PAG. 6 - A J A X CLUBNIEUWS Tot zoover onze beschouwingen over P.S.V.Ajax. Nu nog even: Hoe de Pers over ons opnieuw behaald kampioenschap oordeelde: Ons vierde kampioenschap is wederom hartelijk door onze beroepsconfraters ontvangen. Een overzicht zullen we wederom achterwege laten, gezien de vele herhalingen waarin we dan zouden vervallen en vol staan met het overnemen van hetgeen het Officieele K.N.V.B. orgaan „De Sportkroniek" schreef: AJAX VOOR DE VIERDE MAAL AAN DE SPITS. „Door haar 37 zege op Enschede heeft Ajax beslag gelegd op het landskampioenschap, voor de vierde maal in totaal, voor de tweede maal in successie. Een prachtig seizoen hebben de Amster dammers daarmee op waardige wijze besloten en van ganscher harte feleciteeren wij hen met deze fraaie prestatie. Dat in een tijdsverloop van veertien jaren Ajax haar viertal kampioenschappen veroverd heeft levert afdoende bewijs voor de over heer schende positie, die zij den laatsten tijd, in 't algemeen gesproken na den oorlog, in ons land heeft ingenomen. Wij hebben daarop bij gelegenheid van het behalen van het Afdeelingskampioenschap reeds uitvoerig gewezen, maar in 't kort moge er nogmaals aan herinnerd worden, dat Ajax door haar spelpeil en vooral ook door haar spelopvattingen zich een buitengewone populariteit verworven heeft. Overal waar Ajax komt, verwacht men wat bijzonders en nu mag 't spel wel eens onder de hooggestelde verwachtingen blijven, 't moet toch al een bijzondere off day zijn als er niet 't speciale Ajax-cachet in waar te nemen valt. Ajax is de kampioen van het ploegverband, het teamwork; het goed vlottende combinatiespel, mogelijk door uitstekende techniek van de spelers individueel en door een zorgvuldige training, zelfs voor den leek, welhaast altijd aantrekkelijk, het is, zoolang de glorieperiode van de Groote Meerclub duurt, ook altijd zuiver voetbal geweest dat zij vertoond heeft, voetbal dat gebaseerd was op technische vaardigheid en vrij van iedere grofheid. Voor het tegenwoordige elftal geldt dat alles wel in hooge mate, mogelijk nog meer dan voor de vroegere kampioensploeg, van wie meer kracht uitging. Het elftal nu bevat verscheidene spelersdie in physiek opzicht voor de meeste hunner tegenstanders onder doen. Dat deze handicap op zoo glansrijke wijze overwonnen is, strekt hen tot eer, zooals het ook de toegewijde leiders en den voortreffelijken oefen - meester Reynolds tot eer strekt. Dit seizoen is inderdaad bijzonder goed geweest. Het kampioenschap van Afd. I was al nagenoeg behaald aleer de eerste nederlaag geleden werd. En in deze kampioenscompetitie verspeelde Ajax slechts drie punten, door een nederlaag tegen Feijenoord en een gelijk spel tegen Enschede. En nu moge het aan twijfel onderhevig zijn of de kampioenen sterker zijn dan Feijenoord, een vaststaand feit is, dat zij op volkomen normale wijze een punt meer dan de Rotterdammers behaald hebben. Misschien drukt dat eene punt eenige, zij 't ook geringe, superioriteit wel heel precies uit. Vele gelukwenschen bereikten ons van alle zijden, verderop in dit nummer hopen wij U daarvan nog een kort overzicht te geven. Met een variant op de wijze waarop de A.V.R.O. 's avonds afscheid van U neemt, zeggen we: Ajax gaat nu sluiten, goeden zomer en tot September! EPILOOG: Ode aan den bal, waarmee Ajax het kampioenschap behaalde. Ich hab' dich lieb. Braune Madonna!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8