BIJ HET AFSCHEID VAN HENK ANDERIESEN. wam, v///////////////////m^^ PAG. 26 - AJAX CLUBNIEUWS Nu, aan het einde van het seizoen, achten we den tijd gekomen een woord van afscheid te richten aan één der trouwe medewerkers aan de Ajax successen van de laatste jaren: Henk Anderiesen. 'n Taak die we gedeeltelijk met vreugde, gedeeltelijk met leed wezen vervullen. Met vreugde omdat het 'n aangename bezigheid is te schrijven over een prettigen, ijverigen sportmak- ker als Henk altijd was. Met leedwezen, omdat we waarschijnlijk onzen populairen rechtshalf voorgoed zullen missen. Wanneer het afscheid precies heeft plaats gevon den is niet te zeggen. Het ging geleidelijk, einde Fe bruari noodzaakte verandering van werkkring Henk Anderiesen te verhuizen naar Heerlen. Wel fun geerde Anderiesen nadien nog 'n paar maal als reserve, speelde zelfs nog op den eersten Paaschdag mee, doch alras bleken aan de verre reis Amster damHeerlen te groote bezwaren te kleven. Henk heeft 'n relatief korten, doch grooten staat van dienst voor onze vereeniging. Niet alleen ver vulde hij eenige jaren op zeer verdienstelijke wijze de taak van rechtshalf, doch tevens bleek hij 'n all round reserve van geduchte beteekenis. De spil- plaats van z'n broer Wim, die van v. Kol of Diepen beek als back heeft hij tal van malen vervuld op 'n wijze, die boven allen lof verheven was. Men denke slechts aan Henk als linksback tegen Go-Ahead in 1930 en als rechtsback in de Koog tegen K.F.C., dit seizoen! Anderiesen's debuut in Ajax. Henk kwam bij ons in Augustus 1925 en speelde z'n eersten wedstrijd in September van hetzelfde jaar tegen H.F.C, in Haarlem, 'n Friendly game, die zooals achteraf bleek historisch zou zijn. Voor het eerst werd toen onder den gewijzigden buitenspelregel ge speeld. In dezen wedstrijd verdween Fons Pelser defini tief van het groene veld, iets wat zeker niemand, die het schijnbaar onschuldige ongelukje heeft mee ge maakt, gedacht zal hebben. Doch laten we niet te veel afdwalen. Het debuut van de Anderiesens was, zooals te verwachten was, uitstekend en de elftal len commissie ruimde aan H. Anderiesen definitief een plaats in ons eerste in. Het meest heeft Henk zeker rechtshalf gespeeld, doch ook de rechtsbackplaats is niet alleen als in valler doch ook geruimen tijd achtereen door H. An deriesen vervuld geworden, n.l. in ons kampioensjaar 1926-'27, We herinneren ons nog een puiken wed strijd van Henk in Tilburg tegen N.O.A.D. dat 'n uitermate potige partij speelde. Dat was 'n kolfje naar Henk's hand en dat het aantal tegenpunten toen 0 is gebleven, was zeker niet in het minst aan Henk Anderiesen te danken. Bij bovenstaande enkele grepen uit het verleden zullen we het laten. Ongetwijfeld heeft Henk ook voldoening gehad van de jaren in Ajax doorgebracht. Vijf kampioensjaren heeft hij meegemaakt en aan diverse trips naar het buitenland deelgenomen. Zondag j.l. was Henk weer eens in ons midden om nog eens mee te genieten van het groote Ajax ge beuren waartoe ook hij het zijne heeft bijgedragen. Namens onze vereeniging en z'n vele vrienden danken we Henk vanaf deze plaats voor z'n onbaat zuchtige medewerking en wenschen hem succes en zoo mogelijk tot weerziens toe! ADR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 28