„IF WINTER GOMES"» A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 27 ET seizoen is begonnen en al wat Ajax heet begint weer te leven, niet dat een Ajacied zomers een winterslaapje maakt. O neen, dat niet, een sportsman heeft altijd wel wat te doen, maar die echte, zonnige, zomersche ge zichten, die zie je bij Ajax toch alleen maar 's winters. Met clubavond begon het al. De clubavondtoekomst ziet er niet somber uit, want de eerste avond was al goed bezet; ook met gehuwden, en het wil wat zeggen, om deze categorie mannen het gezellige huis uit te krijgen. Dat de stemming geanimeerd was, bleek wel uit den ,,vischhoek". Hier zaten de Ajax vischliefhebbers hun heldenfeiten te memoreeren, en hoewel ik niet aan het gesprek heb deelgenomen, kon ik het van mijn plaats af toch goed volgen. Ieder moment werden een paar handen ten hemel geheven, om groote dingen aan te wijzen. Jammer is het, dat Adé niet in dit college kon worden opgenomen, daar menschen met korte armen absoluut geweigerd worden. Trouwens, schrijvende lieden komen schijnbaar toch niet in aanmerking, want ongeveer een jaar geleden, kreeg ik ook een uitnoodiging voor een vischtocht, maar op dien dag wacht ik nog steeds, hoewel ik er beslist niet aan dacht iets over dezen tocht te gaan schrijven. Toen ik later vernam dat een der Heeren 32 pond baars gevangen had, viel mij dit erg tegen, want af gaande op de maten, die hij aanwees, kan het er dan hoogstens maar één geweest zijn. Van de sloot naar het voetbalveldhet is slechts een stap, en ik ben mij een paar dagen aan voetbal gaan bezondigen. Ik heb de wedstrijden van het le, 2e, 3e en van onze veteranen geheel of gedeeltelijk gezien, maar een overwinning mocht ik nog niet aanschouwen. Het komt mij voor, dat er een paar veteranen op hun retour zijn, alleen weet ik niet goed waar zij dan terecht moeten komen. Een veteraan behoort eigenlijk al op zijn retour te zijn, en als hij dan bovendien weer op retour geraakt, zou hij weer een kei moeten worden. Hoe het nu precies zit weet ik niet; wat ik echter wel weet, is, dat het verleden jaar beter ging, en aangezien deze kentering niet door het leeftijdsverschil van één jaar is gekomen, wil ik den Heeren adviseeren, terdege aan te pakken. Het gaat hier om de reputatie, van een oud en ge vestigd elftal. Ten einde raad ben ik Zondagmorgen naar mijn oude liefde... het zesde gaan kijken, en het doet mij genoegen, dat juist dit elftal een pleister op mijn rood-witte wond moest leggen. Met liefst 111 bleven zij meester van het veld, waarmede zij hopelijk een gunstig seizoen heb ben ingeluid. Met Josephine Baker kan ik echter zeggen: ,,j'ai deux amours" en toen ik 's middags hoorde, dat ons eerste V.U.C. een lesje gegeven had, kon ik weer dik tevreden zijn. Werkelijk, het seizoenbegin was nog zoo slecht niet. Neemt U het mij kwalijk, dat ik 's avonds naar mijn Amsterdamsche nachtegaal, mijn juffrouw van de ,,Cetem" ben gaan luisteren? JAMES. HEDEN WERD EEN VOETBALLER GEBOREN. ,,Het is een jongen" Met een gelukkig gezicht, vertelde Wim Volkers het. Eindelijk had hij dan het praedicaat vader verworven, en het deed mij werkelijk genoegen onze stralende ex-rechtsbuiten van harte geluk te wenschen. Een gelukwensch, die hij hopelijk ook aan zijn vrouw heeft overgebracht. Natuurlijk heb ik mij direct tot Wim Junior gericht. Aangezien hij echter nog weinig bezoek wenscht te ontvangen, moest ik dit schriftelijk doen. De copie hier van wil ik U niet besparen. Kleine Wim", ik heb vernomen, dat je op de wereld kwam, en bij 't kiezen van je ouders niet de eersten, besten nam. 'k Heet je hier van harte welkom, 't leven is wel niet zoo'n gijn, maar daar zal je wel aan wennen, 't zal niet steeds malaise zijn. Hoofdzaak, Wim, dat is gezondheid, en een air ,,'t komt wel terecht", heusch dan is het leven jongen, hier op aarde niet zoo slecht. Kan je al een woordje spreken, schreeuw je al papa, mama, of roep je misschien de baker, heel den dag ,,Hup Ajax" na? Later kom je ook in Ajax, maar verricht nu reeds een daad, Maak niet langer meer bezwaren, dat je Pa weer spelen gaat. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7