PAG. 28 - AJAX CLUBNIEUWS mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Ajax IIHilversum II 22. Wederom is het ons tweede elftal niet mogen gelukken het zoet der overwinning te smaken. Weliswaar werd er beter gespeeld dan tegen A.F.C., doch de begeerde twee punten kwamen nog niet binnen. Ajax begint goed, en speelt technisch een stuk beter dan Hilver sum. Al spoedig weet onze voorhoede dit overwicht in een doel punt uit te drukken. Hilversum laat dan even duidelijk zien, dat een wedstrijd niet alleen met goed spel gewonnen kan worden en werpt zich met een geweldig enthousiasme in den strijd. Jammer genoeg, schijnt het Ajax-spel niet op geestdrift te zijn ingesteld, en nog voor rust heeft Hilversum de 01 achterstand in een 21 voorsprong omgezet. Na de thee is het een belegering van de Hilversum-veste ge worden, en slechts sporadisch komen de groen-witten nog over de helft Verder dan één, keurig door Vogel ingekopt doelpunt weten onze jongens het echter niet te brengen, hoewel de voor hoede zeker niet over gebrek aan kansen te klagen heeft gehad. Dat de overwinning ons toch nog ontging, komt in hoofdzaak door het peuterige in het spel, de finishing touch, in dit geval het stugge doorzetten ontbrak er aan, en slechts zelden werd het den Hilver- sum-doelverdediger lastig gemaakt. Puttelaar was de ster van het veld, terwijl Jan Stam een keurige partij rechts-buiten ten beste gaf. JAMES. VAN „HET DERDE". Gelijk spel tegen R.C.H. II. Zoo zette „het Derde" op 18 Sept. .1. de competitie in met een thuiswedstrijd tegen R.C.H. II, waarbij de puntjes eerlijk tusschen beide partijen werden verdeeld. De straffe wind, die van doel tot doel stond, had zeker geen gunstigen invloed op het spel, hoewel Ajax, dat in de eerste helft wind tegen had, beter speelde dan na de rust. Met dezen 22 uitslag kan vooral R.C.H. tevreden zijn, want na half time ontsnapte haar doel een paar keer op gelukkige wijze aan een doorboring. „Het Derde" was als volgt samengesteld: Middendorp Belmer, Paternotte W. Bakker, Holtzappel, Brave Schelvis, Kant, Hetebrij, Timman, Eichelsheim. Om even over twee uur werd afgetrapt. In het begin wogen beide partijen tegen elkaar op, waarbij de aanvallen van Ajax gevaarlijker waren dan die der tegenpartij. Wel ontwikkelden de Haarlemmers in het middenveld een goede partij voetbal, doch voor het doel gekomen bleef succes door slordig afwerken voorloopig uit, terwijl ook onze verdediging op haar post was. Tot tweemaal toe kreeg Ajax een vrije schop, op den rand van het strafschop gebied tegen zich toegewezen, doch hieruit ontstonden geen doel punten. Na ongeveer 20 minuten spelen pikte Hetebrij den bal op, gaf mooi door aan Timman, die in het verlaten doel schoot (10). R.C.H. was niet ontmoedigd en pakte flink aan, waarbij vooral hun kleine, uitstekende centervoor het de Ajax-aohterhoede danig lastig maakte. Bij een der Rood-Witte aanvallen bleven de R.C.H.-backs staan voor buitenspel. De scheidsrechter liet doorspelen, waardoor Tim man no. 2 langs den doelman kon koppen. Even later scoorde R.C.H. haar eerste tegenpunt. Na de thee was R.C.H. beter dan Ajax en onze verdediging kreeg het hard te verantwoorden. Aan den anderen kant had de R.C.H.^keeper niet over geluk te klagen, toen hij den bal een keer liet glippen. Een kwartier voor het einde kwam de gelijkmaker van den voet van den linksbuiten (22). De laatste vijf minuten waren nog spannend. Aan beide kanten werd hard gewerkt voor het winnende doelpunt, doch noch Ajax, noch R.C.H. hadden succes, zoodat het einde kwam met een gelijk spel (22). H.R.C. II wint van ons met 41. Wat 'n sof. Ja, geachte lezers en lezeressen, Ajax 3 heeft Zondag 25 September een reuzen sof-dag gehad. Met 41 hebben we van de H.R.C.-reserves klop gehad. En hoe dat kwam? 'k Weet 't niet. Niets wilde lukken, en niet bij een of twee spelers, neen, bij allemaal. Ik zal U voor dezen keer een verslag besparen, 'k Kan U alleen dit vertellen, dat we reeds in de eerste helft met 40 achter stonden. Kort voor het einde redde Schelvis gelukkig nog de eer, maar 't was en bleef sof. Zoo'n echte r..., pardon, sof partij, waarvan je na afloop het hoofd tusschen je beide handen neemt en zegt: „Maar drommels nog toe, hoe kan ik er nou zoo'n bal doorlaten" Ja, hoe kan 't, maar hij zat en... och, laat ik maar ophouden met die „jammersymphonie". Volgende week gaan we naar Wormerveer om daar tegen W.F.C. II te spelen. Komaan, luitjes, dan gaat het beter, hoor' lederen heeft toch wel eens een off-day, dus waarom wij niet. We hebben een goed eltal en als we het spel goed „open" houden en er een beetje beter opzitten, nu... dan moet het gaan. Dat zit, o zoo. SUNIT. VAN 'T VIERDE ELFTAL. A.W. II—Ajax IV 2—5. Ajax 4 heeft het seizoen ingezet met een stevige 52 overwin ning en hadden wij in de eerste helft niet zoo kort gespeeld, 102 zou niet gek geweest zijn. Na eenige wederzijdsche aanvallen blijkt, dat Ajax technisch stukken beter is, doch het juiste schot ontbreekt. Na een afgeslagen aanval komt de bal bij Aukema (niet zoo pingelen, boy), deze schiet op doel, de keeper stopt, doch achter de doellijn en het is 10. Tien minuten later gaat de A.W.-buitenman er vandoor, hij schiet tegen den binnenkant der linkeripaal, de bal rolt langs de doellijn tegen de rechterpaal, waarna Thumann met een uitval het leder weet te bemachtgen, doch tot onze verbazing geeft de arbiter goal, terwijl hij midden op het veld stond 1). Met dezen stand komt de rust. Na de rust, hadden wij afgesproken het spel flink open te gooien, wat dan ook inderdaad gebeurde. Na 5 minuten is de stand reeds 4-1. Ajax beheerscht thans het 'heele veld, terwijl de enkele aan vallen van A.W. door de Ajax-achterhoede, waar v. 't Huil uit blinkt, in de kiem worden gesmoord. Wanneer de stand op 5-1 gebracht is, weet Thumann door een fraaien uitval een keihard schot te keeren. Doch het is slechts uitstel van excecutie, want wan-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8