A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 23 DRIE PUNTEN UIT TWEE WEDSTRIJDEN. VER de technische capaciteiten van onze &^%pl°e9 behoeven we niet ongerust te wezen. ^cAigZij konden het vorig jaar voetballen zelfs zóó, dat zij kampioen van Nederland wer- den en dat kunnen zij nu nog. Het enthousiasme, de wil om te winnen, is ech ter noodig om aan den pijl onzer techniek de doodende punt te slijpen. Deze optimistische zinnen schreven we neer in ons vorig nummer, waarbij we ons niet door het in oefen wedstrijden geleden echèc uit ons evenwicht lieten bren gen. Het vertrouwen, dat we in onze ploeg stelden, bleek gemotiveerd. Met heerlijk enthousiasme hebben zij het sterke D.F.C. partij gegeven. Met dien geestdrift hebben zij de tekortkomingen die er ongetwijfeld nog zijn overbrugd en 'n 11 tegen de sterk spelende Dordtenaren bevochten. D.F.C. heeft de reputatie van uitstekend te starten en werd reeds in het zilveren bal-tournooi gesignaleerd als één der beste ploegen. Het gelijke spel gaf o.i. goed de verhouding weer. In de eerste helft kregen we meer, in de tweede ech ter minder dan we verdiend hadden. Welk een grooten invloed de bezetting van de spil- plaats heeft op de verrichtingen van het geheele elftal, bleek weer eens op treffende wijze. Vóór de rust beheerschte D.F.C.S het centrum en daarmee het geheele spelbeeld, tengevolge van een uit- vorm-zijn van Anderiesen. Toen deze er echter na de rust weer op ouderwetsche wijze inkwam, keerde het spelbeeld op verrassende wijze. Wim beheerschte het middenveld en het vlotte samenspel, dat D.F.C. in de eerste wedstrijdhelft gedemonstreerd had, behoorde tot den volmaakt verleden tijd. In deze periode hadden we den wedstrijd kunnen winnen, doch verdiend zou dat niet geweest zijn, gezien het keurige spel en overwicht, dat D.F.C. vóór de rust ontwikkeld had. Den Zaterdagavond vóór den wedstrijd tegen V.U.C. heeft onze elftalcommissie weer voor moeilijke proble men gestaan. Oudendijk was geblesseerd, Doon ziek, v. Deijck zwaar verkouden en Strijbosch wilde liever niet spelen wegens familie-omstandigheden. Gelukkig lieten de twee laatstgenoemden zich bewegen om toch te spe len. Van Deijck werd weer op z'n oude plaats gezet v. Os links back, Schubert linksbinnen en Blomvliet ver huisde naar de rechtsbinnenplaats. De twee laatste ver anderingen bleken verbeteringen te zijn. Onze voorhoede heeft in de opstelling: Mulders, Schubert, v. Reenen, Blomvliet, Jurriaans, uitstekend voldaan. Aan dit quintet zullen de diverse verdedigingen han den vol werk hebben! Hier en daar kon hun samen spel nog wat beter verzorgd worden Jurriaans speel de naar onze opvatting te weinig samen met Blomvliet doch de perfectioneering daarvan lijkt ons slechts een kwestie van tijd. Vóór de rust viel het niet mee, doch toen in de tweede helft juffrouw Fortuna niet zoo grimmig meer tegen ons deed, scoorden onze aanvallers in korten tijd vijf maal. In dezelfde periode! kreeg V.U.C.'s doelman bovendien een serie lastige schoten te stoppen en moest v. d. Zalm nog tweemaal op de doellijn een zeker schij nend doelpunt verhinderen. Onze halflinie deed eveneens uitstekend werk, met Strijbosch als uitblinker. De wijze, waarop hij bij herha ling eenige V.U.C.-ers door z'n schijnbewegingen uit schakelde, was kostelijk. In onze achterhoede was Diepenbeek weer subliem, tal van aanvallen heeft hij onschadelijk gemaakt. V.U.C.'s linkerwing het beste deel van den Haag- schen aanval had weinig tegen hem in te brengen. Hoeboer kreeg, in tegenstelling met z'n overbuur, weinig lastige schoten te stoppen. Zijn arbeidsveld was meer vóór dan in het doel, waar hij door tijdig en moedig ingrijpen verdienstelijk werk verrichtte. Het vraagteeken in ons elftal bleef ook na dezen tweeden wedstrijd de linksbackplaats. Van Os maakte ook in dezen wedstrijd geen betrouwbaren indruk. Funest is het bovendien, dat z'n medespelers ook niet op hem durven vertrouwen en daardoor herhaal delijk op momenten, dat samenwerking geboden is, zich alleen trachten te redden. Als de elftallencommissie de proef met v. Os voortzet, dan zal men dat in ieder geval moeten veranderen, anders blijft het probleem van de linksbackplaats niet op te lossen. Men verlange ten slotte niet een tweeden v. Kol. Daarop is misschien ,,Dass gibts nur einmal, dass kommt nie wieder" van toepassing. Alles bij elkaar kunnen we echter volop tevreden zijn.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3