KAMPIOENS-IM PRESSIE Ui NUMMER 14 15e JAARGANG 1932 Onder leiding van: A. L. DESMIT, J. OUDHEUSDEN en C. E. DE VLIEGER AJAX—FE1JEN00RDEEIJENOORDAJAX. DE TRIOMF DER TECHNIEK Dat was 'n vreugdevolle dagdien eersten Zondag in Mei! De heenreis was reeds feestelijk. Dwars door Hollandsch Bollenland, een blauwe lucht met schaap jeswolken er boven en last not least, de Zon, die ons later op den dag zou verlaten, doch de Zon in de Ajax-harten bleef, die was door geen regenbuien te verdrijven! Om nog even terug te komen op de bollen. We ka en onlangs in Tjebbo Eranken's bloembollenboek, dat er tulpen genoemd zijn naar Darwin, Due v. Thol, President Lincoln, etc., doch wordt het geen tijd, dat van Tuber gen c.s. eens een roodwitte variatie gaan kweeken, die Ajax' naam zal dragen? Of krijgen we in de toekomst een slanke zachtroode Piet v. Deyck-tulp of een forsche v. Reenen-hyacint, waarvan het aantal kelkjes de doelpunten symboli seer en, die Piet in één seizoen bij elkaar trapt Stop met dit voetbal-bollenpraatje, we waren op weg naar Spangen, waar onze grootste tegenstander F eijenoord ons wachtte. Toen onze trein ca. 12 uur Spangen passeerde, hadden reeds eenige duizenden het Sparta-kasteel bevolkt en toen we er arriveerden om kwart over één waren alle rangen zóó overbelast, dat het 'n benauwde vraag werd of we den wedstrijd zelf zouden kunnen volgen, dan wel het spelverloop later in de dagbladen zouden moeten lezen. De waarheid bleek later in 't midden te liggen. De dichtstbijzijnde veldstrook bleef voor ons „terra incognito". Slechts houding en gebaar der beide doel wachters deed ons vermoeden wat daar gebeurde. Ajax-supporters zijn niet gauw tevreden, ze hebben zich zat gedronken aan de overwinnings reeksen van hun favorieten, nemen meestal een over winning als iets vanzelfsprekends aan. Kortom om die luidjes uit hun evenwicht te brengen zijn sterke prikkels noodig. Wel nu in Rotterdam hebben ze hun portie weer gehad. Een felle strijd zonder genade, met moordend tempo gestreden, een wedstrijd die deed denken aan een balans, die dan naar links dan weer naar rechts dreigt te zullen doorslaan. Het eerst helde de weegschaal naar Feijenoord's zijde, toen Burg na vlot combinatiespel met een vlak diagonaal schot, dat via de paal doel trof, De Boer passeerde. Dat was na circa 10 minuten spelens en sloot de eenige periode af, waarin Feijenoord's aanvalsspel klopte. Dat zulks daarna niet meer het geval was mag op rekening van onze verdediging geschoven worden, wier greep Feijenoord's voorhoede steeds steviger omklemde. Na het eerste Rotterdamsche doelpunt viel een steeds aanzwellend Ajax-overwicht waar te nemen. Van Male kreeg druk werk en weerde zich uitstekend, doch in de 30ste minuut werd het ook den slanken Rotterdamschen doelman te machtig. Van ReenenMulders doorspeelden snel de F eijenoord-defensie. Mulders afgemeten voorzet kwam bij v. Reenen en met een keurig geplaatsten kopbal laag in den benedenhoek! was de stand gelijk. Vier minuten later volgde een goal op een wijze, die bij van Reenen niet gebruikelijk is. Snel manoeu vreerend en met schijnbewegingen z'n tegenstanders verwarrend drong Piet door tot in het hart van het dicht bevolkte strafschopgebied. Een laag kalm schot naar den rechterbenedenhoek volgde, werd van Verschijnt tweewekelijk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 1