PAG. 164 - A J A X CLUBNIEUWS DIEPENBEEK op wien tal van Feijenoordaanvallen te pletter liepen. richting veranderd en belandde links in het doeldoch om het even, links oi rechts, de bal zat en de duizenden Amsterdammers jubelden. Een merkbare inzinking viel bij de F eijenoorders waar te nemen, waarvan zij zich eerst kort voor de rust herstelden. Dat de tweede helft ingezet zou worden met een poging der Rotterdammers om den achterstand in te loopen, viel te begrijpen. De Feijenoord-ploeg, die in opstelling veranderd was, viel met man en macht aan. Onze defensie had er blijkbaar op gerekend en vormde een hechte ver dedigingsmuur, waar alle Rotterdamsche stormloopen tegen te pletter liepen. Na ongeveer 10 minuten was de druk vrijwel door staan, zonder dat Feijenoord het tot een redelijken scoringskans had kunnen brengen. Toen kwam het fraaiste deel van den wedsti ijd. Met razend snelle uitvallen werd onrust gestookt in de Feijenoord-defensie. Volkers bracht door z'n onuitputtelijke serie trucs en schijnbewegingen Dijke tot wanhoop en ook den pittig spelenden Jurriaans kon geen moment losgelaten worden. Toen de tweede helft circa 10 minuten oud was, scheen een nieuw Ajax-doelpunt onafwendbaar Volkers was na snellen ren Dijke en v. Heel beiden gepasseerd en naar binnen gezwenkt. Op enkele meters van doel dreef hij de onzelfzuchtigheid ten top door toen nog door te geven naar v. Reenen; een Rotterdamsch been kon het leer echter nog juist zoo veel van richting veranderen, dat Piet er niet meer bij kon komen. Uitstel was echter geen afstel. Opnieuw goochelde Wim den bal langs Dijke, lokte nog twee andere verdedigers naar zich toe en plaatste toen langs dezen naar v. Reenen, die zonder dralen den bal langs van Male knalde. Een zeldzaam mooi doelpunt van opzet en afwerking. Ajax was in deze periode in grootschen vorm. Een prachtschot van v. Deyck kon v. Male nog juist over de lat tot corner tippen. leer onverwachts kwam de balans, die definitief naar onze zijde scheen te zijn doorgeslagen, weer in labielen evenwichtstoestand. Bij een feilen aanval van Feijenoord werd het leder weggewerkt. Mutters floot en gaf penalty; waarvoor weten we niet. Feijenoord's aan vallers waren reeds terugloopende; pro testgeroep uit het pu bliek, dat op 'n begane overtreding zou kun nen duiden, had even min weerklonken. Men kan veilig aan nemen, dat als er iets geschied zou zijn, het welk niet door den beugel kon, de Rot terdamsche spelers en publiek zich niet zoo lakoniek gedragen zouden hebben. Ook de wijze waar op diverse Sportver slaggevers den straf schop in hun ver slag en memorëeren is veel- beteekenend. De een meent hands, de ander duwen in den rug. De Telegraaf omschreef het zoo vaag mogelijk met „een vermeende VAN REENEN overtreding". dic in Kot^Zn\Tlt 3x he'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2