CLE NGEN A A X CLUBNIEUWS PAG. 14 VAN ONZEN SECRETARIS. U binnenkort de competitie weder onze volle aandacht eischt, wil ik de aan voerders nog op enkele bijzonderheden wijzen; Zorgt steeds op tijd te begin nen, wacht niet op enkele spelers, laat desnoods de reserves invallen. Zorgt voor nauwkeurige invulling der formulieren, o.a. het in- en uitvallen, het geblesseerd raken en het uit het veld zenden van spelers. Wegblijvers moeten ook worden doorgegeven. Zorgt voor orde in het veld, geeft daartoe zelf het voorbeeld, aarzelt niet krachtig op te treden tegen aanmerkingen en onbe voegdheden tegen den scheidsrechter, bedenkt steeds, dat ook hij het voor zijn genoegen doet. Houdt mede toezicht op kleedgelegenheid en zorgt steeds, dat de scheidsrechter en tegenpartij hun plaatsen krijgen aangewezen. Protesteert alleen, wanneer gij zeker zijt, dat er beslissingen zijn genomen, die in strijd zijn met de algemeene bepalingen. Dat gij op de hoogte moet zijn met de spelregels, is noodzakelijk. Brengt eventueele klachten ter kennis van het bestuur. Hebt gij aanmerkingen te maken, doet dit dan zoo tactisch mogelijk. Gij zijt niet alleen de man, die het munt stukje moet opgooien, maar ook de leider; dit vordert steeds uw volle aandacht aan de spelers van uw elftal. Leert uw spelers kennen en tracht hun ge breken op te sporen en bedenkt, dat gij met een goed woord meer bereikt dan met onoordeelkundig gemaakte aanmerkingen. Er is altijd wel gelegenheid een speler iets te zeggen, maar doet dit niet in tegenwoordigheid van iedereen. Wekt steeds uw spelers op deel te nemen aan de training en aan het clubleven, weest een voorbeeld voor allen en treedt met kracht op tegen ruwheid. Hierdoor werkt gij mede om van uw elftal een goed geheel te maken, wat ongetwijfeld het spelpeil ten goede komt. Wan neer eenigszins mogelijk, zorgt dan, dat de formulie ren nog 's avonds in het bezit van den secretaris der elftallencommissie zijn; er is altijd wel iemand, die dit op zich wil nemen. Blijft de aangewezen scheidsrechter weg, ziet dan in elk geval iemand te vinden, die bereid is hem te vervangen, want dit bevordert een vlot verloop van het programma. Formulieren hiervoor benoodigd zijn steeds op het terrein aanwezig. Verkiezing aanvoerders: De spelers worden er op attent gemaakt, dat de verkiezing van aanvoerders en plaatsvervangers dient te geschieden voor den aanvang van den eer sten competitiewedstrijd en moeten direct worden doorgegeven aan den secretaris elftallen-commissie. Ten slotte zou ik alle spelende leden even op artikel 43 van ons H.R. opmerkzaam willen maken, n.l. het Ajax-tenue: De kleuren der vereeniging zijn rood en wit. Het tenue bestaat uit witte jersey met verticaal roode baan otver borst en rug, rooden kraag en roode mouwomslagen en witte broek. Alle leden, die aan wedstrijden deelnemen, zijn verplicht dat clubcos- tuum te dragen. Bij nalatigheid zal men het Bestuur opheldering dienen te geven. Ten slotte nog 'n gewichtige mededeeling voor alle captains van A.V.B.-elftallen. Controleert vóór eiken wedstrijd of alle spelers in het bezit zijn van hun identiteitskaart. Blijkt n.l. later bij controle van den scheidsrechter, dat een speler zonder identiteitskaart heeft medege- speeld, dan kan de tegenpartij overspelen van den wedstrijd op haar terrein verlangen en wordt de ver eeniging beboet wegens laten spelen van een onge rechtigd speler. Dus alleen spelers, die hun kaart bij zich hebben, mogen aan het spel deelnemen. Play up, Ajacieden, en houdt den naam uwer ver eeniging hoog. J. E. WEDSTRIJBPROGRAMMA'S. 18 September: 2 October; Ajax 2A.F.C. 2 Ajax 1Hilversum 1 Ajax 3R.C.H. 2 Blauw Wit 2Ajax 2 Allen Weerbaar 2Ajax 4 W.F.C. 2Ajax 3 Ajax 4S.N.A. 2 25 September: 9 October: V.U.C. 1Ajax 1 Xerxes 1Ajax 1 Ajax 2Hilversum 2 Ajax 2Haarlem 2 Ajax 3H.R.C, 2 Ajax 3V.S.V. 2 Blauw Wit 4Ajax 4 Rapiditas 3Ajax 4 WIJZIGING SPELREGELS. Onze spelers worden er op attent gemaakt, dat bij het inwerpen van den bal het weer geoorloofd is op de lijn te staan, mits men het speelveld niet raakt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6