w/mmm/mm/mmmmmmmmmM A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 157 Zoo omstreeks Mei wordt de productiviteit van de vogels groot en van den Kroniekschrijver klein. De eenige wedstrijd van belang was de beslis- singsstrijd tusschen de A-adspiranten van BI. Wit en Ajax. We hebben er niet bij geboft dat deze kamp tweemaal wegens weeromstandigheden werd uitge steld, toen we over 'n volledig elftal beschikten. Nu de wedstrijd eindelijk doorging stonden onze rechts binnen en rechtshalf op de ziekenlijst en was onze rechterhelft zoowel wat verdedigings- als aanvals- kracht betreft, ernstig gehandicapt. Tot ongeveer 'n kwartier voor het einde hielden onze jongens stand doch toen BI. Wit eenmaal de leiding had genomen kwamen de Zebra's eerst recht los en behaalden 'n keurige 4-0 overwinning. Ondanks het feit dat in de competitie ons elftal 3 van de 4 punten tegen de Zebra's veroverden, is het onze meening dat de kampioenstitel bij het sterkste elftal is terechtgeko men. De betere totaal doelcijfers der Blauw Witten wijzen daar oi. op. Voor de competitie boekte Ajax 7 tegen Madjoe 2 'in 2-3 nederlaag en wonnen de Jun. C van Water graafsmeer B met 3-0. De talrijke vriendschappelijke wedstrijden zullen we maar onbesproken laten. Adé. HOLLAND—IERLAND. Uitreiking der plaatskaarten zal Vrijdag 6 Mei op onzen clubavond plaats vinden van 8.30 tot 10.30 u. Niet afgehaalde kaarten zullen daarna gedistri bueerd worden. Op den len Pinksterdag zal op ons veld plaats vinden de wedstrijd Sheffield WednesdayNicholson. Leden en donateurs vrije toegang tegen betaling van belasting. Seizoenkaarten niet geldig. ONS EIGEN VELD - DE BRANDENDE KWESTIE. De groei van onze vereeniging en voorts de groote successen van onze eerste- en lagere elftallen, ge durende een reeks van jaren, doen onwillekeurig de gedachte opwerpen of thans niet de tijd gekomen is tot verderen uitbouw van onze organisatie tot een meer algemeene sportvereeniging, welker takken van sport dienstbaar gemaakt kunnen worden om den voetballer op aangename wijze bezig te houden tot training van lichaam en geest. De gedachte is niet nieuw, reeds eenige jaren ge leden werd hiervoor in ons clubblad gepropageerd. De tijd bleek toen nog niet rijp te zijn voor een der gelijke organisatie. Thans, nu het tot vrijwel alle autoriteiten op re- geeringsgebied doorgedrongen is, dat sport een op voedingsbehoefte is en nuttig voor de instandhou ding van het menschelijk lichaam, kan van een krach tige actie hiertoe meer succes verwacht worden. In de eerste plaats is daar echter voor noodig, dat onze vereeniging over een eigen terreinencomplex beschikt. Het is ten eenenmale uitgesloten, dat een verbreeding van de basis waarop onze leden sport beoefenen mogelijk is, wanneer men steeds in het onzekere leeft betreffende de plaats waar deze sport beoefend wordt. Om uitvoering te geven aan deze plannen, is het dus noodzakelijk, dat op dit punt rust verkregen wordt. Het valt daarom te betreuren, dat het Gemeente- Bestuur van Amsterdam het Ajax niet makkelijker maakt, zich een eigen huis te vestigen. In dit opzicht steekt de geste van Heemstede wel bizonder gunstig af. Deze Gemeente verschafte n.m, aan de Haarlem- sche Voetbalvereeniging R.C.H, op zeer gunstige voorwaarden een terreinencomplex binnen hare grenzen en investeerde hiervoor nog een Kapitaal van ƒ58.000.De gevolgen hiervan zijn, dat R.C.H. verhuist van Haarlem naar Heemstede en Haarlem daardoor een goed belasting object verliest. Juist in dezen tijd is hét oogenblik gekomen, om de noodige bestekken tot uitvoering te brengen. Het snijdt om zoo te zeggen het mes van twee kantenten le helpt het Ajax aan de zoo dringende accomo- datie, 2e helpt het aan werkverruiming. Wij hopen in een volgend nummer op dit vraag stuk terug te komen en hopen tevens, dat inmiddels het Gemeente-Bestuur van Amsterdam deze quaestie nog eens zal willen bezien. O. P. BOUW.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7