A A X CLUBNIEUWS. - PAG 3 tijdverlies en bovendien den tegenspeler gelegenheid tot dikwijls hardhandig ingrijpen wat eveneens minder prettig is. Besluitvaardigheid en snelheid zijn vooral voor Ten Have en Jurriaans tegenover hun meestal phy- siek sterkere tegenstanders de juiste wapens. Wat direct handelen voor voordeel opleveren kan, bleek weer eens bij ons eerste doelpunt. Jurriaans knalde toen de Engelsche doelman zich in ongunstige positie bevond, direct op doel en al werd het niet rechtstreeks getroffen, de gevaarlijke situatie, waar ons eerste doelpunt uit voort kwam, was er toch het gevolg van. Onze tegenstanders beschikten over een stevige, goed geschoolde ploeg, doch er wat van te leeren, in dien zin dat zij ons in technisch of tactisch opzicht iets nieuws lieten zien, viel er niet. BE DEBACLE TE HEEMSTEDE. Gelukkig hebben we ook bij de eerste ontmoeting van dit seizoen vastgehouden aan de gewoonte onze meening direct na den wedstrijd aan papier en zetter toe te vertrouwen. Gelukkig, omdat we nu geen kans liepen bij ons verslag over Ajax-Middlesex Wande rers beïnvloed te worden door onzen tweeden wedstrijd tegen R.C.H. Als men tegen R.C.H. speelt loopt iedere club, ook Ajax, de kans van te verliezen, 'n Nederlaag, zelfs 'n sprekende, is op zichzelf dan ook heelemaal niet erg. Doch niet goed te praten valt het als men 'n ver diend verloren spel geheel onnoodig tot 'n débacle laat uitgroeien. Er is een periode geweest na ons 5de tegenpunt dat men eenvoudig de tegenpartij maar liet spelen en geen poging deed de nederlaag, althans zoo eervol mogelijk, te doen zijn. Hier zou het excuus: ,,'t Was maar vriendschappelijk", aller minst op z'n plaats zijn. Wij zijn in alle wedstrijden verplicht ons prestige op te houden, dat is onze spor tieve plicht. Detailkritiek over dezen wedstrijd is nutteloos. Het falen van den één lokte het falen van den ander uit. Men wierp booze blikken op den nieuwen doelman, doch men vergete niet dat aan het werk van hen die vóór hem stonden, ook nog een en ander ontbrak. Zaterdag a.s. krijgt ons elftal tegen Bocskai de ge legenheid zich te rehabiliteeren. Vooruit lui, aan capaciteiten ontbreekt het bij ons toch niet en hebben er 'n paar 'n minder gelukkigen dag, laat dat dan voor de anderen 'n extra aanspo ring zijn zich geheel te geven. Aan den aanvoerder de taak het elftal op het juiste moment moreele leiding te bieden! BRAVO R.C.H.! BRAVO HEEMSTEDE! R.C.H, is altijd 'n club geweest, die ons met res pect vervulde, doch na hetgeen we Zondag gezien hebben is dit respect tot bewondering gestegen. In zes maanden tijds heeft men daar een voetbal- dorado geschapen. De geschiedenis daarvan is leerzaamook voor ons. Toen met het Gemeentebestuur van de plaats der inwoning in casu Haarlem, niet op redelijken ba sis te onderhandelen viel, heeft men zich tot een randgemeente Heemstede gericht. Dit Gemeen tebestuur beschikte over datgene wat het andere miste, n.l. oog voor sport en eigenbelang. Beide partijen voeren er wel bij. In de eerste plaats verschafte het R.C.H. een ,,home" waar elke eerste klasser trotsch op kan zijn. Ten tweede vond men in den aanleg en bouw van het sportcomplex 'n prachtgelegenheid tot werkverschaf fing. Ten derde zullen de belastingpenningen der voet- balkijklustigen voortaan in Heemstede's kas rollen. Aan ons de taak de gratis les van R.C.H.Heem stede ter harte te nemen, want geachte lezers, het karretje van de onderhandelingen met het Amster- damsche Gemeente Bestuur is al weer vastgeloopen! Het begint 'n beetje op de buffel geschiedenis uit Multatuli's Max Havelaar te lijken! Het bedrag, dat R.C.H. voor haar mooie tribunes, kleedkamers, etc. heeft moeten uitgeven, is in ver gelijking van hetgeen zoo'n inrichting betrekkelijk korten tijd geleden kostte, zóó laag, dat voor onze club de koe niet vlug genoeg bij de horens gepakt kan worden. Zaterdag a.s. 3 uur 30 AJAX—BOCSKAI Alleen toegang op nieuwe diploma's. Tot en met Vrijdag a.s. zijn de diploma's nog te verkrijgen bij de Firma Jesse, N.Z. Voorburgwal 160. Onzen secretaris Jan Elzenga verzoekt ons een dringend beroep op onze leden te doen, hem onder kantoortijd niet op te bellen of te trachten hem te spreken te krijgen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3