- JIL hilb PAG. 16 - AJAX CLUBNIEUWS HONKBAL. CRICKET. Blauw-Wit-tournooi. Begunstigd .door bijzonder fraai weer hield Blauw-Wit haar jaarlijks 'terugkeerend tournooi om den Zilveren beker. De eerste wedstrijd tegen V.V.G.A bracht ons de revanche van de geleden nederlaag in de competitie, met 35 moesten de ambtenaren in ons hun meerderen erkennen. Door goed wer pen aan beide kanten hadden ,de slagmenschen weinig in te brengen, wat dan ook de lage score verklaart. Door ons wer den geen 'fouten gemaakt, die den tegenpartij punten bracht, terwijl V.V.G.A. in de laatste inning twee fouten maakte, wat ons evenveel punten opleverden, en ons in de volgende ronde plaatste tegen Togo. Togo had ail zeer weinig in te brengen. Slechts 6 hunner slagmenschen kwamen op helt werpen van Bremer op het eerste honk, terwijl geen hunner 'het thuishonk bereikte. Wij maakten echter ,door 'tamelijk goed slagwerk 13 runs en kwamen zoo doende in de finale tegen het sterke Blauw Wit, Voor den aanvang van deze wedstrijd kwam aanvoerder El zenga ons even vertellen, dat hij hoopte door ons toedoen de te verwachten nederlaag zoo klein mogelijk te houden en met de tanden op elkaar gingen wij dan ook ten aanschouwe van zeer veel toeschouwers het eerst aan slag. Door zeer goed slagwerk van ons werd het hechte Blauw-Wit team geheel uit elkaar gerukt. Fraaie tikken van Elzenga, Bremer en v, d. Schaaf brachten ons een voorsprong van 3 punten, terwijl ver rassend goed veldwerk van ons zorgde dat de score van Blauw-Wit kant een nul bleef. Ook in de tweede en derde inning gaven wij geen krimp en vergrooten wij onzen voor sprong met 16. De gevaarlijke slagmenschen van BI. W,, zoo als de Boer, Siethof, Damman enz. konden tegen ons uitste kend veldwerk niet op, en hun enkele geslagen ballen verdwe nen in de veilige banden van Bonneveld, Stam en v. d. Schaaf. In de vierde en vijfde inning leek het er op, dat Blauw Wit ernstig van plan was haar achterstand in te halen, In deze in nings passeerden 4 hunner het thuislhonk, terwijl wij daartegen over slechts 2 runs konden stellen, zoodat met de stand 58 nog niets van den uitslag was te zeggen. Hierna was het ech ter met hen gedaan en ranselden wij er lustig op los. Prachtige slagen van Doon, Bremer, Bonneveld en Elzenga, wisselden af met uitstekende vanglballen en aangooien van Stam, Thiry en v. d. Schaaf, Catcher Bakker liet geen bal slippen, terwijl ook het werpen van een leien dakje ging. Tegen dit spel was zelfs Blauw-Wit niet bestand en moesten zij door een 815 neder laag de Zilv, Beker een jaar aan Ajax afstaan. Voorzitter Dorenbos reikte deze met een korte speech aan aanvoerder Elzenga uit, die weer met eenige welgekozen woorden van repliek diende, wat Jan Bonneveld de opmerking ontlokte ,,dat hij dit toch nooit gedacht had", hierbij in 't mid den latende, of hij bedoelde de speech van Jan of de overwin ning op Blauw-Wit. Blauw-Wit kampioen. Door het niet opkomen van Quick in de laatste wedstrijd is Blauw-Wit kampioen .geworden van de Nederlandsche Honk bal Bond. Zonder twijfel was dit een voor beide partijen min der bevredigende uitslag van een niet gespeelde wedstrijd in een zonder onderbreking verloopen competitie, niet in het minst voor Blauw-Wit zelf. Wij feliciteeren deze sportieve honfcbalploeg met het behaalde succes en wijzen onze spelers op het onderling verband en de goede verstandhouding in dit team. J. B. 21 Augs. 1932, Thiry ging naar Utrecht om Kampong 2 te bestrijden. Dit was Ajax 1, verder waren er nog 9 invallers, waaronder Wim en Bob Schoevaart, Waarschijnlijk zaten de enthousiasten, hartje zomer, op een voetbalveldtribune te kijken hoe anderen sport beoefenen. Of waren het de reiskosten, dat men liever een ander de voorkeur gaf? Dat zal toch niet, want Ajax geeft voor de ƒ12' per jaar, veel, zeer veel. Intusschen kreeg Ajax' cricketnaam weer een knauw, want het tweede kon natuurlijk tegen A.C.C, 3 niet opkomen. Enfin, in Utrecht dan won Ferri den toss en konden wij het eerst naar de wickets trekken. Het was niet veel schoons, want voor 73 runs hadden allen een beurt gehad. In de dubbele cijifers kwamen Jan Schoevaart met 16, Frans met 12' en de Munnik met 17 runs. Hierna ging Kampong aan bat en dit werd een drama, tenminste voor ons, Het fielden was bar slecht. Dit is eenigszins begrijpelijk, want jongens van 11-12 jaar kunnen die harde slagen niet houden Doch niet alleen de jongens, doch allen deelden de malaise en bovendien liepen een paar van ons nog verwondingen op. Met een totaal van 213 voor het verlies van 8 wickets, werd door Kampong de inning gesloten. Zestien extra's, waaronder verschillende wides, werden door ons weg gegeven, Gehrels bowlde 5 voor 1816, Frans Schoevaart 1 voor 62:, Dukker 0 voor 20 en Thiry 0 voor 29. Wij kregen dus de follow-on en trokken wederom naar de mat. Thans brachten wij het tot een totaal van 87 runs, waarvan Gehrels en Dukker ieder 13, Frans Schoevaart 16 en de Munnik 27 runs voor hunne rekening namen. Nog even memoreeren, dat vader en zoon Schoevaart gelijktijdig op de mat stonden en dat Bobbie 6 runs scoorde, waaronder een geweldige vier, recht vooruit. Dit waren de eerste runs van zijn jeugdig leven. Wellicht vol gen er meer. Wij verloren den strijd dus met innings en '53 runs. Gaarne wilde ik spelers nog op het hart drukken om, ook bij tegenspoed, niet luidruchtig te worden. Bij cricket past kalmte en geen krijgsgehuil. M.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8