A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 23 Ziehier het Ajaxdtoor met orkest en solisten, een en ander onder algeheele leiding van den beroemden Dirigent Bob van Zutphen. 't Was niet onleelijk 1 maar als de gérant van het hotel óók gedacht heeft dat het bij ,,'n stukje" blijven zou dan is de eetpartij hem niet meegevallen. Aan de royale wijze, waarop hij echter steeds nieuwe invallers liet aanrukken, voor de buiten gevecht gestelde dekschalen, bleek ons dat er wel 'n beetje op 'n groote aanvraag ge rekend was. In gemoede: de heele crisis is op zeer eenvoudige wijze op te lossen: Er moeten méér Ajax-junioren komen. Als er in plaats van veertig, duizend van die knapen waren werd in no time elke overproductie weggewerkt. Voor en na en, als we ze hun gang hadden laten gaan, ook gedurende den maaltijd, werd 'n ander bal spel beoefend, waarbij „Hedden" niet geoorloofd en ook minder aan te bevelen is, n.l. kegelen. Zelfs de paar dames van ons gezelschap lieten zich niet on betuigd en deden de houten knikkers over de plan-, ken rollen. Recordhouder was Bob Schoevaart, die tot veler en misschien ook z'n eigen verbazing, achter elkaar eerst 'n 8 en toen ,,Alle negen" gooide. De terugtocht naar Mokum was waarlijk niet het slechtste gedeelte van den dag. Een heerlijk zoele zomeravond, zooals er slechts weinigen in ons land te genieten vallen, mooie wolkenlucht waarin de laatste zonnestralen hun kleurig spel speelden en 'n autotocht door een van de mooiste streken van ons land. In Zeist werd nog gemeenschappelijk 'n glaasje limonade genuttigd en circa 10 uur waren we weer terug in Ajax stad, ADÉ. JOOP PELSER JAAR AJACIEDo Voetbalroem is gewoonlijk niet van langen duur. Gewoonlijk! Maar er zijn uitzonderingen en om den naam van den aanvoerder van het roemrijke Ajax- elftal uit de bloeiperiode van 19161919, hangt nog steeds de glorie dier jaren. Joop Pelser en z'n mannen waren het, die den grondslag gelegd hebben van Ajax' eigen stijl, die ook in jaren van minderen voorspoed altijd een at tractie voor voetballend Nederland bleef. Of het voetbalspel in dien tijd op hooger peil stond dan tegenwoordig, is o.i. 'n onoplosbaar vraagstuk. Ook de voetbaltechniek en -taktiek is aan evolutie onderworpen en de wijziging van den buitenspelregel is o.i. van merkbaren invloed geweest voor diverse plaatsen in een elftal en niet in het minst voor de spilplaats. Och om 't even, de dragers van het Ajax-shirt uit Joop's periode en die van tegenwoordig, beide gene raties mogen er zijn en 'n hartelijken gelukwensch aan onzen Zilveren Ajacied" is hier zeker op z'n plaats. Aan ons verzoek 'n paar voetbalherinneringen voor ons blad te schrijven heeft Joop tot ons genoe gen voldaan en hierbij geven we het woord aan den jubelaris: JOOP PELSER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 25