PAG. 36 A J A X CLUBNIEUWS DE TOCHT NAAR DE WILGENPLAS. Een tragisch ongeval. Zondag 9 October is 'n trieste dag geworden voor het Ajax-gezelschap, dat naar de Wilgenpias getrokken was. En de volle omvang van de tragiek drong eerst 's avonds tot ons door, toen we het bericht ontvingen, dat Mulders' vader, die tijdens den wedstrijd onwel was geworden, niet meer tot de levenden behoorde. Hard heeft de dood ingegrepen, toen we ons ver maakten met het groote menschenspelletje, dat voetbal h^et. Zelfs toen Henk Mulders vlak voor het begin van de tweede helft, door Koolhaas van het veld geroepen werd, vermoedde geen onzer op de tribune het drama tische van de situatie. Aan Henk Mulders bieden we vanaf deze plaats onze diepe deelneming aan en wenschen hem den moed en de kracht toe het geledene te boven te komen. Reeds vóór het hierboven omschreven dramatische gebeuren, vond een eveneens te betreuren voorval plaats. Bij den wedstrijd tusschen de Xerxes- en Ajax-adspi- ranten scheurde onze jeugdige doelverdediger Bonne- veld, 'n spierbundel. De blessure, hoewel in het geheel niet gevaarlijk, was toch zóó ernstig, dat na bezoek aan een ziekenhuis, op dokters-advies het ventje per auto naar huis werd ver voerd. Aan onzen donateur Dekker, die zichzelf en z'n wagen spontaan ter beschikking stelde, willen we hier namens onze vereeniging onzen dank betuigen. In dien dank dient ook onze voorzitter betrokken te worden, die bij beide treurige voorvallen z'n volle kracht gaf en op alle mogelijke wijze hulp geboden heeft. Een onfortuinlijke wedstrijd. U ziet het, de Ajax-weg heeft daar op Schiebroek niet over rozen geloopen, ook niet wat het voetballen aangaat, al staat de beteekenis daarvan natuurlijk in geen enkele verhouding tot het voorgaande. Het was op en top een pechdag. Na in de eerste helft het spel vrijwel in handen gehad te hebben, mochten we tenslotte nog blij zijn met het gelijke spel, dat twee minuten vóór het einde een feit werd. O.i. kreeg Xerxes zelfs daarmee méér dan verdiend was. In één opzicht kunnen we met volledige voldoening op dezen wedstrijd terugzien: het spel van onze backlinie was in één woord af. Bij het keurige spel, dat Diepenbeek weer in de laat ste wedstrijden liet zien, paste v. Deyck zich volkomen aan. Red Peter heeft 'n partij linksback gespeeld, z'n grooten voorganger v, Kol volkomen waardig. Niet alleen, dat de linksbackplaats op zichzelf weer goed bezet was, doch bovendien was de combinatie weer terug. Zoowel onderling als in samenwerking met de middenlinie, was het ploegverband altijd ons sterkste wapen weer hersteld. Het was een genoegen om te zien, hoe de Xerxes- aanval met het kanon Lagendaal telkens door tactische samenwerking onzer verdedigers, uitgeschakeld werd. Doon heeft een ongelukje begaan, waarmee hij z'n medespelers en bovenal zichzelf gedupeerd heeft, n.l. door 'n strafschop te veroorzaken. Vooral heeft hij zelf er onder geleden, want z'n zelf vertrouwen was geruimen tijd na de ongelukkige over treding zoek. Er dient echter aan toegevoegd te worden, dat vóór dat ongelukje z'n spel behoorlijk bij de anderen aan sloot en van 'n zwakke plek niet gesproken mocht worden. Wat onze verdediging en halflinie aangaat, is naar onze meening de sterkste opstelling bereikt. Datzelfde kunnen we niet van onze voorhoede zeg gen. Wij betreuren het, dat men de opstelling, zooals die tegen V.U.C. was, niet intact heeft gelaten. Men zal ons bezwaarlijk in de schoenen kunnen schuiven iets tegen Volkers te hebben. We zijn er zelfs van overtuigd, dat Volkers een onzer vaardigste voetballers is. Doch 'n voorhoede, die na veel geharrewar eindelijk „klopte", zooals tegen V.U.C. het geval was en zes doelpunten maakte, had men niet op een dergelijke radi cale manier op 3 plaatsen moeten wijzigen, dat was psychologisch niet juist gezien. De groote moeilijkheid is, dat Volkers, Jurriaans en Blomvliet zich wel op de rechts- doch niet op de links binnenplaats thuis voelen. Eén van de drie zal het nu toch moeten leeren en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4