A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 165 VOLKERS VAN DEYCK wiens prachtig vleugelspel iedereen in verrukking bracht. 's Avonds bij Pschorr konden we nogmaals waar nemen, hoeveel de wedstrijd 's middags van onze spelers geëischt had. Rotterdams grootste attractie: Pschorr's verlichte dansvloer kon niet als in vorige jaren zich in het bezoek van onze spelers verheugen. Een enkel be stuurslid of een reservespeler, daar bleef het hij. De voetbaldans van den middag, op het Sparta Kasteel had alle energie opgeeischt! De 42 overwinning in Rotterdam had schoone perspectieven voor ons geopend. Als Ajax thuis ook zou winnen van Feijenoord en als Enschede eens op z'n voetbalbroek kreeg van P.S.Vdan zou Ajax reeds op Hemelvaartsdag landskampioen kunnen zijn. Maarer was een Feijenoord, dat met verbeten energie kampte om revanche te nemen en er was een halflinie met de Gebr. Pauwe, die een spelletje speelden, zóó subliem, zoo ai en zóó elegant en vindingrijk, dat ze aan het beste Weensche voetbal deden denken. De Feijenoord-halflinie heeft het spelbeeld be heer scht tot 10 minuten vóór het einde, toen ze een 3—1 voorsprong veilig genoeg achtte om het initiatief aan de tegenpartij te laten en te gaan verdedigen. Als je Pauwe—Pauwe zegt, dan zeg je onwillekeurig ook v. Heel, die drie namen vloeien als 't ware in elkander Bas Pauwe voltrok het vonnis, doch het dient ter eere van Jan de Boer gezegd te worden dat hij nog bijna het schot gehouden had. Met 2—3 was de spannning weer ten top gedreven en zette Feijenoord een hartstochtelijk offensief in. Fortuna kwam onze verdedigers te hulp bij een twee tal benarde situaties voor ons doel. Aan den anderen kant liet v. Reenen weer een fraai staaltje zien door zich languit naar een voorzet van Mulders te werpen. Van Piet's blonde lokken vloog de bal echter over de lat. Doch de beslissing was op komstOngeveer 8 minuten voor het einde bevond Bul zich „Between the Devil and the deap Sea" zooals de Engelschen zoo kenmerkend zeggen. Naar eigen doel gekeerd, met den bal vóór zich, werd hij links fel bestookt door den nimmer opgevenden Mulders en toen hij naar rechts wilde ontloopen, kwam v. Reenen op hem toesnellen In uitersten nood speelde de Feijenoord back terug op eigen doel, doch pleegde voetbal hari kari. Van Male was juist een paar passen uitgeloo- pen en onhoudbaar verdween de bal ten vierde male in Feijen- oord's touwen. Met 24 was de wedstrijd in wezen geëindigd. Wat daar na nog kwam, was franje. Beide partijen waren uitgespeeld en zullen evenals de Supporters blij ge weest zijn, dat Mut ters het einde aan kondigde. In drommen overstroom den de Am- sterdamsche supporters het veld en brachten ons kranig team een grootsche ovatie. speelde een puike partii rechtshalf.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3