PAG. 24 - A J A X CLUBNIEUWS Met 'n zoo sterk gewijzigde ploeg 3 van de 4 punten bemachtigen, is een keurig resultaat. Als onze menschen met dezelfde energie blijven voort- werken, dan kunnen we met vertrouwen de verdere verrichtingen van ons eerste elftal tegemoet zien. Men vergete niet, dat de Ajax-machine zelden reeds in de eerste wedstrijden op volle toeren loopt. Geleidelijk valt reeds vormverbetering te constatee- ren, bijvoorbeeld bij Jurriaans, die tegen V.U.C. uit stekend op dreef kwam. Onze rechtsbuiten hoede zich er echter voor, z'n zelf- beheersching te verliezen, zooals vóór de rust eenmaal het geval was; dat is onvereenigbaar met z'n eigen reputatie en die van onze club. V.U.C. speelde een matige partij voetbal en er zal o.i. veel moeten veranderen, wil zij niet op de onderste plaats eindigen. Bijzonder zwak was de rechter verdedigingshelft. In elke linie zat slechts één speler van kwaliteit; keeper Dijkstra, linksback v. d. Zalm, spil v. d. Wildt en linksbuiten v. Gelder. Aan Dijkstra en v. d. Zalm komt de eer toe het aantal tegenpunten beneden de 10 te hebben gehouden. Het begin van den strijd was sensationeel. In de eerste tien minuten lieten beide voorhoeden elk twee mooie kansen onbenut. De 11e minuut werd ons noodlottig, v. Os verzuimde den bal terug te spelen en hield alleen af. Koppens slipte langs hem en schoot Hoeboer was inmiddels uitgeloopen in het verlaten doel. Toen volgde de eenige periode, waarin V.U.C. ge vaarlijk was. Moreel gesteund door het plotselinge succes, trokken zij enthousiast naar voren en hielden het spel eenigen tijd in handen. Onze middenlinie herstelde door weloverlegd spel spoedig weer het vertrouwen in ons elftal en toen een maal de weg tot het rustige samenspel weer gevonden was, had V.U.C. weinig meer in te brengen. Na een goede combinatie gaf Schubert door naar v. Reenen, en met 'n scherp schot liet Piet den gelijk maker noteeren. In de hierop volgende periode zat het onze voor hoede niet mee. Keer op keer verdween de bal juist over of naast Dijkstra's doel. Even voor de rust trapte de Haagsche rechtsback den bal zóó hopeloos slecht weg, dat Schubert plotseling een prachtkans kreeg. De Hagenaar redde tenslotte met een wanhoopspoging door den bal voor Schuberts voe ten weg te slaan en veroorzaakte daarmee den vrijen schop, die ons de leiding zou bezorgen. Mulders kreeg den bal toegespeeld en plaatste, naar binnen loopend, hoog in de touwen. In de tweede helft viel de beslissing spoedig. v. Reenen doelpuntte na goed werk van Blomvliet. 3—1. Geen minuut later wandelde ons binnentrio door de V.U.C.-verdediging en bracht Schubert den stand op 4—1. De tweede helft was toen tien minuten oud. Het Ajax-offensief werd krachtig voortgezet, waarbij Dijkstra en v. d. Zalm volop gelegenheid kregen hun talenten te toonen. Een kogel van v. Reenen stopte de Haagsche doel man duikelend op de lijn. Ons vijfde doelpunt werd wederom gescoord door Schubert, nadatveven te voren v. Reenen hands ge maakt had. Het mooiste doelpunt kwam tenslotte van Jurriaans, die 'n voorzet van Mulders uit de lucht oppikte en in eens langs Dijkstra joeg. Dat was de klap op de vuur pijl, want wat we daarna nog te zien kregen, was geen vuurwerk" meer. 'n Serie botsingen, waardoor ten slotte bij ons Jur riaans en van Haagsche zijde Kok uitvielen, deed mede door de talrijke onderbrekingen, afbreuk aan het spel-l peil. Schetters -we zouden haast zeggen de eeuwige jeugd verscheen weer eens binnen de lijnen en nam met succes deel aan het spel. V.U.C. slaagde er ten slotte nog in uit 'n verwarde situatie voor ons doel haar tweede doelpunt te scoren. Van Reenen zorgde voor de ,,note gaie" door'n kogel van v. d. Zalm, die recht op z'n gezicht afkwam, klem- vast uit de licht te grijpen en nog voor de scheidsrechter had kunnen fluiten V.U.C. een vrijen schop toe te staan. Niemand betreurde het ten slotte, dat scheidsrechter Vermeer inrukken blies. Wat in de overige afdeelingen gepresteerd werd, bleef beneden de maat. Ajax 2, 3 en 4 speelden zes wedstrijden; één werd er van gewonnen, drie gelijk gespeeld en twee verloren. Daar kunnen we geen genoegen mee nemen lui! Dat is goed om de redactie van dit blad grijze haren te bezorgen. Tinus Middendorp heeft me trouwens reeds namens het derde, beterschap beloofd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4