A J A X CLUBNIEUWS PAG. 43 weet v. d. Schaaf, na een schermutseling, met een hard schot te doelpunten, waarmede de rust komt. In de tweede helft zitten wij direct weer voor 't doel, doch door het gladde veld gaat menige kans verloren. De zwaardere spelers hebben het dan ook hard te verantwoorden, doch Aukema glijdt telkens als een aal door de verdediging heen. Louwaard weet er dan 03 van te maken. Hierna wordt v. d. Schaaf in 't beruchte gebied gehaakt, doch de arbiter laat doorspelen. Toch weet hij de vierde goal te scoren (04). De Rapiditas-voorhoede trekt dan weer eens ten aanval en de midvoor weet mét een harde schuiver, die langs keeper Thumann glipt, te scoren (1—4). Doch Thumann weet zich schitterend te rehabiliteeren, want hij stopt een hard schot in den rechter-bovenhoek en een penalty. In de resteerende minuten gebeurt er niets bijzonders meer en met 14 voor Ajax komt het einde. „PA OLIE VAN HET „VIJFDE". Ajax V—A.F.C. V 2—2. Als de scheidsrechter om éven over 2 uur beginnen fluit, blijkt dat Ajax een invaller heeft voor Muller. Dadelijk ontwikkelt zich een felle strijd en Ajax zit al direct voor het doel van A.F.C. Het veld blijkt echter uiterst glad te zijn, zoodat er voor doel nog al eens wat kansen verknoeid worden. Onze spil, v. Keulen, zet met verre trappen de voorhoede aan het werk, maar tot doelpunten komt het niet. Tevens is de verdediging der Reds met den keeper aan het hoofd in uitstekenden vorm. A.F.C. onderneemt slechts sporadisch een tegenaanval, doch dit levert niets op. Ongeveer 3 minuten voor de rust weet Bartelsman met een mooi schot Ajax de leiding te geven (10). Na de rust blijkt het veld veel gladder en A.F.C., gesteund door den wind, zit direct voor ons doel. Door een mis verstand in de verdediging weet A.F.C. gelijk te maken (11). A.F.C. is nu veel sterker en de verdediging moet alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Vooral de rechtsback Lammers speelt een sublieme partij. Toch kan zij niet voorkomen, dat de linksbinnen A.F.C. de leiding geeft (12). Onze jongens zetten er nu alles op en door een fout van den A.F.C.-keeper weet Posthuma gelijk te maken. Er volgen nog eenige aanvallen, maar in de stand komt geen verandering meer. KRABBELAAR. Blauw-Wit VI—Ajax V 1—5, De tweede wedstrijd van de competitie is geëindigd in een mooie overwinning. We hebben een invaller voor Lammers. Diepgrond Sr. staat nu op de backplaats, terwijl Diepgrond Jr. linksbinnen staat. Direct ontwikkelt zich een vlugge strijd met Ajax iets meer in den aanval. Na circa 10 minuten geeft Posthuma ons met een mooi schot de leiding, terwijl even later Haentjes-Dekker er 20 van maakt. Blauw-Wit komt nu verwoed opzetten en de rechtsbinnen weet den achterstand te verkleinen 21. Met dezen stand komt de rust. Na de rust hebben wij wind tegen en Blauw-Wit is direct voor ons doel, maar de verdediging weet doelpunten te voorkomen. Bij een aanval van ons weet Diepgrond Jr. den stand op 31 te brengen. Als een der Blauw-Wit-backs den bal in het strafschop gebied met de hand bewerkt, krijgen we een strafschop toegewezen, welke door Diepgrond Sr. gemist wordt. Zijn broer doet het even later beter door met een mooi doelpunt den stand op 41 te brengen. Van Veen voegt ook nog een doelpunt aan de score toe, zoodat het einde komt met een 51 zege. Ik wilde nog even hulde brengen aan de vier „supporters", die regen en wind trotseerden en den wedstrijd tot het einde toe bij woonden. Bravo!! KRABBELAAR. Mannen broeders, het is in één woord reusachtig! Je kon duidelijk merken, dat ze den heelen zomer er eenvoudig naar gesmacht hebben, dat de clubavonden weer beginnen zouden, 't Was op onzen laatsten clubavond zóó vol, dat de laatkomers hun beenen buiten het raam moesten laten hangen. Hein Delsen moest den heelen avond ernstig blijven, want voor z'n bekende breede glimlach was geen plaats! Hij traint1 nu eiken dag om in de lengte te leeren lachen. Eén categorie is echter ernstig gedupeerd, onze be roemde hengelaars. Die menschen konden elkaar on mogelijk wat vertellen. Overal wordt echter voor ge zorgd. Er is nog een tweede zaal in De Karseboom en als dat niet voldoende is gaan we naar de R.A.I. Dan krijgen we zesdaagsche clubavonden. Vrijdagavond a.s. zullen er weer bijzondere attracties zijn. In overleg met het bestuur is bovendien besloten eenige prijsjes beschikbaar te stellen voor de beste prestaties van den avond, op het gebied van biljarten, bridgen, dammen, enz. Populaire prijzen, plaatsbespreking dringend aanbe volen! EEN CLUBAVONDKIEKJE UIT VROEGER JAREN. Twee voetbalinternationals op het billard in actie W. Addiks en W. Güpfert.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 11