PAG. 2 - AJAX CLUBNIEUWS WAT DE JAARVERGADERING ONS GEBRACHT HEEFT, In de drie weken, dat we onze tenten ter afwis seling van het Hollandsche vlakke landschap, in Luxemburg opgeslagen hadden, is er vrij wat ver anderd in onze club. Toen we dan ook door onzen nieuwbakken voor zitter Koolhaas met een brief in telegramstijl op de hoogte gesteld waren van de groote veranderingen in de lijst van Ajax-officials, zijn we in het stille landelijke Berdorf, waar we ons toen bevonden een wijle aan 't filosofeeren geslagen. De Gebr. Schoevaart niet meer in het bestuur Met hen gaat een stuk Ajax-historie heen. Frans en Jan, back en spil uit het oude Ajax- elftal, waaraan we met heel onze jongensziel ver knocht waren. Hoe vaak hebben we hun toegejuicht eerst vanaf de „Dubbeltjesrang", later toen we offi cieel adspirant geworden waren vanaf de wat was dat een onderscheiding! voor leden gereserveerde zitplaatsen op de banken rondom wat nu ons tweede veld is. Met de Gebr. Schoevaart en de Bois is thans ook Oudheusden heen gegaan, na 13 jaar trouwen dienst aan Ajax. Penningmeester geworden in een zeer moeilijken tijd, toen de Ajax-financiën ieder jaar meer achteruit gingen. Jaren van grooten bloei zijn gevolgd, aan den nieuwgekozen schatmeester de Jongh de eervolle taak de moeilijke functie waar te nemen. Toen we den naam van den nieuwen secretaris der elftallen- commissie in Marius epistel gewaar werden, voelden we plotseling, dat ook wij langzamerhand ouder worden. Wim v. Gelderen! Hoe lang is het geleden, dat we Wim als junior op de reehtshalfback plaats in ons Junioren A-elftal in actie zagen? En nu secretaris der E.C. één der belangrijkste functies in onze club. Met Koomen en Melchers zijn dit de nieuwelingen in den kring van Ajax-functionarissen, in ieder ge val weer eenige jongeren voor wie het mogelijk is ook buiten het groene veld voor Ajax te werken. Hier moesten we even aan denken aan de funeste gevolgen van het systeem der K.N.V.B. leiderscur sussen. Wat een uitstekende krachten zijn daardoor niet voor ons verloren gegaan. Joop Martens, de Bois, Cor Vlieger om maar een paar namen te noemen. Wat zouden die nog veel voor onze club hebben kunnen doen. Tot troost moge dienen, dat blijkens de laatste vergadering ook voor de officieele functies Ajax nog genoeg in reserve heeft, dat bleek tenminste uit de verkiezing der drie nieuwe Ajax bestuurders: Jan de Boer en Roodenburg en last not least Jan Elzenga. In onze vacantie lazen we ook een stukje over het afscheid van v. Kol in ,,De Sportkroniek". Dus tocliWe hadden nog altijd gehoopt, dat er een passende mouw voor te vinden zou geweest zijn. Met v. Kol verdwijnt één der grootsten, die op één lijn gesteld mag worden met Göbel, Denis, W. Bui tenweg enz., van het voetbalveld. Een besluit dat ieder Ajacied goed deed was het met algemeene stemmen promoveeren van Theo Brockmann tot eerelid, een dubbel en dwars ver diende onderscheiding. DE SEIZOENSOPENING. Intusschen heeft Koning Voetbal weer zijn entree gedaan in den vorm van den wedstrijd AjaxMiddle sex Wanderers. De voetbalrust van eenige weken bleek ons team goed te hebben gedaan; er werd met een vitaliteit en animo gespeeld, die prettig aandeed. Onze oudjes, als we ze zoo noemen mogen! Anderiessen, Diepenbeek, Strijbosch en Mulders, bleken voortreffelijk overzomerd te hebben en aan hun spel sloot de jongere en de jongste garde gere presenteerd door Doon en Blomvliet, waardig aan. Hoeboer in doel bevestigde den goeden indruk, dien hij reeds in andere oefenwedstrijden had en v. Os verving v. Kol op behoorlijke wijze. Mogelijk zou ons eerste tegenpunt te voorkomen zijn geweest bij beter sluitend samenspel in onze defensie, in dit ge val terugspelen op den doelman, doch om tot dat beter sluiten te geraken, worden tenslotte de oefen wedstrijden gespeeld. Het minst bevredigde onze rechtervleugel, die haar geduchtste wapen snelheid te veel ongebruikt liet. Vóór de rust waren er wel momenten, dat zij snel samenspelend de Britsche verdediging passeer den en dan ging onze rechtervleugel er door als een mes door de boter. Bob maakte op ons den indruk eerst bij het ontvangen van den bal te gaan over leggen wat hij zou gaan doen en dat geeft ten eerste

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2