DE LAATSTE LOODJES. ww////w///mw////m//////////m^^ PAG. 10 - AJAX CLUBNIEUWS Dat dat voetjebal een enerveerend spelletje is, weten we nu zoo langzamerhand wel, maar dat het je als ouwe rot nog zóó gevangen houdt, nee dat moest toch eigenlijk niet maggen. O, jé, o, jé! toen die vermaledijde Ensohedeër Plas dat vervloekte bruine monster langs Jan de Boer peerde, 't was of m'n hart stilstond hè. En die juichkreet van al die toeschouwers, of het dan Feijenoord-, En schede- of weet-ik-veel supporters waren, 't leek wel of ze met een scherp mes zoo dwars door je ribben gingen, m'n tanden klapperden en ik zat maar stom voor me uit te kijken. En dan die begrafenis-stemming in de rust, zou je eigenlijk maar niet zoo in je doodkist stappen. Drommen menschen zie je zoomaar een kleintje koffie of een biertje pakken, hoe kunnen ze het in vredesnaam door hun keelgat krijgen. Als in een mist zie je heele en halve kennissen, en hoor je diverse meeningen over het spel en spelers langs je heen murmelen. Een sof, 't lijkt wel of Enschede kampioen moet worden, hoor ik telkens en telkens weer, en je humeur wordt nog eenige graden zonniger, als zoo'n opgewonden standje van een supporter naar je toekomt, en zegt dat je de spelers dit en dat even moet gaan vertel len, en die en die er maar meteen uit moet donderen. Hij heeft het altijd wel gezegd, enz. enz. Gelukkig komen de spelers weer het veld in, en aan hun vast beraden gezichten voel je dat ze hun kansen tot het uiterste zullen verdedigen. Ach lieve hemel die af trap, 't leek wel of ik mazelen en roodvonk tegelijk kreeg. M'n bloed wordt karnemelk en m'n pols is bedenkelijk van slag af. Want Ajax trapt af, en het scheelt geen haar of het ist w e e - n u 1. Ik wil zoo het veld wel invliegen: maar menschen gil ik, pas voor de-dit-en-de-dat toch op, (gelukkig dat er een vloekverbod komt), wat een vet potje zal dat tusschen twee haakjes worden, en dan bedenk je opeens dat je ook wel eens in het veld hebt gestaan dat je van zenuwen of weet-ik-veel zoowat geen poot kon verzetten. Hardop zit je nu in je zelf te praten; toe Wim, juist Cor, terug Mulders, geef toch door Schubert, en dan zie je plots een hands-beweging en Eymers naar de beruchte stip wijzen. Om je heen golft en kookt het, maar Dolf vleiit het leder op een hoog plekje, gaat twee pas achteruit, even kijken, een knal, en dan laait de vreugde uit de voetbal-arena. En twee of drie minuten later dreunt het Stadion op z'n grond vesten en staan de Ajax-supporters in lichte laaie, want Cor heeft met een voltreffer het vijandelijke doel getorpeteerd. Als een veulen dat voor het eerst de wei ziet sta je te springen en te dansen 21, 21, 21, gil je. Maar even later geeft die Enschedeër Plas een poeier tegen de lat, verschrikkelijk, en m'n kreet O, j heeft veel weg van die van Buziau, die hij in z'n laatste revue slaakte. Maar eindelijk krijgt Captain W i m, die veel en veel te weinig te doen kreeg, plotseling de bal te pakken, als een meteoor vliegt hij op het vijandelijke doel af, een schijnbeweging, een schot, de knikker vliegt in het uiterste hoekje. ....en dan vergeet je je likdoorn, rheumatiek en grijze haren, en maak je danspassen waar van Hinte als ie ze gezien had direct patent op had genomen. Het gouden blik, dat vermaledijde stukje eeremetaal, dat Willem-drietje-met- hangend-haar is veroverd, en je voelt je als iemand die de Sweepstake en honderd-duizend tegelijk op het nummer van je dwangbevel hebt ge wonnen. Je wil met je huissleutel een sigaret aan steken, en van emotie gaat je kouwgummi naar bin nen, Wel blijft Enschede kranig volhouden, maar je voelt dat de overwinning in de lucht zit. Daar snerpt het eindsignaal, je botst met een vaart tegen een dame aan, een ander trap je in je haast op d'r hielen met een lachend, sorry dear, ver dwijn je in de kleedkamer, waar de champagne- kurken al vroolijk knallen. Proficiat mannen, Pang!!! daar ga je. Het was een sof-wedstrijd. Pang!!! maar die zenuwen ook hè. Pang!!! Ik zelf heb er gelukkig nooit geen last van, Pang!!! maar ik kan me best begrijpen dat jullie nietwaar, Pang!!! er wel last van hadden Pang!!! En niemand zal zeggen dat we het niet eerlijk hebben verdiend. Pang!!! Buiten hoor ik de stadion-gramophoon het schoone lied van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 12