^|ag| VERfLAGEN w/mmmmmmmmmmmmfmmm JEUGDVOETBAL. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 13 NAAR ARNHEM OP 4 SEPTEMBER 1932. Het actieve Ajax Bestuur, dait er altijd op uit is, het wel en wee van haar discipelen zoo goed mogelijlk te behartigen, be zorgde spelers en volgelingen Zondag een nieuwe attractie. Het antieke reizen per trein werd n.l. vermeden en hiervoor in de plaats kregen wij een autobus, of liever een race-bus. Bat het een succes is geworden kunnen alle ,,bus-patienten" beamen. Dat de ploeg door dit reizen steeds intact blijft is een geweldig voordeel en de stemming is dan ook van het begin tolt einde prachtig geweest. Vooral het optreden van den heer iDelsen als Spaansche ezeldrijver, en de recordver betering AmsterdamArnhem voor autobussen, dienen wij hier even te memoreeren. Bij aankomst in Arnhem, deelde het Vitesse Bestuur ons mede, dat de heer Eymers een aulto-ongeluk had gekregen en aldaar in het ziekenhuis was opgenomen. De heeren Koolhaas en de Jongh zijn direct op ziekenbezoek gegaan en konden ons de geruststellende mededeeling doen, dat de toestand van den heer Eymers niet gevaarlijk was. Van deze plaats af wenscht Ajax hem van harte een spoedig en algeheel her stel toe. De wedstrijd zelf is heel anders geloopen dan we gehoopt en eerlijk gezegd ook verwacht hadden, Vitesse, dat verleden jaar nog even in degradatiegevaar verkeerde, beschikt op het moment over een ploeg, die we werkelijk onder de beste combinatie's in het land mogen rangschikken. Het is een nog jonge ploeg, die op een dikwijls verrassende wijze het „open spel" demonstreert en door haar prachtig enthousiasme een doorloopend gevaar voor hun tegenstanders is. Het begin gaat tamelijk gelijk op, met Ajax misschien iets meer in den aanval. Onze voorhoede houdt het spel echter wat te kort, een tactiek, die tegen het stevige Vitesse back- stel weinig succes heeft. Zonder bijzondere gebeurtenissen ver strijken de eerste 20 minuten. Als Piet van Reenen de bal een paar maal keurig op de vleugels plaatst, denken wij ons eerste succes te kunnen noteeren, doch het geluk is niet met ons, en de weinige schoten op doel, weet de Vitesse-keeper allen te keeren. Als de Vitesse-voorhoede, dan weer een van haar gevaar lijke breede aanvallen opzet, speelt van Os een 'bal onvol doende op Diepenbeek terug, de linksbuiten bereikt de bal iets eerder> zet voor, en de toesnellende rechtsbuiten kogelt ineens in (O11). Direct hierop krijgt onze halflinie even een inzinking. Wim Andriessen wordt gepasseerd en voor de tweede maal vliegt de bal onhoudbaar langs Hoeboer (02), Nog een paar Ajax-aanvallen, waarbij o.a, een hard schot van Jurriaans van het hout terugketst en dan is het rusten. Na de thee hetzelfde spelibeeld, Ajax iets sterker, met tekort gehouden aanvallen, en een Vitesse, dat met snelle aanvallen steeds een gevaar voor onze achterhoede beteekent. Uit één van deze attaques ontstaat dan ook spoedig het derde doelpunt voor de geelzwarten, welk doelpunt even later ge volgd wordt door de 4e, als onze achterhoede even weifelt met wegwerken. Vrouwe Fortuna laat ons het verdere gedeelte van den wedstrijd dan geheel in den steek en we moeten ten slotte de eer redden, uit een goed door P, v. Reenen genomen penalty, jammer, dat er aan dezen strafschop echter een beetje cadeau- lucht zat (14). Hoewel het resultaat van deze ontmoeting niet is meege vallen, kunnen we toch op een verbetering terugzien en wel in de achterhoede, P, v. Deyök heeft n.l. als links-back een zeer goede partij gespeeld, en in samenwerking met Diepen beek zal dit backstel het in de competitie onze tegenstanders niet gemakkelijk maken. In de halflinie verving Doon op ver dienstelijke wijze Strybosch; vooral zijn kopwerk viel op. Al met al gaan wij de toekomst met vertrouwen tegemoet, want greote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit. De schaduwen hebben wij nu zoo langzamerhand gehad; eerste elftalspelers aan jullie de taak de groote dingen zoo spoedig mogelijk uit te voeren. JAMES. V.V.A. Tournooi op 28 Aug. 1932. Zooals telken jare gebruikelijk organiseerde V.V.A. ook dit jaar weder een Junioren-tournooi, waarin ook onze vereeniging met een elftal uitkwam. Begunstigd door schitterend weer (veel te warm voor voetbal) hebben onze jongens tegen U.V.V. en Z.V.V. en V.V.A. in hun klasse behoorlijk gespeeld, waar door zij aan het eind der competitie in punten ge lijk stonden met U.V.V. Toen het voor de beslissing op het nemen van penalties aankwam, bleek het goede schot verloren, zoodat wij om den derden en vierden prijs tegen nummer twee der andere com petitie moesten spelen, n.l. D.E.C, Het resultaat van dit voetbalfestijn was, dat zij met een derden prijs thuis kwamen. Volgende maal beter jongens! Rest ons nog een pluim op den hoed te steken van het V.V.A. Bestuur voor de prima organisatie. D.W.S. Tournooi op 4 Sept. 1932. Op dit tournooi hadden wij den verleden jaar ge wonnen wisselbeker te verdedigen. Het dient echter gezegd, dat onze jongens bar zijn tegengevallen. Scheen de eerste wedstrijd alleszins hoop te geven, dat wij op den goeden weg waren, in den tweeden leek het naar niets. Zij hadden nog een voorsprong op Z.V.V. die twee wedstrijden achteréén moest spelen, en onze jongens een uur rust tusschen beide te spelen wedstrijden hadden. Er dient beter aangepakt te worden. Elke Woensdagmiddag of avond trainen. Jullie hebt zulk een prima gelegen heid. Voor het komende seizoen moet de leuze zijn: tanden op elkaar". Met dit voor oogen moet het beter worden. Dus allen opgepast en aangepakt. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5