PAG. 42 - AJAX CLUBNIEUWS Om van dezen wedstrijd een goed overzicht te geven, is niet doenlijk. Op enkele zeer fraaie doelpunten van Diepgrond en De Bruyn na, is er niet veel moois te zien geweest, al moet dit voor 50 geweten worden aan het meer dan slechte veld, dat als rutschbaan op een Lunapark best te gebruiken zou zijn. Parmen- tier's debuut op den vleugel was, kennelijk tegen zijn zin in, lang niet slecht, terwijl ik Monnik den beste van de middenlinie vond. Alleen begrijp ik, naar mijn bescheiden meening niet, waarom een speler als Lotte hierin niet is opgenomen en op de reservelijst staat. Had Dreesde zijn inmiddels beroemd geworden dikke knie niet gehad, was het tweede tegenpunt waarschijnlijk nooit gekomen. Maar met al, lui, hebben we een sprekende overwinning behaald en geloof ik wel, dat er met dit elftal meerderen zullen volgen, maar.geef ik tevens den raad te bedenken, dat we nog wel zwaar dere boontjes te doppen zullen krijgen. AJAX VI—W.M.S. III 5—0. Allereerst wil ik (mezelf uitgezonderd natuurlijk) het geheele elftal complimenteeren met het vertoonde spel. Duvels, jongens, wat is er ondanks den gestadig neerstroomenden regen en gladde veld, puik gespeeld. Uitblinkers zijn er niet geweest, al wil ik niet nalaten aan Dreesde en Donk een extra pluim te geven. Met een eenigszins gewijzigde opstelling, Parmentier linksbinnen én Fontaine op den vleugel, werd begonnen. Het eerste kwartier een goed gelijk opgaande strijd, waarin we een weinig geluk heb ben, wanneer tot tweemaal aan toe den bal langs het door Dreesde verlaten doel vliegt. Dan volgt een periode van Ajax-overwicht, waarin De Bruyn ons met een welgericht schot de leiding bezorgd. 10. Bij een snellen tegenaanval stopt Dreesde een oogenschijnlijk onhoudbaren bal op sublieme wijze. Goed gesteund door onze middenlinie, komen we weer in den aan val en wanneer Reders in het strafschopgebied in den rug aange vallen wordt, geeft de scheidsrechter penalty, welke door Parmen tier a la Van Kol ingeschoten wordt 20, met welken stand ook de rust ingaat. Na de heerlijk warme thee, was het spelbeeld geheel anders en was onze voorhoede voor het grootste gedeelte, aan het woord. Uit stekend was toen ook onze middenlinie en in de laatste instantie onze achterhoede, waar voor W.M.S. geen doorkomen aan was. Geleidelijk werd dan ook de stand tot 50 opgevoerd en waren we, wat den natten kant van dezen middag betreft, blij dat het af- geloopen was. Aan de elftalcommissie zou ik alleen nog willen ver zoeken, uit dit elftal nu eens geen spelers weg te halen voor de hoogere elftallen, maar het nu eens zoo te laten, ik waarborg hun, dat ze er olezier van hebben. OPTIMIST. VETERANEN-VOETBAL. Twee Zaterdagmiddagen heb ik mij onder de veteranen begeven, en was het mij vergund het leven van deze bejaarde voetballers van zeer nabij te aanschouwen. Het beste kunnen we deze spelers misschien vergelijken met onze adspiranten (alleen in het veld natuurlijk), U weet wel, eerst pingelen, dan mopperen en ten slotte gezworen kameraden, maar bovenal bezield met een heiligen wil om de overwinning uit het vuur te slepen. Tegen de A.M.V.J. werd gewonnen, ik heb slechts een klein gedeelte gezien, maar de uitslag was geloof ik 54. Slechts het laatste half uurtje heb ik den wedstrijd gadegeslagen, daar Voor zitter Koolhaas juist mijn assistentie meende te moeten inroepen voor het inkoopen van waschbakken. „Met vijf minuten zijn we terug," onderstreepte hij