mmmmmmmmmmmmmmtrnm OPLUCHTING, VETERANEN VOETBAL. PAG. 12 - AJAX CLUBNIEUWS onze drie doelpunten, die in de eerste helft gescoord werden, mochten er wezen. Wijngaarden en Vogel, die een uitstekenden wedstrijd speelden, waren de fabrikanten. De discipelen van De Bois hadden inmiddels ook niet stil gezeten en Tinus Middendorp moest twee maal zijn rug laten zien. Na de rust vlotte het minder met ons elftal en vooral toen vrij onverwachts de ge lijkmaker gekomen was, kwam ons elftal niet meer tot het vlotte samenspel van vóór de rust. De Kennemers wonnen ten slotte met 54. Met het oefenprogramma is onze elftallencommis- sie niet gelukkig geweest. Tweemaal dat 'n groote ,,Show" van allen die 't komende seizoen de Ajaxtrui zullen dragen, op touw gezet was, gooide ,,De Bildt" roet in het eten. Drie weken geleden moesten alle wedstrijden we gens de smoor hitte afgelast worden en Zondag j.l. viel het heele programma van 8 wedstrijden letterlijk en figuurlijk in het water. De elftallencommissie wacht dan ook met de eerste samenstelling der elf tallen geen gemakkelijke taak. Vooral niet door het groote aantal junioren, dat overgegaan is tot werkend lid en nu in de diverse K.N.V.B. en A.V.B. elftallen moeten worden onder gebracht. We hebben een paar keer rondgekeken op onze oefenavonden, die weer goed bezet waren en onze indruk was, dat onze club in de diverse afdeelingen weer flink voor den dag zal kunnen komen. Eén afdeeling is echter zwaar gehandicapt. Die der Junioren. Van onze A. B en C elftallen van het vorig seizoen is zoowat alles overgegaan tot werkend lid. En dat het niet meevalt na zoo'n groote „Uitverkoop" direct weer elftallen op te bouwen die zich kunnen laten gelden, weten we uit ervaring. Nog 'n paar drukke weken zullen volgen, voor dat alles goed op pooten staat. Spelers, elftallen en jeugdcommissie: „Handen aan den ploeg, de kampioensvlag voor oogen en recht vooruit! Houdt Rood Wit aan de spits! Eindelijk weet ik het. Al maanden lang had ik iets gemist, zonder eigenlijk te weten, wat dat iets was. U weet wel, zoo'n soort gevoel, als een gehuwd man na een jaar krijgt, als hij zijn vroegere vrienden als vrijgezel de stad in ziet stappen. (Dit laatste is niet uit ondervinding, doch slechts uit overlevering). Enfin, hoe het is, is het, maar ik miste iets, maar wat. Hoe meer ik erover nadacht, hoe minder ik het kon ontdekken. Totdat ik Zondag toevalligerwijze eens de stad in wandelde, en ik als goed Amster dammer mijn weg zoo genomen had, dat ik het Rem- brandtsplein passeerde. Daar, in het drukke stads gewoel, hoorde ik plotseling datgene, dat ik zoolang had moeten ontberen: De Juffrouw met de „Cetem". Nooit* had ik op haar persoonlijk gelet, maar haar stemhoe wonderlijk, hoe melodieus klonk die thans in mijn ooren: „Leest de Cetem, leest de overwinning van Ajax". Het was of een steen van mijn hart wentelde, opluchting, bevrijding, het jubelde in mijn binnenste, eindelijk wist ik, wat mij maandenlang had gehinderd, De bekende aanbeveling van het Zondagavondblad: „Leest de overwinning van Ajax". Lieve juffrouw „du hast mir heimlich die Liebe in's Herz gebracht". Ik had U willen omhelzen, maar ik was niet alleen, en aangezien ik al twee kaartjes voor de bioscoop in mijn zak had, moest ik ruzie ab soluut vermijden. Maar doe mij één genoegen, blijf dat roepen, iederen Zondag weer, heusch het gaat ons niet vervelen, en dan als slotapotheose bij het einde van het seizoen: „Leest het Kampioenschap van Ajax". Doet U het, mijn klandizie heeft U. JAMES. Op 10 Sept. speelde onze ruïne een wedstrijd tegen het eerste elftal der A.M.V.J., ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de sportafdeeling van bovengenoemde organisatie, waarmede wij haar van af deze plaats hartelijk gelukwenschen. Er verschenen o.m. eenige oude keien in het veld en na een vlotte en aangename wedstrijd wonnen de onzen met 73. Na afloop verklaarden eenige spe lers in 't geheel niet stijf te zijn. Ik had ze Zondag morgen echter wel eens willen zien opstaan! Rest ons thans nog mede te deelen dat ons, voor de wedstrijd begon ter gelegenheid van het boven genoemde jubileum, een mooie herinneringsplaquette werd aangeboden, welke ongetwijfeld een goeden in druk in onze medaillekast zal maken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4