AJAX CLUBNIEUWS PAG. 27 CRICKET. Ajax, ons sterke Ajax heeft geen terrein voor zijn cricket spelers beschikbaar, dit als laatste nieuws. Spelen doen we echter tocih, dank zij Oudheusden, door wiens bemiddeling wij het terrein v, d. Sportverg, ,,De Twent- sche Bank" in onderhuur krijgen. Het véid is gelegen Amstel- veenscheweg 944, en te bereiken Bus H vanaf Station Willems park tot halte Nieuwe Meerlaan, Oefenen: Dinsdag en Vrijdagavond; verder eiken dag in onderlinge afspraak. Uitgesloten spelers v. d, Amst, Cricket Bond: H, H, Blo mi vliet; C, H, W. de Bois; H, J. ten Have; J, H. Martens; J, Oudheusden; P, van Reenen; P, Vunderink, W. H. O. Wijs. Vacanties: Willen spelers mij s.v.p. tijdig opgeven de datums dat zij niet kunnen uitkomen. Ik kan met de aan schrijvingen hiermee dan rekening houden. Cricket lectuur. Mag ik nog even onder de aandacht der leden brengen het tijdschrift „Cricket", Abonnementsprijs 4.per jaar, U ontvangt dan eens per week volledige scores van alle gespeelde wedstrijden, doch bovendien een beschrijving van techniek en tactiek ver- eischt bij bowlen en batten, U zult zien door beter begrij pen, meer pleizier, Abonnementen kunnen aan mij worden opgegeven, 22 Mei: A,C,C, IIAjax I gewonnen door A,C,C, met 2 wickets en 59 runs. Regen is oorzaak dat eerst om 13.30 begonnen wordt. Ajax besdhikt dan over acht man, wat Prent doet besluiten ons eerst te laten batten, Totaal 60: ten Have 11, van Dam 18. Hierna A,C,C, 119 voor 8 wickets. Bowlingcijfers van Dam 2 voor 43, ten Have 2 voor 29, H. Blomvliet 2 voor 8, R, Vun derink o voor 13, Exmann 1 voor 13. Een poging van A.C.C, ons een innings nederlaag te bezorgen mislukt door goed spel van ten Have 28, van Dam 15, Martens 9. Totaal 57 voor 5 wickets. Nog een woord van dank aan de bootmannen v, Wil- ligenburg en L, M, Barendsen voor hun keurig fielden voor ons, waarbij eerstgenoemde op point staande zelfs een keurige vang deed. Ajax IIV.R.A. III gewonnen door Ajax II met 90 runs. Totaal Ajax 138 runs waarvan Tj, de Munnik 76 en Thiry 43, Totaal V.R.A, III 48, Bowling cijfers F, Gehrels 4 voor 25, F. Dukker 5 voor 12, Regen was hier oorzaak dat Ajax geen kans kreeg een innings overwinning te behalen. Tjerk, de eerste kennismaking na je terugkeer in Ajax cricket is enorm, wel gefeliciteerd met zoo'n score. Eindelijk zijn dan de resp, competitieleiders met hun indee ling voor den dag gekomen. Beide elftallen hebben dit jaar 10 wedstrijden te spelen; t, w. het eerste vijf uit- en vijf thuis wedstrijden. Elftallen in deze afdeeling komen slechts éénmaal tegen elkaar uit een z,g, halve competitie dus. Thuis tegen: Haarlem II; V.V.V. II; D.V.C.; U.V.V.; Olympia. Uit tegen: Vleermuizen; A.C.C, II; Albion; Kampong II; C.V.H. Zoodra datums bekend zijn, waarop bovenstaande wedstrij den gespeeld worden, zal ik zulks publiceeren, In de A.C-B, waar Ajax II tot de sterkere behoort, komen de sterken 2 x tegen elkaar en bovendien nog één maal tegen de zwakkere, zoodat het programma er hier als volgt uitziet. Thuis tegen: A.C.C. Ill, V.V.V, III; Rio; K.N.S.M.; V.R.A. III, Uit tegen: A.C.C. Ill; V.V.V. Ill; Rio; A.C.C. IV; Olympia II, Ook van deze wedstrijden zal ik t.z.t. de datums publiceeren, 29 Mei thuis tegen Haarlem II, „Thuis" ons veld ligt liefst buiten Amsterdam, maar we hebben radio aan boord, zoodat we precies op de hoogte 'bleven1 van de mislukte schoten, afgevuurd door het „kanon" Lagendaal. Dan werkte het „pistool" bij1 ons beter, Henk Blomvliet wist op aantrekkelijke wijze 58 runs te scoren, w.o, 3 zessen, kwam daar na als eenigste Ajaxied in de dubbele cijfers uit een totaal van 88 runs, Haarlem heeft niet over geluk te klagen als het veld een paar vangetjes niet tijdig accepteert, Totaal 113, w.o, liefst 15 wides, terwijl Kammeyer, die met blanken score gemist werd er 27 achter zijn naam kreeg, Bowlingcijfers: Exmann 1 voor 31, Dam 5 voor 28 Ten Have 1 voor 21, R. Vunderink 2 voor 13, Wij verloren dezen wedstrijd met 25 runs, doch gezien het mooie weer en vooral omdat de tegenpartij Haarlem was, speel den we een prettigen wedstrijd, jammer, dat we dit jaar maar één maal tegen elkaar komen. Ons tweede op bezoek bij A.C.C, IV, Hier zijn het twee Ajaxieden die ons aan een totaal helpen, n,l, de Munnik 37, H. Bakker 27, totaal 93, A.C.C., dat eerst 45 runs geslagen had op onze bowlers F. Gehrels 4 voor 13, H, Bakker 0 voor 3, de Munnik 0 voor 7, R. Gehrels 6 voor 12, kwam er met een gewone neder laag af, aangezien een poging om met innings te winnen faalde, doordat de wedstrijd gestaakt moest worden, daar F, Gehrels zoo ongelukkig was een bal vlak boven het linker oog te krijgen, Gehrels laten we hopen, dat dit ongeval geen nadeelige gevolgen J M. EXMANN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 29