AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 25 De meeste zorg baart naar onze meening ons tweede elftal. Onze reserves hebben de competitie slecht ingezet. Evenals in Beverwijk tegen de Kennemers, bleven zij tegen A.F.C. met één doelpunt in de minderheid. Was echter in Beverwijk het spel van goed gehalte, van den wedstrijd tegen A.F.C. kunnen we niet hetzelfde zeggen. Wat vóór alles opviel was, dat er van 'n elftal geen sprake was. Behoorlijk sluitend combinatiespel zagen we slechts sporadisch van den linker vleugel. Voor de rest was het óf ,,kick and rush", óf 'n short passing", dat zóó onzuiver uitgevoerd werd, dat het geen resul taat kon opleveren. Als Happel z'n doel niet op zulk een uitstekende wijze verdedigd had, zou 'n gevoelige nederlaag niet uitge bleven zijn. Heins bedenke, dat terugspelen op de halfback-linie 'n hulpmiddel is om een gedekte voorhoede vrij te spelen. Terugspelen, als samenspel in de goede richting het doel der tegenpartij -mogelijk is, dient men te vermijden. v. d, Laar kan z'n werk veel nuttiger maken door z'n voorzetten wat meer terug te plaatsen. De schuine hooge ballen op doel, zijn voor 'n keeper, die z'n vak verstaat, 'n welkome prooi. Tegen de Hilversum reserves was het resultaat (22) althans beter en naar we vernamen, viel er ook spel- qualitatief eenige vooruitgang te bespeuren. Ons tweede heeft natuurlijk van de experimenten met ons eerste elftal sterk te lijden gehad. Voor Zondag a.s. staat de ,,Big Match" tegen Blauw- Wit 2 op het programma. Vooruit lui, laat zien, dat er nog pit in rood-wit zit! Ajax 3 debuteerde niet slecht met een gelijk spel tegen R.C.H. 2. Doch juist na dit tevreden stellende begin, viel het resultaat van Zondag j.l. bijzonder tegen. De 1—4 tegen H.R.C. 2 was voor ons en stellig ook voor de jongens zelf 'n onaangename verrassing. Dat ze beter kunnen, daarvan blijven we echter overtuigd. Play up boys! Ajax 4 heeft het eerste gecopiëerd. Een overwinning en een gelijk spel. De zege viel in Bussum, waar zij Allen Weerbaar met 52 klopte. Het gelijke spel werd op het Nieuwe Diep tegen het vierde elftal der Zebra's bevochten. ANTWOORD AAN DEN HEER HOVEN. Tenslotte willen we nog even en voor de laatste maal den heer Hoven van repliek dienen. Dat we met ons artikeltje „Volkers en de persmus kieten" kans liepen 'n modderfonteintje aan te boren, daarvan waren we bij voorbaat overtuigd. Onze verwachting is prompt uitgekomen. Met 55 regels druks, waarvan er slechts enkele gewijd waren aan de zaak waarom het werkelijk ging, heeft de heer Hoven ons de huid vol gescholden. Zijn con clusie komt in 't kort hierop neer, dat ik een met modder kluiten gooiend jongmensch ben, dat nóch door m'n medebestuurders, nóch door de leden au serieux ge nomen wordt. Met deze stelling bleek het Ajax-Bestuur het niet eens en zond aan den hoofdredacteur van ,,Het Amsterdam- sche Sportblad", het volgende schrijven: Amsterdam, 22 September 1932. Den Heer J. Hoven, Amsterdam. In de laatste uitgave van hét Amsterdamsch Sport blad, wordt door U als Redacteur ter algemeene kennis gebracht, dat aan het Ajax-Clubblad door onze leden noch door ons Bestuur eenige autoriteit wordt toe gekend. Het komt ons echter onbegrijpelijk voor, dat U als buitenstaander niet eerst eens even de moeite hebt ge nomen te bevoegder plaatse te informeeren. Zeer zeker had men U dan overtuigd dat het Clubblad, evenals de prestaties van den Heer Desmit ten volle door de ver- eeniging worden gewaardeerd. U zult ongetwijfeld wel bereid zijn dit schrijven in het Amsterdamsch Sportblad te publiceeren. Namens het Bestuur der A.F.C. ,,Ajax" Hoogachtend, (w.g.) J. ELZEN GA, le Secretaris. Met dit schrijven zat de heer Hoven zóó in z'n maag, dat hij het niet onder de oogen van z'n lezers durfde te brengen. Met de volgende zinsneden, waarin hij handig camoufleert, dat het 'n officiëele brief is van het Ajax- bestuur, tracht de heer Hoven er zich van af te maken: ,,Men deelt ons van Ajax-zijde mede, dat ,,het club blad, evenals de prestaties van den heer Desmet, ten volle door de vereeniging worden gewaardeerd." Het heeft dus de volle waardeering van het bestuur dier club, en het zou dus ook de volle waardeering der vereeni ging hebben, wanneer b.v. personen, die een oordeel uitspreken over het niet spelen van bepaalde spelers,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5