MET DE JUNIOREN NAAR ARNHEM EN WAGENINGEN. PAG. 22 - AJAX CLUBNIEUWS Toen in de week vóór Pinkster, de goden van het weer uitermate onwelwillend bleken en menige huis vrouw met 'n ware zucht toch maar weer in haar pas schoon gemaakte kamers, de haard liet branden, kregen we het ondanks de kou benauwd bij de ge dachte, wat dat moest worden met den eersten Pink sterdag. Dien dag zouden we n.l. met onze junioren feeste lijk het feit herdenken, dat zij twee jaar achtereen met alle drie de elftallen kampioen waren geworden. De Heeren uit de Bildt kwamen echter tot inkeer en in den vroegen Zondagmorgen van den 15en Mei stond de zon stralend aan den hemel en vertrokken twee groote autocars met vroolijke jongelui gevuld naar Arnhem en Wageningen. Dat de stemming uitstekend was werd luidkeels gedemonstreerd door, begeleid met twee mondhar monica's, 'n enorm aantal liederen ten beste te geven. Ze waren er zóó kwistig mee, dat de geheele voorraad „Schlagers" van Abraham, Stolz, Benatzky enz. reeds schoon op was, toen we Ede passeerden en 'n greep in de klassieken moest gedaan worden, zoodat we met „Zie de Maan schijnt door de hoo rnen", en „Ginds komt de stoomboot" ons entrée in het Geldersch Haagje maakten. De reis was zóó voorspoedig verloopen, dat we reeds 10.30 op de Westerbouwing arriveerden. Het gezelschap was nog niet half uitgestapt of twee jonge lui zaten op de wip. 'n Aangeboren zucht blijkbaar tot het „Hausse en Baisse" spel, deze twee knapen zullen over 'n paar jaar wel op de beurs te vinden zijn. Na 'n uurtje van het fraaie uitzicht op den Rijn, koffie en boterhammen genoten te hebben, werd be sloten nog 'n korten verkenningstocht oostelijk van Arnhem te organiseeren en „De Steeg" mitsgaders de Middachterallee te gaan bezichtigen. We reden en reden, doch de Middachterallee bleef onvindbaar. totdat bij informatie bleek dat we erdóór gereden waren. Wat kan er nou ook in 'n „Steeg" voor bij zonders te vinden zijn, merkte één der leden van het gezelschap op. Mogelijke leden van „Heemschut" onder onze lezers zullen bij lezing van bovenstaande de koude rillingen wel over den rug geloopen zijn. Laat ik hun geruststellen: Achteraf zijn we tot de conclusie gekomen, we toch niet in de „Middachter allee" geweest zijn. De oorzaak van al dat misver stand? Natuurlijk „De Vrouw"; Mevr. Elzenga had onze gids van Arnhem en omstreken in haar tasch geborgen, liet ons rustig met Jan Elzenga debattee- ren, wie nu eigenlijk die gids moest hebben en toen we nagenoeg weer terug in Mokum waren, kwam het verloren gewaande boekske op de proppen! We waren echter nog niet zoo ver en bevonden ons in Arnhem, waar we via Sonsbeek vertrokken naar Wageningen, alwaar de voetbalvereeniging van dien naam met haar 2de en 3de elftal, onze junioren partij zou geven. Was het weer ideaal om te toeren, voetbalweer was het allerminst en de twee wedstrijden bieden weinig stof tot bespreking. De A verloor ten slotte met 24 van Wageningen 2, na geruimen tijd het beste van het spel gehad te hebben. Van 't Huil en Brave waren de uitblinkers. De „B" speelde tegen Wageningen 3 gelijk na eerst met 'n 30 voorsprong haast zeker van de overwin ning geweest te zijn. Na de afwerking van dit voetbalprogramma, werd, zooals op de aanschrijvingen stond ,,'n stukje gegeten in het Oranje Hotel. Niet om het een of het ander,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 24