A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 11 invallers verzwakte ploeg niet opgewassen. Het werd 'n stevige 71 nederlaag, wat we echter niet half zoo erg vonden als de 41 waarmee Vitesse ons in Arnhem klopte. 'n Pleistertje op de wonde was de 30 overwin ning te Deventer op Go-Ahead. Al schonk ons spel, naar mededeelingen van 'n ooggetuige, die ons er een en ander van vertelde, nog geen algeheele voldoening, er waren toch fac toren, die onmiskenbaar op verbetering wezen. Intusschen moeten we aan de slechte resultaten in de afgeloopen weken geboekt, niet 'n al te groote waarde toekennen. Na 'n slechte generale repetitie volgt dikwijls 'n goede première. We herinneren ons nog 'n seizoen in de oude kam pioensperiode. In 1918 verloren we vlak vóór het competitiebegin van BlauwWit met 04. De eerste competitiewedstrijd werd toen alge meen met wantrouwen tegemoet gezien. Het werd 'n gloriedag voor Ajax, die door allen, die haar meemaakten niet vergeten zal worden. Ongenaakbaar was het eenigst juiste woord voor den vorm waarmee Ajax de competitie inzette. Blauw Wit had niets in te brengen en slaagde slechts door uitstekend verdedigen, vooral van Schindeler, er in de nederlaag tot 03 te beperken. We lazen in ons clubnieuws van dien tijd: „Ajax heeft Zondag Blauw Wit een besliste neder laag toegebracht, doch het geheim van haar superio riteit schuilde in de eerste plaats in den moreelen opzet bij alle spelers. Het antwoord op de vraag hoe Ajax het er in 't seizoen 19181919 af zal brengen, is dan ook alléén afhankelijk van de al of niet voldoende mate van enthusiasme, die het elftal zal kunnen ontwikkelen." Precies zooals in 1918-' 19 staan de zaken thans. Over de technische capaciteiten van onze ploeg behoeven we niet ongerust te wezen. Zij konden het vorig jaar voetballen zelfs zóó dat zij Kampioen van Nederland werden en dat kunnen zij nu nog. Het enthousiasme, de wil om te winnen is echter noodig om aan de pijl onzer techniek de doodende punt te slijpen. In 1918-'19 is het gebeurd, dat na het falen van vóór de competitie, Ajax ongeslagen kampioen werd. Onze ploeg van het heden is meermalen verge leken met ons roemrucht team uit de 19161919 periode. Aan onzè menschen thans de taak te laten zien dat zij dien eeretitel waardig zijn. Zondagmiddag 2 uur zullen de duizenden Amster- damsche harten 'n tikje sneller kloppen als de bal aan het rollen wordt gebracht. Onze eerste competitie-tegenstanders zijn niet de eerste de besten. Het zijn de gevreesde knapen uit Dorat, die meer malen in Amsterdam nog lastiger voor ons waren dan in eigen home. Meer dan ooit zullen zij trachten hun beste beentje vóór te zetten. Hun club gaat n.l. aan haar 50ste seizoen beginnen. Volgend kalenderjaar zal D.F.C, 50 jaar oud zijn en hoopt dat met 'n kampioenschap te vieren. 'n Goed begin is het halve werk en we zouden D.F.C. graag dat goede begin gunnen, als het nu niet juist tegen Ajax was! Het hemd is nader dan den rok niet waar? Zooals reeds bij het begin onzer beschouwingen over het eerste gezegd, hebben we de laatste twee Zondagen bij onze reserves doorgebracht. Spijt hiervan hebben we alleen Zondag j.l. gehad, want we maakten 'n vergeefsche reis naar Leiden, waar LugdunumAjax afgelast werd. Terecht overigens, 't was recht uit gezegd honden weer. Beter troffen we het 'n week te voren te Bever wijk. KennemersAjax II, was een aantrekkelijke wedstrijd, die met spanning door het talrijke publiek gevolgd werd. Bij beide elftallen lag het zwaartepunt in den aan val. De onze won het in listig combinatievermogen, doch die der Kennemers was schotvaardiger. Opmer kelijk was de fout van beide elftallen, om direct na eiken tegenslag te gaan verdedigen en daarmee de vooral voor hun juiste leuze, dat aanvallen de beste verdediging is, prijsgevend. Wat ons elftal betrof, werd deze kwaal nog bevor derd door het weinige terugkomen van de binnen- spelers. Vooral Blomvliet moet er aan denken, dat er tusschen de taak van een midvoor en die van binnen- speler een essentieel verschil bestaat. De Duitschers noemen een binnenspeler „Verbindungsmann" en geven daarmee op juiste wijze aan wat z'n taak is: schakel, zoowel tusschen linksbuiten en midvoor als tusschen aanval en verdediging. Van Munster moet zich niet te veel van de spilplaats laten weglokken, vooral niet als de centervoor zoo schotvaardig is, als die der Kennemers. De doelpunten waren goedkoop in dezen strijd en, ondanks dat, meerendeels van goede kwaliteit. Vooral

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3