J2^- PAG. 168 A J A X CLUBNIEUWS Ajax 6 Feijenoord 6 8 Enschede 6 2 Philips 6 Veendam 6 We moeten thans onze werkzaamheden even ver mmmmmmammmmmmmmmM elkaar trachtten te overtroevenook minder zware eischen. Doch de wijze waarop de heer Wolf strafte en ook vaak niet strafte was uitstekend. Tweemaal appelleerden publiek en spelers om een penalty. Het geval voor het Feijenoord-doel, waar naar ik meen v. Ooyen den bal tegen de hand kreeg, konden we, daar we ons achter het Rotterdamsche doel bevonden, goed waarnemen en zeer terecht gaf de arbiter géén penalty. Het vermeende strafschopgeval aan de overzijde konden we minder goed beoordeelen. Groenendijk kwam daar te vallen, doch ook in dit geval beduidde de heer Wolf met handgebaar: Doorspelen. Hu, na de twee voetbalveldslagen welke Ajax en Feijenoord elkaar geleverd hebben, willen we niet nalaten beide ploegen, alle 22 spelers een woord van hulde te brengen. Er is zonder uitzondering door allen het beste gegeven wat zij konden. Dat het dan dezen, dan genen beter lukken wilde, daarvoor is voetbal, voetbal De bijzondere bekoring, die er van wedstrijden tusschen Ajax en Feijenoord uitgaat, is ten volle bewaard gebleven. De spanning is er nu ter dege ingekomen. In tegenstelling met onze beroepsconfrators meenen we echter, dat de strijd om de hoogste voetbaleer verder gestreden zal worden tusschen Ajax en Feijenoord. Enschedé zou er immers nog slechts aan te pas kunnen komen, als beide westelijke clubs faalden, en dat achten we onwaarschijnlijk. Wij krijgen nu de twee wedstrijden te spelen, die Feijenoord twee puntjes gekost hebben. Uit P.S.V. en thuis Enschedé. Feijenoord speelde beiden gelijk, resp. OO en 22. Aan onze menschen de taak om het beter te doen. Als we den 2den Pinksterdag het weien klaar te spelen met de Philips-menschen, zijn we al een heel eind! Vooruit, Ajax, de laatste ronde, de bel gaat: Tanden op elkaar! Volledigheidshalve laten we hier nog even den stand van de kampioenscompetitie volgen: gesp. gew. gel. yerl. pnt. doelp. 4 1 1 9 24— 9 3 2 1 17— 9 3 1 7 14—11 1 2 3 4 9—12 1 0 5 2 4—27 AJAX EN EEIJENOORD GEFILMD. plaatsen van het groene veld naar het witte doek. Polygoon heeft beide kampen opgenomen en laten we direct zeggen: op voortreffelijke wijze. Vooral Feijenoord—Ajax is keurig in beeld gebracht. Men ziet behalve het laatste, alle doelpunten en méér dan dat. Ajax fraaie derde doelpunt ziet men geheel voor bereiden en uitvoeren, Volkers naar binnen dribbelen, overgeven aan v. Reenen, het schot waar v. Male zich vergeefsch naar uitstrekt, alles is even duidelijk op het celluloid vastgelegd. Ook naast de goals zijn meerdere belangrijke momenten vastgelegd. O.m. ziet men ook het moment, waarop Mulders bijna v. Male met bal en al in doel drukt. Aardig gevonden was ook de muzikale illustratie waarmee de film aanvangt, n.l. met O, Monah! Het geen door de Ajaxbent in Rotterdam omgezet werd in O, Ajax! De wedstrijd in het Stadion was o.i. minder over zichtelijk opgenomen. Blijkbaar hadden de goals de man aan de camera verrast. Men ziet bijv. wel Mulders den gelijkmaker scoren, doch de daaraan voorafgegane momenten zijn niet vastgelegd. Voortreffelijk is echter een actie van v. Kol gefilmd. Bij een Feijenoord-aanval ziet men onzen linksback als een tijger op den sprong gereed staan en plots snel startend, de combinatie der Rotterdammers ver brekend. Ook de hoofdfilm, die na AjaxFeijenoord in Royal vertoond werd, was de moeite waard, we zagen een vrouw, gewoon ideaal! Denkt U zich eens in: den man-held in het drama Richard Dix blijft vijf jaar van huis, stuurt niet ééns een ansichtkaart, komt na dit straatje om van 1825 dagen plotseling weer thuis en wat denkt U dat er gebeurd? Het lieve mensch zegt geen woord, één heele lange kus en de zaak is weer in orde. En dan te denken, dat er vrouwen zijn natuurlijk niet die van mij en óók niet van U die als hun mannen laat van vergadering of clubavond thuis komen Ik stop er maar mee, het vak van filmrescencent is mij te riskant.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6