18 18 18 18 11 12 10 8 6 2 5 2 5 11 9 11 11 A J A X CLUBNIEUWS PAG. 155 Van de gespeelde internationale wedstrijden FrankrijkItalië 12 en ZwitserlandTsjecho- Slowakije 51, trekt vooral de laatste de aandacht. De Zwitsers speelden in Oostenrijkschen stijl en van den aftrap af waren de Tsjechen de minderen. Eerst toen de gebr. Abegglen den stand op 40 ge bracht hadden slaagden de Tsjechen er in Séchehaye te passeeren. Gelegenheid om den achterstand in te loopen bo den de Zwitsers evenwel niet en Belletier bracht de eindstand op 51. Xam Abegglen en doelman Séche haye waren de sterren. De uitslag van FrankrijkItalië valt eenigszins tegen en was minder overtuigend dan we verwacht hadden. Italië's reserve team speelde tegelijkertijd tegen Luxemburg en won met 12-0. In Oostenrijk nam Admira de leiding door na 'n uiterst spannenden strijd Rapid met 2-1 te kloppen. Intusschen van Admira 'n fraaie prestatie als men bedenkt dat haar aanval 3 invallers telde! De competitiestand is nu als volgt: Admira Vienna Rapid Austria W. A. K. Wacker B. A. K. Nicholson F. A. K. Sportklub Slovan Hakvah gesp. gew. gel. verl. 18 12 3 3 17 17 19 18 17 18 18 7 5 5 3 3 2 4 1 3 4 6 4 5 4 5 5 6 5 7 9 ptn. 27 26 25 23 20 18 18 15 12 11 10 9 Opvallend is de bescheiden plaats die de Wiener Sportklub momenteel bezet. In Tsjecho-Slowakije geven als van ouds Sparta en Slavia den toon aan met resp. 21 en 20 punten. Sparta klopte Kladno met 6-1 in 'n wedstrijd waar in Braine weer 'n zeldzame partij midvoor speelde. Buiten de competitie speelde D.F.C.Praag tegen het ons bekende Victoria Zischkow en won met. 8—1. In Hongarije won Ferenzvaros met 50 van Uj- pest en heeft thans met 7 punten voorsprong de leiding. ADÈ' Het was jammer dat het 'smorgens zoo regende; de arme Newcastle supporters die urenlang in den trein gezeten hadden, en met hun zwartwitte petten en rosetten aan de Londenaars geen twijfel lieten, wie hun favorieten waren, bezochten met door weekte kleeren, de bezienswaardigheden van den Metropolis. Gelukkig droogden zon en wind hen weer op toen zij op het Stadionveld den aanvang van den wedstrijd stonden af te wachten en 's avonds weerklonk Piccadilly van hun vreugde zangen. Elk jaar ontmoet men de zelfde oude vrienden, een vluchtig bezoek aan Lancastergate no. 22, waar Sir Fredinck Wall de enveloppen met inhoud, die je de poorten van het Wembley Walhalla zullen openen, overhandigt. Dan naar het Palace Hotel, waar blijk baar alle managers, zoo ver hun teams niet in de gradatiegevaar verkeeren of kampioen aspiraties hebben, hun bivak hebben op geslagen. Nauwelijks de deur binnen, worden we opgevan gen door Arthur Fairclough die ons voorstelt aan Percy Harper, de scheidsrechter, die gelukkig nog geen besef heeft, dat hij 's middags een blunder zal maken, die Newcastle de Cup doet winnen. Terug in je hotel, zit Syd King, West Hams Manager op je te wachten en zou nog graag een wedstrijd in Hol land hebben om zijn toer te completeeren. Hij pre fereert Wembley boven West Ham, waar zijn team moet trachten Birmingham te slaan om uit degreda- tiegevaar te blijven. Je maakt nog vier Hollandsche spoorbeambten, die zonder tickets het gewaagd heb ben de Noordzee over te steken, gelukkig met 4 staanplaatsen die je nog over hebt. Dan een vlugge lunch en naar Eusten station om je te laten inpersen in tot berstens toe gevulde wagons. Een kwartier loopen naar het Wembley Stadion terwijl honderden straatverkoopers, je de jas trachten vol te spelden met miniatuur bekers en zwartwitte of roodwitte clubmascottes. Aan opkoopers geen gebrek, tout comme chez nous. De staanplaatsen van 21/<z shilling gaan voor 25 shilling, een ticket voor 5.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5