A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 5 P. S. V.—AJAX: Mulders scoort uit 'n voorzet van Volkers ons derde doelpunt. Keeper Boumans keert hem verachtelijk den rug toe 1 Ncideelige factoren, die een volle krachtsontplooiing in den weg stonden, waren er twee. Ten eerste het buitengewoon warme weer en ten tweede het feit, dat Wim Anderiesen en Piet v. Reenen lang niet fit waren, waardoor onze ploeg in het centrum niet dien druk op de tegenpartij kon uit oefenen als anders het geval zou geweest zijn. De overwinning is dan ook door een gelijkmatige meerderheid van alle Ajax-linies verkregen. Typisch is het dat Ajax steeds op zoo'n vrij gemakkelijke wijze van de Philips-menschen weet te winnen. Onze con currenten hebben daar in Eindhoven steeds een zwaar karwei. Ook dit jaar moesten zoowel Feijenoord als Enschedé zich met een moeizaam verworven gelijk spel tevreden stellen. Ons speltype schijnt den Eind- hovenaren evenwel niet te „liggen". Ze kunnen zich daarop blijkbaar even moeilijk instellen als met hun radio-toestellen op onze beroemde 298 M. golf. Er waren verslaggevers, die onze overwinning geflat teerd vonden, m.a.w. het verschil in doelpunten grooter dan de verhouding in spelsterkte. O.i. is deze beoordeeling niet juist en werd zeer waarschijnlijk veroorzaakt doordat de goals vrij onverwachts vielen op momenten, dat niemand er aan dacht, terwijl subliem voetbalspel meermalen niet beloond werd. Zoo bleef het eerste kwartier, waarin de Ajax- aanval uitstekend en overrompelend spel te zien gaf, doelpuntloos. Juist toen het Ajax-overwicht sterk aan het afnemen was kwam de belooning, die een minuut of 5 eerder veel beter op zijn plaats geweest zou ziin. Kort voor het einde van de eerste helft kwam onze tweede goal uit een penalty, subliem door v. Kol benut. Dat was de straf voor een ongeoorloofd ingrijpen van P.S.V.'s linksback tegenover v. Reenen. Laten we er aan toevoegen, dat dit één der zeldzame momenten was waarin tegen art. 9 gezondigd werd. De verstandhouding was zooals altijd bij Ajax P.S.V.-wedstrijden, uitstekend. Na de hervatting heeft de Ajax-goe-gemeente een tijd in benauwende spanning verkeerd. Deksels, wat kwamen die Philipsmenschen onstuimig opzetten Aanval op aanval golfde in de richting van ons doel, doch v. Kol en Diepenbeek wisten, zij het vaak in laatste instantie het gevaar te bezweren. Toch zag het er dreigend uit en ons derde doelpunt kwam juist op tijd om onze overwinning veilig te stellen. v. Deyck onderbrak in ons strafschopgebied een aanval van P.S.V.'s linkervleugel. In razend tempo dreef Piet den bal op, liep alle tegenstanders yoorbij of ze er niet stonden, een tikje naar Volkers, een voorzet en Mulders deponeerde snel naar binnen spurtend nr. drie in de Eindhovensche touwen. We zijn zoo gelukkig geweest dit moment suprème op de gevoelige plaat te kunnen vastleggen. U ziet op de foto de situatie onmiddellijk na pnzen derden goal. Jurriaans is de eerste, die er op reageert en heft de armen verheugd ten hemel. Het eenige tegenpunt van P.S.V.dat eveneens op fraaie wijze tot stand kwam, was geen keerpunt in den strijd. Ajax bleef den boventoon voeren en van Reenen scoorde ons vierde en laatste doelpunt. wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7