PAG. 44 AJAX CLUBXl E U W S BUITENLANDSCH VOETBALNIEUWS. Nürnberg won op 't nippertje, en niet zonder geluk. Fürth had het beste spelveld, doch vond in doelman Köhl een geweldig struikelblok. Drie minuten voor het einde stompte deze een strafschop uit z'n doel en redde, toen de wegspringende bal ten tweede male ingezet werd, op keurige wijze. Dat er nogal pootig gespeeld is in deze ontmoeting, blijkt wel uit de opmerking van den verslaggever van „Der Kicker", dat verschillende spelers nog langen tijd hun „Knochen spüren werden". Zooals onze lezers waarschijnlijk reeds uit de dag bladen zullen vernomen hebben, zijn eenige spelers van Rot-Weisz Frankfurt en eenige bestuursleden wegens overtredingen van de amateur-bepalingen zwaar gestraft. O.a. is de bekende doelwachter Kresz er bij betrokken. In het laatste no. van „Der Kicker" verdedigt zich de geschorste voorzitter van Rot-Weisz, die o.m. zegt, dat het bij de meeste groote voetbalclubs in Duitschland niet anders is als bij Rot-Weisz en 'n „Neuregelung" van de amateur-bepalingen wel niet lang op zich zal laten wachten. Oostenrijk heeft het klaargespeeld de Hongaren 'n kleine nederlaag op eigen bodem toe te brengen. Over tuigend was het niet, die 32, want ondanks, dat men algemeen de overwinning als verdiend kwalificeert, kan men zich bij het lezen der verslagen, niet aan den indruk onttrekken, dat het den Oostenrijkers „meezat". Intusschen moet echter gezegd worden, dat h£t Oostenrijksche „Wonderteam" het laatste jaar door pech achtervolgd wordt. Niet minder dan vijf spelers van internationale kracht zijn momenteel wegens ziekte of blessures van ern- stigen aard verhinderd, n.l. Blum, Schramseis, Gschweidl, Vogl en Zischek. Het is te hopen voor de Weeners, dat zij voor den landenwedstrijd EngelandOostenrijk weer geheel her steld zullen zijn. Na de onderbreking voor den landenv/edstrijd, is Zondag j.l. de competitie voortgezet. Groote verrassingen vallen er dezen keer niet te ver melden. Het minst in de lijn lagen de gelijke spelen, die F.A.C. tegen Admira en Libertas tegen Austria wisten te bevechten. Rapid won op vrij gemakkelijke wijze van de Wiener Sportclub. Hakoah klopte B.A.C. met 30. Wacker wordt het geheele seizoen reeds door pech achtervolgd en bengelt onderaan de ranglijst. Ondanks, dat zij in het veld aan W.A.C. gelijkwaardig was. moesten zij met 14 de beide punten aan Hiden's club afstaan. Vienna behaalde 'n benauwde en gelukkig verkregen 21 overwinning op Nicholson, wat echter juist vol doende was om de leiding te behouden, zooals uit onder staande ranglijst blijkt: doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. punten Vienna W.A.C. Austria Rapid Admira Hakoah Sportklub Libertas F.A.C. Nicholson B.A.C. Wacker 7 6 6 6 6 7 5 4 3 3 3 3 3 1 1 1 1 1 3 1 1 1 1 3 3 3 3 4 13— 8 14— 5 14— 9 14— 9 14— 8 10— 8 13—14 4— 7 8—12 6—10 10— 18 10 22 7 7 6 5 4 Tsjecho-SlowakijeJoegoslavië is geëindigd met 'n 21 overwinning der Tsjechen, na 'n 11 ruststand. De betere voorhoede der Tsjechen gaf den doorslag. WERELDKAMPIOENSTOURNOOI IN 1934. Op de Zaterdag j.l. gehouden F.I.F.A.-conferentie te Zürich is besloten in 1934 een Voetbaltournooi om het wereldkampioenschap te houden. Italië zal de wedstrijden organiseeren, waarschijnlijk zullen eenige voorronden in de hoofdsteden van centraal Europa gespeeld worden. ADÉ. Zuid-Duitschland heeft z'n sensatie weer gehad. v Fürth en Nürnberg, twee clubs, die zich reeds jaren op voortreffelijke wijze onder de toonaangevende ver- eenigingen handhaven, hebben elkaar voor de eerste maal in dit seizoen ontmoet. 6 6 6 6 6 6 2 1 2 2 1 2 2 2 2 10 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 12