PAG. 172 - AJAX CLUBNIEUWS In het variété gedeelte liet 'n komisch danser, die wat gezicht betrof aan Buster Keaton en wat klee ding aanging aan Chaplin deed denken, ons den lever schudden. Drie Mexikaansche danseressen, Robert Stolz, 'n Weensch conferencier, en last not least Kees Pruis hielden ons tot aan den hoofdfilm verder op prettige wijze bezig. Liebeskommando besloot den avond of beter gezegd, den morgen, op waardige wijze, 'n Fleurige operette film met Robert Stolz' nieuwste schlagers. Na het „Luckie End" danste het Ajax-congres voort tot de zon weer opkwam, Ajax kan voetballen, maar fuiven ook! Kamerad, wir sind die Jugend! Intusschen staat ook de „Jaarlijksche Algemeene" van onze vereeniging weer voor de deur. De agenda heeft U reeds ontvangen en we gaan dus Donderdag 28 Juli weer eens uitmaken hoe en door wie het Ajax-scheepje verder gestuurd zal worden. EEN WOORD TOT AFSCHEID. Dit nummer zal het laatste zijn, dat door mij ver zorgd zal worden. Na rijp beraad heb ik besloten het denkbeeldige bijltje er bij neer te leggen. Sedert elf jaren prijkt m'n naam op de lijst van de Ajax-functionarissen en heb ik m'n schoenen wekelijksch in de voetbalmod- der en m'n pen in de inkt gedoopt. De eenige com missie, waaraan ik tot dusverre onschuldig ben ge bleven, is de kascommissie, misschien dat zulks als ,Verzachtende omstandigheid" beschouwd zal wor den. Mooie jaren heb ik mee gemaakt, ik wensch m'n opvolger in de diverse functies als 2e secretaris, jeugd- en redactiecommissie van harte succes en dus, ditmaal in dubbele beteekenis: DE PERS EN ONS KAMPIOENSNUMMER. Onze laatste kampioensuitgave mocht zich weer in 'n goede ontvangst van de zijde der ,,Groote Pers" verheugen. Wij laten hier eenige recensies volgen: De Telegraaf: Amsterdam, 10 Juni. Reeds hedenmiddag be landde het Ajax kampioensnummer, dat er weer keu rig verzorgd uitziet, op onze redactietafel. De heeren Desmit en Adé krijgen trouwens zoo langzamerhand routine in dit lang niet gemakkelijke werk. Op de voorpagina prijkt ditmaal een Ajax-klok, met op de wijzerplaat de foto's van de spelers en trainer Rey nolds. Verder is er zelfs een ,,Ajax-badnummer" of liever een Ajax-badpagina in elkaar gezet, terwijl ,,uit den goeden ouden tijd" een aantal snoezige" fototjes laat zien van vooraanstaande Ajax-mannen, toen zij nog baby waren. Aan goede tekst ontbreekt het in dit nummer ook niet. Het Alg. Handelsblad: Onder het motto Zooals de Ajaxklok tikt, tikt er geen!", met een klok op den omslag, waarvan de uren Ajaxspelers, de wijzers Volkers en Van Kol en het middelpunt Jack Reynolds voorstelt, komt het „Clubnieuws" in feestgewaad. Een goed nummer met sprekende prentjes, waarbij er bijzonder aardige zijn uit de jeugd van bekende Ajacieden. De Sportkroniek: Kampioensnummer Ajax-clubblad. Ook te dezer plaatse eenige woorden van waardeering over het zeer aantrekkelijke nummer, dat Ajax ter gelegen heid van het behaalde kampioenschap en wel reeds binnen een week na den beslissenden wedstrijd heeft doen verschijnen, Dhr. Desmit, die er wel 't leeuwenaandeel in gehad heeft, heeft er ondanks de groote series kampioenschappen der Amsterdamsche club, toch weer iets aparts van gemaakt, 't Plaatsen van foto's van enkele Ajacieden in hun prille jeugd is een geslaagde vondst. Wij noemen nog 't aardige artikel van Tric-Trac (dhr. Jan Schoevaart), prijzen verder de keurige uitvoering en de vele goede foto's en verwijzen verder naar de rubriek „Amsterdam". Verder schreef de Amsterdamsche medewerker van hetzelfde blad: De redactie van het Ajax-Clubnieuws heeft, ter eere van het behaalde kampioenschap, een extra-nummer uitgegeven, dat klinkt als een klok. Desmit, die een artistiek fotograaf is, heeft eenige prachtige staaltjes van zijn kunnen gedemonstreerd. Het zeer interessante cijfer-materiaal omvat een tabel, die zonneklaar bewijst, dat het succes van Ajax niet voortspruit uit een toevallig in vorm zijn van Ajax I, doch op een breede, hechte basis berust. Wanneer men de inderdaad verbazingwekkende cij fers ziet van de Ajax junioren a, b en c (met een totaal-score van 359 tegen 46!!) dan kan Ajax nog op heel wat kampioenschappen in de toekomst reke-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2