A J A X CLUBNIEUWS. PAG 3 kolom volgeboomd over oris vierde kampioenschap. Als we U echter vertellen, dat we deze regels gitten te schrijven tusschen 4 en 6 uur op Zondag 5 Juni, in den korten tusschenpoos, dien ons restte tusschen den wedstrijd en het kampioensdiner, dan wilt U ons ook deze afdwaling van den gebruikelijken weg wel willen vergeven. „Tout comprendre est tout pardonné", niet waar? Daar gaat ie dan: AJAX—ENSCHEDE. Hoe kon ons elftal zóó nerveus zijnEén van de vele ra\adselen, die het voetbalspel ons stelde. We hebben toch waarachtig wel voor heet ere vuren gestaan, 't Scheen of een beklemming over spelers en publiek gekomen was. Een enkeling trachtte met den kreet „Hup Ajax" den ban teverbreken, doch tevergeefsch. De enkele honderden Rotterdammers overstemden den geheelen Ajax-aanhang en in 't veld was Ajax wel sterker, doch Enschede ongetwijfeld veel enthousiaster. Onder ons gezegd: Geef mij maar een club die óók wat te winnen en dus ook te verspelen heeft in plaats van zoo'n tegenstander, die niets anders aan z'n hoofd heeft dan zoo goed mogelijk te spelen en zich niet dik hoeft te maken over de kwestie van Kampioen worden of niet. Drommels nog toe, wat hebben die Enschedé'ers gezwoegd om ons de gouden plak door den neus te borenDaarvoor zeker alle respect! Enschedé stak zeer voorzichtig van wal. 't Was als of ze in het voor hun vreemde Stadion-pakhuis de kat uit den boom wilde kijken. Voortdurend vonden onze aanvallers een haag van zwarthemden op hun Weg, zoodat slechts een paar scoringskansen zich voordeden. De eerste kwam na een afgedwaalden corner van Volkers, die v. Reenen ineens opving en over schoot. De tweede, een keurige kopbal vein Schubert, fraai door Kamst weggeslagen. Intusschen had echter ook de Enschedé-aanval niet stil gezeten en met eenige vinnige rushes op ons doet onrust in onze defensie gebracht. Vooral de snelle Nagels veroorzaakte De Boer en v. Kol benauwde momenten. Geleidelijk aan voltrok zich na het eerste kwartier een wijziging in de veldv er houding. De Enschede'ers hadden klaarblijkelijk de kracht van Ajax gepeild en de defensieve tactiek werd ver vangen door een meer aanvallende. Diepenbeek kon alras een fraaie safe laten zien door een gevaarlijk schuine pass van Nagels weg te koppen. Wel bleef ook in deze periode het spel van Ajax beheerschter, de Enschede'ers waren echter met hun korte, doch hevige aanvalsstooten gevaarlijker. Twee heftige scrimages vonden in het laatste kwartier van de eerste helft voor ons doel plaats. Eerst drong Nagels naar binnen zwenkend tot in ons doelgebied door, z'n schot stuitte van v. Kol terug en werd toen door Veldkamp hard naast geschoten. Nauwelijks waren we van den schrik bekomen en had Jurriaans getracht het spel te verplaatsen, een aanval die op buitenspel doodliep, of opnieuw werd ons doel aan een formeele belegering onderworpen. Twee hoekschoppen, waarvan de tweede een direct gevolg van de eerste, werden genomen. Een heftige schermutseling volgde. De Boer stompte weg, de bal kwam terug. W. Anderieseri trapte weg, weer stuitte de bal tegen een Enschedeër en toen kreeg Plas z'n kans en we stonden met O1 achter. Een zeer mooie gelegenheid kregen we nog om gelijk te maken. Muldersv. Reenen doorbraken de Enschedé defensie, doch Henk's pass was te scherp. Met O1 ging de rust in en met het weinig be moedigende vooruitzicht de taaie Enschede ver dediging minstens tweemaal te moeten passeeren, begonnen onze menschen de tweede helft. Dat begin was allerminst bemoedigend. Nauwelijks had onze voorhoede den bed aan 't rollen gebracht of die duivelsche Nagels verbrak onze combinatie en sneltreinde naar ons doel. Z'n voorzet werd echter over gekopt. 't Was of deze laatste waarschuwing van invloed was op onze spelers. Vanaf clat moment werd feller aangepakt en weldra kwamen de kansen. Een schot van Volkers kon Kamst nog het veld instampen, doch even later wepel de Enschedé-doelman door den snel ingrijpenden v. Reenen zóó verrast, dat de bal langs hem ging. Reeds rezen er vele Amsterdammers ver heugd van hun zetels, doch tevergeefsch, Hagels bracht op den doellijn redding. De gelijkmaker was echter op komst Mulders was tot in het strafschopgebied door gedrongen en probeerde Hagels te passeeren. Deze trachtte dit schijnbaar met z'n arm te verhinderen en op het zelfde moment appelleerde de grensrechter en floot Eymers af. Penalty! Wat moet er in de harten van de duizenden Ajax-aanhangers, cle spelers en vooral v. Kol op clat moment zijn omgegaan? We hebben in onze voetbalpractijk veel strafschoppen meegemaakt, wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmzzm

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5