A J AX CLUBNIEUWS PAG. 5 CRICKET. Heemstede is voor ons Amsterdammers een klein uitstapje, doch denk niet bij het verlaten der tram zoomaar op het veld van C.V.H. te stappen., al ligt het vlak voor U; heel wat goede woorden zijn er noodig den bouwwacht van het R.C.H.- terrein te overtuigen, dat je alleen maar komt om een cricket- wedstrijd te spelen, enfin Daan lukte het, met gebruikmaking van den naam Scheen! Daar bij den aanvang blijkt, dat er twaalf Ajaxieden zijn, besluit ondergeteekende als umpire te fungeeren, en zal Bob zijn geluk eens beproeven met raden, doch dubbel Roodt wint, gevolg dat wij eerst mogen batten. Een fast bowler en een pitsch, die dikwijls hoog op komt,' is oorzaak, dat onze menschen zich niet direct thuis voelen, niemand komt dan ook in dubbele cijfers, Oudheusden kon verdwijnen op een prachtige éénhandsche vang achter het wicket, ons totaal waaronder 10 extra's wordt 53. C.V.H. verliest door een kalmen aangooi van Wim Schoe- vaart direct het wicket van Middelinck, het wordt zelfs 5 voor 37, doch G. Zeeuwe weet door kalm spel stand te hou den en heeft 39 runs achter zijn naam als hij door de Bois gebowld wordt. Op het bowlen van Blomvliet kon Roodt ver dwijnen door een pracht vang van Roodenburg. Totaal 86, Henk Bomvliet 4 voor 36, Ousheusden 1 voor 22, de Bois 3 voor 8, Wij verloren met 33 runs, dat de umpires nog al eens bezig waren de wickets op te zetten, zal ik maar als oefening beschouwen, E. HET TWEEDE. Het 2e elftal speelde op 3 Juli tegen Rio op ons terrein aan den Amstelveensche weg. Heerlijk weer en een lekker zonnetje dan is ons nieuwe veld wel mooi en gezellig. Speciaal gezellig met die geheele boomenomsluiting, dat aardige club huisje, die aardige tennismeisjes, (niet Dick) en natuurlijk onze eigen lieftallige vrouwelijke afdeeling, wat is het dan fijn den dag daar buiten door te brengen. Het is wel ver maar als je het spoorbaantje over bent is de stad vergeten en ben je buiten. Maar om op Rio terug te komen, Rio ging dan eerst aan bat en bracht het tot 94 runs, Fr. Gehrels bowlde 4 voor 46 en Rein 3 voor 29, terwijl Chris van Dam, die ook weer eens van de partij was, 2 voor 17 bowlde. Hierna scoorden wij 77 runs, waarvan Arens met 15 runs topscorer werd, Bakker met 13 en de Munnik met 10 kwamen nog in de dubbele cijfers. Het aardige in dezen wedstrijd was onze staart, die kwispelde dat het een lust was. Het geheele zaakje zat voor een goede 50 runs aan den kant toen onze laatste twee men schen, Leo Arens en Wimpie Schoevaart, inkwamen en ge- ruimen tijd stand hielden, zooals gezegd Arens met 15 runs daarbij keurig bijgestaan door Wim met 7 not out. Op 10 Juli speelden wij uit aan den Wandelweg tegen A.A.C 3. En hoe warm was het en wat een zon. Het fielden was dan ook van allen slecht. A.A.C. gaat eerst aan bat en slaat 114 runs bij elkaar. Gebroeders Gehrels namen respec tievelijk 3 voor 48 en 5 voor 35 en Ferry Dukker 2 voor 14. Wij brachten met -z'n elven 101 runs op het bord waarbij Fr. Gehrels met 30 topscorer en Jan Schoevaart met 17 en de Munnik met 28 runs ook in de dubbele cijfers kwamen. Voor Gehrels een heele prestatie in die hitte, eerst een geheele innings bowlen en toen weer een groot uur op de mat, het was mooi. Op 10 Juli waren wij vrij, maar op 24 Juli speelden wij onzen uitwedstrijd tegen Rio echter op ons terrein. Gehrels kan niet meer raden en verliest weder den toss. Rio gaat eerst op de mat en brengt het tot 53 runs. De wedstrijd van 3 Juli, 94 runs en thans 53, een heel verschil, maar het ver schil van fielden was dan ook hemelsbreed. Thans werd ook geen run cadeau gedaan en het bowlen van Fr. Gehrels (Rein zat aan den Rijn) was ook bijzonder goed, hij nam 7 wickets voor 16 runs terwijl Ferry Dukker er 2 voor zijn rekening nam voor 37 runs. Wij brengen het hierna tot 88 runs waar van Jan Schoevaart 18, de Munnik 16, Bakker 14 en Arens 10, Ook thans waren de laatste wickets, Hans Schoevaart en Wim Egeman, zeer verdienstelijk door geruimen tijd hun wicket op te houden en een tweede innings te voorkomen. Wim Egeman verwekte nog groote hilariteit door als een dartel veulen, voor de harde bowlery, heen en weer te dansen. Dit waren dan de eerste puntjes, die wij in Juli binnen haalden, doch de dosis gezondheid, welke wij opdeden telt meerdere puntjes. M. Op 31 Juli ging het 2e elftal op „tour" naar Bussum, om het tweede van de Vleermuizen te bekampen. Lissone had voor uitstekende plaatsen zorg gedragen en ook van de bagage behoefden wij ons niets aan te trekken. Reeds hadden wij den leider met vrouw en zoon in een hoekje van een coupé ontdekt, terwijl de rest van het gezelschap aan het Muider- poortstation instapte, uitgezonderd één, wiens cricketplunje waarschijnlijk in de wasch was, en dus achterbleef. Zoo arri veerden wij dan met 10 man, 1 mannetje en een stuk of wat wederhelften in Bussum. Allereerst werd een hulde-ansicht aan onzen nieuwen secretaris gezonden ter gelegenheid van zijn verjaardag. Op het terrein aangekomen, werden wij aan gewezen om het eerst het bat te zwaaien. De kop, Gehrels en de Munnik, zat reeds spoedig aan den kant, samen voor 5 runs. Dat gaat zoo niet dacht Ferry Sr, en onder luide aanmoedigingen en een rondedans van zijn zoon, scoorde hij keurig 19 runs. Henk Bakker sloeg in snel tempo 23 runs bij elkaar, terwijl Rein Gehrels het kalmer deed, maar het toch ook tot 23 bracht. Zoo werd ons totaal 82 runs, waartoe Knyn, die heden zijn cricketloopbaan begon, (welkom) een twee bijdroeg. Het begin van de Vleermuizen-innings was niet onaardig, eerste bal 4, tweede bal 4, derde bal 4, (tien op, riep de scoorster). Die tien bleef gelukkig een poosje staan, maar dit was een abuis, want plotseling hoorden we „dertig op". Zoo fladderde die Vleermuis, Jansen was zijn naam, maar door en begon het er voor ons niet prettig uit te zien. Eens werd nog een vangkans gemist, maar eindelijk werd hij door F, Gehrels „gecleand" en had hij 35 runs achter zijn naam. Het totaal van de Vleermuizen werd 72 runs, zoodat wij met 10 runs wonnen. Op het laatst was er dus spanning genoeg en menig zweetdruppeltje bevloeide het groene tapijt, doch dit was meer van de warmte, F, Gehrels nam 3 wickets voor 22 runs, R. Gehrels 2 voor 24 en Ferry Dukker 2 voor 19.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5