EEN DAG VAN CLUBGEEST, JOOL EN SPORT. PAG. 18 A J A X CLUBNIEUWS oe vind je het? vroegen we na afloop van onze onderlinge wedstrijden op Konin ginnedag, aan één onzer adspirantjes. „Jove 1", was het antwoord en het jonge mensch, dat deze even spontane als gunstige recensie gaf, behoorde niet ééns tot de prijswinnaars. Vraag dus niet hoe zij zich voelen, die op school kunnen geuren met de mooie prijzen, heusch gewonnen in echte wedstrijden! En niet alleen de jeugd heeft zich vermaakt. Als we nog eens even denken aan het daverend lachsucces, dat de nummers touwtrekken en autopedrace voor Dames geoogst heeft, dan kunnen we gerust zeggen, dat het een echte Ajax-dag voor jong en oud geweest is. 's Morgens om 11 uur opende de jeugd de wedstrijdenreeks met hardloopen en autopedraces. Bob Schoevaart was in beide takken van sport de matador. Bij de meisjes viel de kleine Truus van Heumen op, niet alleen door het goede resultaat, dat zij tegen haar oudere concurrenten behaalde, doch vooral door haar goeden stijl. Een kleine Schuurman! Bij de Dames trokken de prestaties van mej. Lodder de aandacht, die op drie prijzen - twee eerste en een tweede beslag wist te leggen. De beste sportprestatie werd wel geleverd in de 100 Meter hardloopen voor werkende leden. Daar werd vinnig gekampt en was sport nr. 1 en jool nr. 2. Van Os won met gering verschil van Blomvliet. Bij het nummer touwtrekken was het publiek niet meer op de tribune te houden, ieder wilde van zoo dichtbij mogelijk den strijd volgen. De beste lijntrekkers waren Tumpv. Osde Bruyn v. Wijngaarden en v. d. Breggen, die het in de finale van de ploeg Ahrensde WitDekker en v. Wate ringen wonnen. Een bankbeambte constateerde na afloop: ,,Dat heb ik nog nooit in m'n leven gehad en liet de blaren op z'n handen zien. Met het doeltrappen bleken Schrama, Verburgt, P. Vunderink en A. v. Os de beste scherpschutters te zijn bij de ouderen. Bij de adspiranten waren v. Leeuwen, F. Schoevaart, v. Urk en Groenewoud het meest be dreven. De voetbalwedstrijd getrouwd-ongetrouwd vormde het slot van den dag. De vrijgezellen kwamen uit in fantastische opstelling, met v. Reenen in doel en Tinus Middendorp op de centervoorplaats. Beiden verloochenden hun afkomst niet. v. Reenen wipte een voorzet keurig in den bovenhoek en Tinus kon 't niet over z'n hart krijgen het z'n collega lastig te maken. De ongetrouwden beschikten over de technisch beste ploeg. Desondanks wonnen de ouderen, dank zij de voorzichtigheid en het beleid, welke ken merkend is voor getrouwde mannen. Voor het eerst in Nederland werd de scheidsrechter bij het uitoefenen van z'n ambt bijgestaan door lines- woman. Overal verdringt het zwakke het sterke geslacht. Natuurlijk hebben we de camera op dezen leuken Ajax-dag niet thuis gelaten. Op de foto-pagina hier naast ziet U het volgende: De bovenste foto toont U de finale 100 M. werkende leden. Van l.n.r.Blomvliet (2), v. Os (1), v. Munster (3) en Middendorp (4). Daaronder- ziet U de navolgsters van Tollien Schuurman in actie: Thea Tump (1), Elly Desmit (4), Krcmberg (2) en Truus v. Heumen (3). Op de derde foto zijn de wel en niet getrouwde voetballers met de grensrechtsters vereenigd. Aan de rechterzijde van de foto-pagina ziet U twee knusse familiekiekjes. Bovenaan de jeugdige mevr. Strijbosch met de jongste deelneemster, jongejuffrouw Strijbosch op den schoot. Onder deze foto is v. Kol afgebeeld, geflankeerd met twee van z'n snoezige dochtertjes. Van het 4 foto's beslaande blok onder aan de pagina, stelt de bovenste links, de finale 80 M. Adspiranten voor. Van 1. n. r. ziet U: v. Leeuwen (2), v. d. Velde (1), Brockmann (3) en v. Urk (4). Daarnaast de eindstrijd 50 M. jongens: Bob Schoevaart (1), Bogers (3), Levendig (4) en Th. Brockmann (2). De autopedraces voor Meisjes werd gedecideerd door Wiesje Bakker gewonnen die U geheel vooraan ziet. De foto daarnaast laat evenmin twijfel over wie de snelste was. Bob Schoevaart gaat met zegevierenden glimlach en zoo'n enorme vaart door de finish dat Uw fotograaf 'n goede kans maakte het voorzetseltje Wijlen" voor z'n naam te krijgen. We slaagden er nog juist in camera en veeg lijf te bergen, voor de snelheidsduivels Tenslotte nog een woord van dank aan de ijverige commissieleden Koolhaas, M. Smit, Elzenga en de Jongh. Mogen we de heeren verzoeken 't volgend jaar ons weer zoo'n gezelligen dag te bezorgen? ADÉ

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 10