PAG. 166 - A J A X CLUBNIEUWS En ook nu de volgorde niet klopt met de opstelling noemen we de namen Rauwe—Pauwev. Heel in één adem. v. Heel moge geen voorhoedespeler zijn, hij heeft toch door z'n souplesse en z'n tact het stroeve dat de Féijenoord-voorhoede altijd kenmerkt, weten weg te nemen. Tegenover het spel der beide Pauwe's stond „Der Dritte im Bunde" in de schaduw. Toch heeft v. Ooyen ook voortreffelijk werk gedaan en wellicht kwam z'n spel ook minder tot uiting doordat hij blijkbaar de speciale opdracht had Volkers te bewaken. Mei het systeem, dat de back den buitenspeler en kanthalf den binnen speler dient te bewaken, was dus op dezen wing gebroken. Dijke kon al z'n aandacht aan het centrum wijden, in het bijzonder aan van Reenen. Deze tactische tegenzet na de in Rotterdam opgedane ervaring, mag zeker niet onvermeld blijven. Zij wijst er op, dat er bij Féijenoord overleg gepleegd wordt over de te volgen taktiek vóór den wedstrijd plaats vindt, iets waarvan de waarde bij ons jammer genoeg niet ingezien wordt. De uitslag 1—3 behoefde voor insiders geen ver rassing te zijn. Feijenoord en Ajax worden dikwijls in één adem genoemd. En terecht, zij zijn de vertegen woordigers van het technisch doordachte voetbal en deze twee grootmachten der westelijke eerste klasse ontloopen elkaar in krachtsverschil zóó weinig, dat elke voorspelling volkomen speculatief is. Het is een kwestie van spelverloop „er in komen" zooals men het noemt, m.a.w. de vorm van den dag, die beslissend is. In Rotterdam klopte het volkomen bij ons, gaf onze half linie den toon aan en in het Stadion was het juist omgekeerd. Typisch was het, dat het geluk in beide wedstrijden met de sterkste was.. In Rotterdam hadden wij na de penalty kunnen verliezen, en hier Feijenoord toen een kwartier voor het einde Ajax gelijk maakte. In beide gevallen was Fortuna de club, die het qua spel verdiende, gunstig gezind. In Rotterdam een ongelukkig oogenblik van Bul, hier een van Jan de Boer die den strijd besliste. Een tweede overeenkomst was, dat de thuisclub in beide gevallen in het eerste kwartier van den strijd de sterkste was. In Rotterdam konden de Feijenoorders dat tot uitdrukking brengen door Burg's doelpunt, hier bleef het succes uit. Wel beleefde het Rotterdamsche doel hachelijke momenten, ketste een schot van v. Reenen tegén de paal en scheerde er een oogenblik later een tweede juist langs, toen het Ajax-overwicht na pl.m. 15 min. spelens ten einde was, stond het evenwel nog O0. In deze 15 minuten hadden de F eijenoorders hun grooten vorm geleidelijk aan gevonden. Onze half- linie werd door het geweldige Rotter damsche offensief grootendeels tot verdedigen gedwongen en kon slechts weinig tijd tot steun aan de voorhoede vinden en zelfs als zij het zoover had kunnen brengen geschiedde het aangeven zóó overhaast, dat onze aanvallers er weinig aan hadden. Slechts zelden werd de bal zóó gespeeld, dat deze direct meegenomen kon worden. Meestal moest het leder gecorrigeerd worden en aan den tijd, dien daarvoor noodig was, hadden de Feijenoord- verdedigers meestal voldoende om zich goed op te stellen of in te grijpen. Zoo werden de rustpoozen, die v. Male kreeg, steeds grooter en de druk op ons doel zóó hevig, dat een doelpunt niet kon uitblijven en dat het bij één gebleven is daar mogen we tevreden mee zijn. Na de rust heeft Feijenoord niet meer zulk schit terend spel als in de eerste helft te zien gegeven, mogelijk ook daardoor dat onze menschen er een schepje opgooiden, de bekende wisselwerking dus. Over het geheel bleven de Rotterdammers meer in den aanval als de onzen, doch van een overwicht kon niet meer gesproken worden. Twintig minuten vóór het einde kwam Ajax' groote moment. Een rush van Volkers bracht verwarring in de Rotterdamsche defensie. Langs den doellijn dreef Volkers den bal snel naar binnen, een lage center scheerde langs den Rotterdamschen doelmond en Mulders bracht snel inloopend de partijen op gelijken voet. Met den 11 stand van dat moment en onder de toen heerschende sp elver houding hadden we nog kunnen winnen, doch nogmaals gezegd verdiend zou het niet geweest zijn, want de 11 stand was voor ons zeer geflatteerd. En al vonden we het jammer dat we luttele minuten later, met 13 achter stonden, we gunden het v. Heel c.s. volkomen, want ze hadden het verdiend. De laatste 10 minuten wenschte Feijenoord blijkbaar niets meer te riskeer en. Zij tiet het initiatief aan Ajax en zorgde er met tactisch verdedigen voor, dat de 31 voorsprong behouden bleef. Met de leiding van den heer Wolf konden we ons nu heel wat beter vereenigen als in Enschedé. Natuurlijk stelde deze wedstrijd, waarin beide ploegen door technischen en tactischen spelopbouw

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4