PAG. 174 - A J A X CLUBNIEUWS before liet gaan, wel weet ik dat van 10 zulke ge vallen er elf umpiris „out" zullen geven. Zooiets smaakt even bitter, temeer daar je de opzet direct voelt. Hoewel de bal de noodige malen in de bosch- jes verdween, is er toch met animo gespeeld, ja zelfs zagen we ten Have eens bij een poging Gravendaal aan den rand van de boundary uit te vangen over het plankier struikelen en in het struikgewas ver dwijnen. Op dit oogenblik waren zoowel fielder als bal zoek; gelukkig bleek hij zich niet bezeerd te hebben; in onze tweede innings mocht Bob toch de voldoening hebben uit een totaal van 143 runs er 72 voor zijn rekening te nemen. Henk Blomvliet 22, F. Schoevaart 10 en Exmann 17. 19 Juni zag het tweede kans van Olympia II te win nen met innings en 36 runs. Ajax II 130, waarvan de Munnik 51, Hans Schoevaart 24, J. Elzinga 10, R. Gehrels 22. Olympia 23, F. Gehrels 6 voor 7, R. Geh- rels 4 voor 16, tweede innings Olympia 71, F. Gehrels 5 voor 29, R. Gehrels 5 voor 28. 26 Juni kreeg het tweede een lesje van v. Willi- genburg. Ajax 114, H, Bakker 10, F. Schoevaart 21, Jan Schoevaart 15, Thiry 27. K.N.S.M. 167 voor het verlies van twee wickets, waarvan van Willigenburg 115 not out. Alleen F. Dukker wist 2 wickets te veroveren ten koste van 53 runs. Ik zag een robber bridge spelen, met een score van 1970 punten, tarief één cent per punt, lezer reken zelf maar uit, dan kunnen we ook dezen dag weder als verslagen beschouwen. Wat nu volgt is voor sommige spelers, gelukkig niet voor alle. Willen de spelers er rekening mede houden, dat zij spelen voor „Ajax" en niet voor een bepaald „elftal", d.w.z. als ik door omstandigheden daartoe gedwongen, een andere opstelling der elf tallen wenschelijk acht, daaraan gevolg moet worden gegeven. Het bestuur verzocht mij bij herhaling, de namen der dwarsdrijvers aan haar te willen opgeven, terwijl ze door mij voorloopig van alle wedstrijden zullen worden uitgesloten. Verder moeten spelers niet verlangen voor cricket wedstrijden vergoeding van reiskosten te krijgen. Stellen wij alle kosten, n.l. éénmaal Haarlem, Utrecht, Bussum, Zaandam, totaal op ƒ3.dan is dit een bedrag, waarvoor U in geen andere vereeni- ging cricket kunt beoefenen. Alleen een ernstig ge val als iemand b.v. de kosten naar Zaandam 0.25 niet kan missen, dan durf ik zooiets wel op mijn jaarlijksche onkosten te zetten. Rest nog een verzoek aan captain en spelers tweede elftal; het begint ge woonte te worden bij uitwedstrijden de bag met ma teriaal te laten staan; dat mag niet, scoring book en bag behooren 's avonds aan mijn adres te worden afgegeven. Dan, wie zorgt eens voor een wedstrijd verslag van het tweede elftal, liefst zooiets waaruit blijkt, dat het tweede zoo gezellig is, misschien win nen wij en spelen mee, ofwie weet. 10 Juli genoot D.V.C. de eer een volledig Ajax- team te mogen bekampen, met ten Have als grootste struikelblok. Ajax 135, ten Have 50, Henk Blomvliet 32, de Bois 26. Bob die tot de lunch had weten stand te houden, ging bij de hervatting op de eerste bal van Rietschoten, doch een bal met zulk een pracht off break, als zelden in deze afdeeling gezien wordt. D.V.S. 58 ook in dit lage totaal heeft Bob de hand gehad; zijn cijfers waren 6 voor 13, F. Schoevaart 3 voor 5, nadat Exmann en R. Vunderink het ieder met 0 voor 14 opgegeven hadden, alsook Blomvliet met 0 voor 5. Een weelde die wij niet dikwijls mee maken,, wij konden D.V.C. de „follow on" geven, een innings overwinning mocht het echter niet worden, want voor het verlies van 9 wickets wisten zij 85 runs te scoren. ten Have 1 voor 15, de Bois 5 voor 19, Roodenburg 1 voor 16, F. Schoevaart 2 voor 16. Het tweede bleef met 13 runs op A.C.C. III ten achter. A.C.C. II 114: F. Gehrels 3 voor 48, R. Gehrels 5 voor 35, F. Dukker 2 voor 24. Ajax II 101: F. Gehrels 30, de Munnik 28, J. Schoe vaart 17. Zondag 17 Juli moet het eerste naar C.V.H. terrein R.C.H. Heemstede. Vertrek trein 10 uur C.S. Bijeen komst 9.50 hal C.S. Laten wij afspreken dat niemand zonder afschrijven wegblijft, zoodat het mogelijk is met elf menschen te spelen. Tweede is vrij, E. Het Tweede. Het 2e elftal begon het cricketseizoen op ons nieuwe terrein aan den Amstelveenscheweg met een wedstrijd tegen V.R.A. 3. Het was nog lang geen zomerweer, een gure wind en regen maakten het niet bepaald aangenaam. Na eenig wachten konden wij om ruim 12 uur aanvangen. V.R.A. wint den toss en stuurt ons het eerst naar het wicket, o.i. zeer ver keerd, aangezien zij nu in het kletsnatte veld moes ten fielden en met een natten zeepbal bowlen. Wij scoorden 138 runs, waarvan de Munnik 76, hierbij zeer nuttig bijgestaan door Thiry met 43 runs. Ook Ahrens speelde nuttig, door kalm zijn wicket op te houden en de anderen gelegenheid geven te scoren. Hierna ging V.R.A. in, maar kon het slechts tot 48

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4