^^lwe&frrud. Verdagen. PAG. 28 - AJAXCLUBNIEUWS PURMERSTEIN 3—AJAX 71-14. Bij het derde van Purmerstein Wat hadden wij daar een reuzegijn. Hè mijn dichtader gaat vloeien en dan met die warmte, even een stukje Wrigley's stopverf. Waar was ik ook weer; bij gijn hè. Gijn, wat zeg ik, een reuze-pleizier hebben wij gehad. Henk wilde met alle geweld een petroleumlampje, electrisch maken en op den terugweg ontpopte hij zich als de zanger van het levenslied, de heele tram zat te brullen. Ferry peinsde er over, wanneer hij zijn zoon als adspirant zou laten inschrij ven en Dorus had in zijn binnenzak een soort American Bar ingericht, O ja, ik zou ook nog wat van den wedstrijd vertellen. Direct na aankomst in Purmerend vielen groote affiches in het oog met de aankondiging Purmerstein 3Ajax 7 en U begrijpt, mijne heeren, we kregen dorst van verwaandheid. De uitslag 141 voor Ajax spreekt voor zichzelf. Hoe dat kwam, eenerzijds door den grooten honger van onze voorhoede, (de stakkers, ze waren er mager van) en anderzijds, doordat onze achterhoede vooraf op dichtheid was gekeurd. Bij Pur merstein haast allemaal geweldige kerels, bij ons was Henk de grootste, we hebben hem natuurlijk voorop laten loopen. Wij hebben echter uitstekend gespeeld en Purmerstein kreeg bij wijze van spreken geen voet aan den bal. Nu was het wel groeizaam weer, want de „goaltjes" groeiden als „kooltjes". Laat ik verder volstaan met te vermelden, wie de doel punten hebben gemaakt: Takes 6, Bruyntjes 4, Fontaine 2 en Bremer 2. Als ik mij soms vergis, niet kwaad zijn, hoor jon gens, Pieters is gek op kleuren, na afloop bleek, dat hij zich een kleurrijk oog had aangeschaft. Op den terugtocht in de tram een geweldige opschudding. De tram maakte slingerbewegingen en er verspreidde zich een lucht alsof mijn veter in brand stond. De oorzaak was gauw gevonden Dade stak een wortelpardon een sigaar op Weet je nog welken kant, Dade? Laat ik niet onvermeld laten, dat eenige „schoone bloe men" ons naar Purmerend vergezelden, welke natuurlijk niet weinig tot de gezellligheid en tot de overwinning hebben bij gedragen In Amsterdam aangekomen, gauw naar den uitslag van het eerste geinformeerd en kregen we deze te pakken in de Haarl, straat. Wat toen volgde, zal ik niet beschrijven, ik ben er nog heesch van. Het zevende 'houdt zich ongetwijfeld nederig aanbevolen voor verdere „buitenstadsche" toeren. Dus niet: es gibt nur einmal... YRREF. EEN PINKSTERTRIP NAAR AALSMEER. Op den tweeden Pinksterdag hebben een combinatie en de veteranen een bezoek gebracht aan de bloemenstad, ter ge legenheid van de opening van het nieuwe sportterrein van de vereeniging „Aalsmeer", Een Ajax-combinatie was uitgenoodigd om, als tegenpartij van Aalsmeer I, het nieuwe veld in te wijden, terwijl daa.na de veteranen de Aalsmeer-dito's partij zouden geven. 't Was een heele Ajax-familie, die 's middags om kwart voor één afscheid van Mokum nam, om een half uur later, per „Aalsmeer-express" op de plaats van bestemming aan te komen, Na een fiksche wandeling langs Aalsmeer's schoone wegen, be reikte de comlbinatie het veld. De comlbinatie zeg ik, want de veteranen zetten, na eerst een korte tussohenlanding in café- Florania gemaakt te hebben, (gebrek aan „benzine"), hun tocht voort. Op het Aalsmeer-terrein heerschte een feestelijke stemming; hoe kon het ook anders! Eindelijk toch waren de Wit-Zwarten in het bezit gekomen van een flink veld, met een schitterende kleed gelegenheid, waarop menige K.N.V.B.-elub jaloersch zou zijn. Om even over twee uur betreden beide elftallen het veld, en na gezamenlijk vereeuwigd te zijn, neemt de voorzitter het woord en opent na een korte rede het nieuwe veld, waarna den Ajax- spelers bloemen worden aangeboden, voor welke aardige attentie onze captain v. Rooy dankt. Vervolgens voeren nog het woord de A.V.B.-vertegenwoordiger, de heer De Kok en de burgemeester en dan stellen beide elftallen zich op. Ajax ziet er als volgt uit: Middendorp v. Rooy Paternotte W. Bakker Doorn de Bois Nieuwenhuijzen Eichelsheim Blomvliet Ypma Arema De burgervader trapt voor Aalsmeer af. De eerste helft bezorgde Ajax een 30 voorsprong door mooie doelpunten van Blomvliet. Een prachtig schot van Eichelsheim sprong op onbegrijpelijke wijze via de binnenkanten der doelpalen nog in het veld terug. Jammer, Herman, 't was een pracht-kei. De tweede helft bracht niet veel verandering in het veld, Ajax was veel beter en bracht den stand op 70, waarna de scheids rechter, die uitstekend floot, het einde aankondigde van dezen prettigen wedstrijd. Doordat enkele veteranen niet van de partij konden zijn, werden de opengevallen plaatsen ingenomen door enkele spelers, die ook den eersten wedstrijd hadden meegespeeld. Het „Oud-gedienden-ploegje" stelde zich als volgt op: Ziegler Kuipers de Wit Nieuwenihijzen de Bois Blomvliet Schafer de Natris v. Os Eichelsheim Elzenga Al spoedig had Ajax de leiding door Jan de Natris, die zuiver inschoot. Aalsmeer valt dan fanatiek aan, doch onze verdediging was op haar post. Als onze secretaris E. C. den bal goed krijgt toegespeeld, bedenkt hij zich geen oogeniblik en via de handen van den keeper, brengt 'hij den stand op 20, even later gevolgd door no. 3, waarmede de rust aanbreekt, In de tweede helft zien de Aalsmeer-oudjes hun harde werken met twee goaltjes beloond, terwijl de Ajax-aanval geen kans meer ziet de Aalsmeer-verdediging te passeeren. Het einde komt dus met een 32 overwinning voor de „Rood-Witte-ruïne", Aangezien onze boemel-express eerst om 7,16 vertrok, gingen de heeren met hun dames enz. eerst nog even hun dorst lesschen. Om kwart voor acht werd Amsterdam weer bereikt en na met groote vreugde de 41-overwinning van het „eerste" ontvangen te hebben, werd met grooten spoed „home" opgezocht om de knorrende magen te stillen. Een gezellig dagje, en „Elsje" nog wel bedankt voor de uitstekende leiding. SUNIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 30