zijn uitnoodiging. Optimist, die „engros" inkoopen in „en detail" zaken wilde doen. In hoeveel winkels we zijn geweest, weet ik niet meer, maar op het laatst, toen de duister nis reeds begon te vallen, zijn we toch geslaagd, en konden de veteranen door ons toedoen gewasschen naar hunne haardsteden terugkeeren. Geen van de ondankbaren heeft echter een woord van dank tot ons gericht. Neen, dan was het „half onsje kaas aan een stukje", dat den Heer Koolhaas mij in de Dapperstraat offreerde, nog niet eens zoo slecht. Zaterdag j.l. moesten de Chrysler Boys met 53 de meerderheid van onze „oudjes" erkennen. Het leek er anders meer op, of wij de automobilisten waren, want om kwart voor drie werd het rus tige Oostzaan opgeschrikt door een file automobielen, gevuld met Ajacieden. Er is goed en enthousiast gespeeld, jammer alleen, dat de ex-internationals De Boer en De Natris zoo akelig pingelen, anders ging het nog veel vlotter. Ook Wim de Bois was geweldig op dreef, terwijl v. d. Brink de topscorer was. Met Punktroller en zweetbaden is er uit laatstgenoemden speler nog best een eerste-klasser te maken. Zulke schutters zie je maar zelden in de eerste klas. Na afloop is er ten gerieve van een paar grieperige Heeren ge zamenlijk een borreltje gedronken, en is er tevens afgesproken, dat de veteranen weer een goeden greep naar het kampioenschap zullen doen. JAMES. VAN HET VIERDE ELFTAL. Ajax IV—S.N.A. II 10—0. Het is ons gelukt den eersten thuiswedstrijd met groote cijfers te winnen. Toch zag het er in het begin niet zoo naar uit, want S.N.A. kwam voor de rust, gesteund door den sterken wind, ge vaarlijk dicht bij ons doel, doch de Ajax-achterhoede, met Pater- notte als gast, gaf geen krimp. Als Schrama dan een flinken trap naar voren geeft, staat de voorhoede klaar voor verdere expeditie en het is 10. In deze periode blijkt, dat onze links-buiten niet op dreef is, want hij ver knoeit door onnoodig pingelen eenige mooie kansen. Wanneer Ajax er dan, door mooi aangeven van v. Tuyl, 20 van maakt, is het met het forsch spelend S.N.A. gedaan en het wordt een strijd tus- schen de Ajax-voorhoede en S.N.A.-achterhoede, die de eerste wint, want zij weet geleidelijk de score op te voeren tot 100, waar ook de keeper voor een groot deel debet aan was. Een ieder is dan ook blij, mede door het slechte weer,dat het einde spoedig daar is. Rest ons nog te vermelden dat de doelpunten, waaronder vele fraaie, gemaakt werden door Louwaard (6), v. d. Schaaf (2), Aukema en Swynenberg elk 1. PA OLIE. Rapiditas IIIAjax IV 14. Ajax IV ging op den goeden weg voort en behaalde wederom een overwinning. Het was trouwens toch een succes-dag voor ons, want twee onzer grootste concurrenten, Watergraafsmeer II en Volewijckers II, leden een nederlaag. Hiermede heeft Ajax IV de leiding genomen, onmiddellijk gevolgd door Blauw-Wit IV. Van den wedstrijd Rapiditas IIIAjax IV het volgende: Swijnenberg raadt met tossen het best en wenscht het eerst met zon en wind tegen te spelen. In 't begin gaat het spel gelijk op, doch dit duurt niet lang, want geleidelijk komt Ajax meer in den aanval, al zijn de Rapiditas-aanvallen geenszins ongevaarlijk, want nadat Arema, na listig over den bal stappen van Aukema, den stand op 01 heeft gebracht, rent de Weespermidvoor op 't doel af, doch Heeren weet nog net op 't nippertje te redden, terwijl Schrama eveneens een zeker doelpunt weet te voorkomen. Dan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 10