'mmmmmammmmm/mmmmfm, VOLKERS EN DE PERSMUSKIETEN. WAT ZAL ONS EERSTE ELFTAL GAAN DOEN? PAG. 10 - AJAX CLUBNIEUWS ij mij in de buurt woont een handelaar in groenten en fruit, die met groote letters adverteert: „Eet Hollandsch Fruit". Toen I y/"ï3F# we er kinnen giHgen bleek de man alleen sinaasappels en bananen te koop te tip V hebbenAan dezen handelaar, die met veel ophef reclame maakt voor een artikel dat hij niet in voorraad heeft, moesten we denken toen we de pennevruchten van den heer Hoven lazen in het Amsterdamsche Sportblad van 29 Augustus. Deze sportjournalist étaleert in z'n lijfblad keurige zinsneden over sportiviteit. Doch het artikel zelf is door hem niet uit voorraad leverbaar. Ziehier weer eens een staaltje daarvan: ,,Doch als kampioen van Nederland heeft men ook plichten en wij zouden om slechts één geval te memoreeren het meer dan slechte voorbeeld dat aanvoerder Volkers geeft, als bestuur niet ongestraft laten. De Ajaxied verspeelt hiermede wel z'n laatste kansje op herkiezing in de nationale ploeg, want spelers die zóó'n gebrek aan clubliefde demonstreeren en tevens zoo'n gemis aan ambitie, missen toch eigen lijk ook de mentaliteit voor internationaal". Je zou zoo zeggen, die Volkers zal wel heel wat op z'n geweten hebben, dat ie nu niet eens meer van mijnheer Hoven mag meedoen in het Nederlandsch elftal! We zullen er dan ook maar rond vooruit komen, geachte lezer! Trouwens, te verbergen is het toch niet en bovendien verzet het Wetboek van Strafrecht zich daartegen! Om het nu eindelijk maar te zeggen: We hopen in ons volgend nr. misschien zelfs nog wel in dit onder het hoofdje „Burgelijke stand" een berichtje te brengen, dat het gezin Volkers met één vermeerderd is. Zou die mijnheer Hoven dan tot de hyper neo malthusianisten behooren, dat hij daarom zoo kwaad is? We gelooven van niet, de heer Hoven was natuurlijk onbekend met de oorzaak van Wim's besluit om voor- loopig niet te spelen en heeft ouder gewoonte! maar weer wat neer geklodderd, zonder vooraf eens behoorlijk te informeeren. Dat laatste zou niet zoo héél moeilijk geweest zijn, want in de pauze van AjaxBocskai drukte de heer Hoven de hand van Volkers, praatte over koetjes en kalfjes en schreef toen 's avonds het fraaie stukje, waarin Wim's naam als sportman door de modder ge haald wordt. Sportief niet waar? We raden onze spelers ernstig aan, den heer Hoven voortaan precies op de hoogte te houden van hun huiselijke toestanden, desnoods met overlegging van doktersattest, want anders In het Amsterdamsche Sportblad van 5 September, toen Volkers inmiddels ongevraagd de juiste stand van zaken had medegedeeld, trekt de heer Hoven nog maals de conclusie, dat hij toch gelijk heeft gehad te schrijven zooals hij deed. Eén der kenmerken van sportiviteit is, dat men ongelijk durft te bekennen en onrecht ridderlijk te herstellen. Ook dat bleef achter wege. We gelooven achteraf onzen fruithandelaar onrecht te hebben aangedaan, hem met den heer Hoven te vergelijken! Intusschen zal het onze lezers interesseeren of Wim Volkers nu al dan niet meer speelt. In ,,Het Volk" stond een groot afscheidsartikel, dat wel de indruk moest wekken, dat Wim z'n Manfield's definitief aan den kapstok heeft gehangen. Dat is echter niet het geval. In verband met z'n huiselijke omstandigheden en rekening houdend met het feit, dat in wedstrijden buiten competitieverband, de elftallencommissie wel graag met jonge spelers experimenteert, heeft Volkers verzocht hem voorloopig niet op te stellen. Wanneer we Wim weer in het veld zullen zien is intusschen een open vraag. Hoe het in ons elftal vlot, wanneer de competitie begonnen is, zal daarbij een factor zijn die meetelt. Van Volkers naar ons „eerste", il n'y a q'un pas. Tengevolge van het feit, dat we de laatste twee Zondagen wenschten door te brengen bij onze „Co ming men" in het tweede elftal, zagen we ons eerste het laatst in actie tegen Bocskai, dat 'n Hongaarsche voetbalrhapsodie ten beste gaf, die klonk als die van Liszt. Tegen deze voetbalgrootmeesters was onze door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2