 100 zege op S.N.A. II 9 October volgde 'n 41 op Rapiditas III. v Ajax V won met flinke cijfers op 't Nieuwe Diep tegen Blauw-Wit VI, doch verspeelde in den volgen den wedstrijd tegen A.F.C. V een kostbaar puntje. Tegen wind en regen in hadden onze jongens een 21 voorsprong behaald, waarmee ze zich ten onrechte reeds als winnaars beschouwden. A.F.C. maakte direct na de hervatting gelijk. Eerst toen het einde in 't zicht kwam, werd krachtiger aangepakt, doch toen was het te laat, de stand bleef 2—2. Ajax VI deed het nog beter dan het vijfde. Twee fiksche overwinningen 102 en 50. Optimist zal U er onder de wedstrijdverslagen meer van vertellen. Ajax VII heeft eveneens de competitie op uitstekende wijze ingezet. Twee flinke overwinningen 52 en 30 resp. op A.S.R. II en Herodia II behaald, doen het beste voor de toekomst verwachten. In onze jeugdafdeelingen waren de resultaten, hoe wel niet zóó als in andere jaren, tevredenstellend. Collega Koomen zal voortaan deze rubriek verzorgen. Hiermede zijn we dus weer aan het eind van ons overzicht. Geef de Ajax-machine nog 'n tikje trainings olie en dan moet de zaak weer gesmeerd loopen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6