A J AX CLUBNIEUWS PAG. 37 daarvan schijnt Blomvliet ons de meest geschikte. We schreven moeten leeren, omdat een onzer spelers, die de linksbinnenplaats met succes zou kunnen bezetten, zichzelf uitgeschakeld heeft, door te weigeren voor het tweede te spelen, waarop het betreffende lid op de laatste bestuursvergadering geschorst werd. Jammer, die dwarsdrijverij voor zich zelf en voor de club. Vóór alles is het nu de taak van de elftal-commissie tot een constante opstelling te komen, die niet lukraak gedurende eiken wedstrijd gewijzigd mag worden, want dan komen we er nooit. Tegen Hilversum zagen we Jurriaans linksbinnen, rechtsbinnen en rechtsbuiten spelen. Volkers rechts binnen en rechtsbuiten, Blomvliet links- en rechtsbinnen. Zondag j.l. kregen we nog fantastischer combinatie s en was Volkers tenslotte op de linksbuitenplaats beland en stonden Jurriaans en Blomvliet op de rechterwing. Nogmaals: stop met dat onnoodig geëxperimenteer! Dat onze voorhoede, ondanks dat alles, .nog zoo'n goed figuur sloeg tegen Xerxes, was in hoofdzaak te danken aan v. Reenen en Wim Anderiesen, die met hun uitstekend spel Ajax in het centrum een overwegende positie verschaften. Piet's spel had bijna geheel de oude vitaliteit herwon nen en met wat minder tegenspoed had hij zeker méér dan twee doelpunten gemaakt. Wim Anderiesen was zoowel figuurlijk als letterlijk de grootste halfspeler van het veld. Hoe de geachte en ons onbekende verslaggever van ,,De Telegraaf" het volgende schrijven kan, is ons 'n raadsel: ,,Men moet een verstokt Amsterdamsch chauvinist zijn, om niet te willen erkennen, dat dezen middag de Xerxes-man beter was dan Anderiesen". Op straffe van bij de chauvinistische Amsterdammers te worden ingedeeld, moeten we met de hand op het hart verklaren, blij te zijn, dat W. Anderiesen in Ajax en v. d. Broek in Xerxes speelt. Naast W. Anderiesen speelde Strijbosch 'n puike partij, z'n keurige pass schuin over het veld heen bood Jurriaans de k?ns om den achterstand van 13 op 23 te brengen en Cor na v. Reenen onze beste aanvaller maakte er 'n keurig gebruik van. Na deze langdurige voorbeschouwing kunnen we met de beschrijving van het spelverloop kort zijn. Behoudens in de eerste minuten had Ajax vóór de rust het spel in handen. Goed, doch gelukkig verdedigen van den Rotterdam- schen doelman en Frenk hield de score voorloopiq blank, ondanks de formeele belegering, waaraan het Blauw-Witte doel bij herhaling onderworpen werd. Eens werd de bal viermaal achtereen ingezet en stuitte evenveel malen van keeper, back of paal weer uit den doelmond. Tenslotte gaf v. Reenen, na 'n combinatie van An deriesen, Blomvliet en Mulders ons de leiding. De reeds gememoreerde penalty gaf Xerxes de ge legenheid om gelijk te maken, wat Frenk op sublieme wijze deed. Na de hervatting scheen Ajax in luttele minuten 'n geslagen elftal. Lagendaal scoorde uit 'n zich onverwachts voordoen de kans op keurige wijze Xerxes' tweede goal. Geen minuut later kwam een hard uit het midden veld weggetrapte bal, hoog op ons doel en glipte tus- schen Hoeboer's vingertoppen en de deklat in ons net. Onze menschen waren eerst even verbijsterd door den tegenslag, doch toen Cor onze tweede goal gescoord had werd alles op alles gezet en trokken zelfs v. Deyck en Diepenbeek over de middenlijn om ons offensief te ondersteunen. Reeds scheen alle moeite vergeefs, toen 2 minuten vóór het einde Volkers uit 'n hoekschop voor het doel plaatste. De bal werd weggekopt, belandde bij v. Reenen, die op fraaie wijze de laatste kans benutte. Over AjaxHilversum valt niet veel te schrijven. We vonden het den slechtsten tot dusver gespeelden competitiewedstrijd en kunnen niet vinden, dat we meer verdiend hebben dan de behaalde 22. Met dat al staan we thans 3 punten achter op Stormvogels, doch nog ongeslagen en als nr. twee. Er kan nog van alles gebeuren en als er met dezelfde energie gewerkt wordt als Zondag j.l. tegen Xerxes, achten we ons elftal zeker in staat den achterstand in te loopen. doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. Punten Stormvogels 4 4 0 0 183 8 Ajax 4 13 0 12—8 5 Sparta 4 2 11 1210 5 Hilversum 4 2 11 1314 5 Xerxes 4 12 1 1314 4 K. F. C. 4 2 0 2 9—7 4 West-Frisia 4 2 0 2 1214 4 D. F. C. 4 0 2 2 11—13 2 Haarlem 4 10 3 11—17 2 V. U. C. 4 0 1 3 6—17 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5