LANGS DE LIJNEN. VETERANEN-VOETBAL. JEUGDVOETBAL. PAG. 26 AJAX CLUBNIEUWS mmmmmmmmmmm/ammmm/A in hun persoon, in hun beroep, gegriefd en belee- digd worden op een wijze, zooals in dat clubblad nu al legio malen ons en met ons diverse anderen over komen is. Wij veroorloven ons over deze „volle waar deering" onze volle verbazing te uiten." Wie die „diverse anderen" zijn, is ons niet duidelijk. Alleen onze waarde heer Hoven voelt zich door ons wel eens gekrenkt, zoodat we hem in overweging geven te onderzoeken of de fout a la Tijl Uilenspiegel niet bij hem zelf zit! Tenslotte leggen we onzen vriend, die ons zoo harts tochtelijk onze feilen toonen wil, het volgende schrijven voor, dat we van Wim Volkers ontvingen: Amsterdam, 24 September 1932. Waarde Desmit, Met niet geringe verbazing las ik in het Amsterdamsche Sportblad van 19 dezer de „verdediging" van den Heer Hoven tegen Uw zeer juiste stukje in ons laatste club nieuws. Ik stel er prijs op hierbij uitdrukkelijk te verklaren, dat de feiten, zooals in ons clubblad vermeld, WEL, en zooals in het eerstgenoemde sportblad opgenomen NIET de juiste zijn. Dat de Heer Hoven nu durft te beweren, dat hij wel van begin af aan de juiste oorzaak van mijn niet spelen wist, is wel bijzonder sterk en totaal in strijd met het telefonisch gesprek, dat ik na zijn eerste artikel met hem had. M.i. springt de Heer Hoven van den hak op den tak, daar hij thans als zijn verweer op Uw stukje niet beter weet te doen, dan U persoonlijk aan te vallen door U een slechte „recensie" als redacteur van ons zoo buiten-< gewoon verzorgd clubblad te geven. Met hartelijke groeten verblijf ik ook namens mijn vrouw en zoon, Hoogachtend, t.a.v. W. F. VOLKERS. Mogelijk dringt het nu zoo langzamerhand tot den heer Hoven door, dat de verhoudingen in Ajax toch ietwat anders zijn dan hij zich voorstelt. En als we dan bereikt hebben wat we wenschen, n.l. dat de hoofdredacteur van het Amsterdamsch Sportblad vóór hij zich met interne vereenigingszaken bemoeit, eerst eens behoorlijk en bij de bevoegde personen in lichtingen vraagt, dan vergeven we hem de paar mod derspatjes gaarne! De eerste competitiewedstrijd werd door de vetera nen gespeeld op 17 September, en wel tegen S.D.A. Daar geen der keepers voor ons beschikbaar was, heeft onze rechtsbuiten Schafer op buitengewone wijze deze taak overgenomen. Het resultaat van dezen wedstrijd was een gelijk spel (33), wat, de warmte in aanmer king genomen, niet slecht genoemd mag worden. De tweede wedstrijd ging tegen de Amsterdamsche spuitgasten. Wij hebben het echter tegen deze „Feuer- wehr" moeten afleggen. Zevenmaal spoten zij in ons doel, terwijl wij daartegenover slechts vier doelpunten konden stellen. Wij konden op dit smalle hobbelige veld, met hoog gras, ons spel niet ontplooien. De brand weerlieden speelden met „vuur" en knalden er flink op los. v Deze week spelen wij tegen de Jongemannen, waar tegen reeds eerder vriendschappelijk werd gespeeld. De laatste weken troffen onze jongens het niet. De regen trad nogal eens als spelbreker op. De wedstrij den tegen D.W.V.-adspiranten en -junioren moesten verschillende malen onderbroken worden. De adspiran- ten wonnen hun wedstrijd tegen de D.W.V.'ers. Er werd pittig gespeeld, vooral na de rust en de uitslag was dan ook 51. De Junioren daarentegen waren niet bijster op dreef, zoodat zij dan ook regelmatig werden geklopt. Op 25 September zijn twee adspiranten-elftallen en een junior-elftal op bezoek geweest bij A.F.C. Om 10.30 bond een elftal den strijd aan tegen A.F.C.-b. Onze jongens wonnen door goed positiespel en flink schieten met niet minder dan 131. De uit slag spreekt voor zichzelf. De tweede wedstrijd ging tegen A.F.C.-a. Hier was meer spanning. Stonden wij met de rust voor met 20, het duurde niet lang of A.F.C. wist er 3—5 van te maken en alleen door goed doorzetten van Fischer en de Weerd werd het nog een gelijk spel (55). Rest ons te vermelden, dat v. d. Velde door een verrekking van een dijspier het veld moest verlaten. Wij hopen, dat hij spoedig weer van de partij zal mogen zijn. Als derde wedstrijd de junioren tegen A.F.C.-b. Ook hier waren onze jongens technisch beter dan de tegen partij. Vooral Verseef speelde rustig en tactisch. Jam mer dat de kleine Levert ietwat ongelukkig was. De wedstrijd werd door onze junioren gewonnen met 52. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6