PAG. 152 - A J A X CLUBNIEUWS Foto Desmit. Een van de vele spannende momenten voor het doel van Enschedé. Op den voorgrond links slaat Jack Reynolds het spel gade. Vooral v. Kol en Anderiesen gooiden zich onver saagd in den strijd. Onze voorhoede slaagde er minder in het juiste type tegenspel te ontwikkelen, ondanks Mulders' voorbeeld, die zich van alle Enschedésche felheid niets aantrok en zich keer op keer letterlijk door de Sport club-verdediging heen worstelde. Van Reenen genoot 'n zeer aandachtige bewaking. Vermakelijk was het, toen reeds in de eerste minuten Ajax 'n hoekschop te nemen kreeg en Piet zich op de strafschoplijn opstelde. Tusschen v. Reenen en de hem bewakende tegenspeler bevond zich slechts 'n luchtspleet van enkele centimeters en ook toen Piet demonstratief z'n veter opnieuw overging rijgen, bleef de bewaking gehandhaafd. Zelfs een v. Reenen die z'n schoenveter vastmaakt werd niet vertrouwd. Piet scoorde drie goals en dat is op zichzelf een compliment waard en toch hadden we meer van onzen cent ervoor verwacht. Voorzichtigheid is bij onver biddelijk doortrappende tegenstanders geboden, doch meer activiteit in het veldspel had o.i. toch wel mogelijk geweest. DE WEDSTRIJD. De laatste doch ook niet minder de eerste loodjes wogen het zwaarst in dezen kamp. Het heeft circa 10 minuten geduurd, eer onze menschen zich op deze tegenpartij hadden ingespeeld. Ons spel zoowel voor als achter is nu eenmaal op samenwerking en samenspel gebaseerd, doch alras bleek aan het bekende tikje van back naar halfback te groote risico te zitten door de felheid, waarmee de Enschedé aanvallers zich, nadat hun den bal ontnomen was, herstelden, v. Kol gaf aldra het goede voorbeeld door „Op te ruimen" en werd weldra daarin vrij algemeen gevolgd. Aan het enthousiasme, waarmee onze spelers zich te weer hadden gesteld, dankten we dat deze „Over gangsperiode" zonder nadeelige gevolgen was ge bleven. Er kwam wat meer rust in onze defensie en van toen af begon onze half linie geleidelijk de Sport club terug te dringen en onze voorhoede in actie te brengen. Onze eerste werkelijk gevaarlijke aanval kwam van onzen rechtervleugel. Ten Have en Jurriaans brachten den bal door recht - vooruit achter Hagels om te spelen, in razend tempo voor doel, waar Kamst uitloopend slechts op 't nip pertje wist te redden. Enschedé antwoordde met 'n overrompelenden aanval, welke Diepenbeek in laatste instantie on schadelijk maakte. Via Wim Anderiesen en Strijbosch kwam de bal bij onzen linkervleugel. AJAX NEEMT DE LEIDING. 'n Hardnekkig duel in den linkerveldhoek volgde. Schubert en Mulders wonnen ten slotte het pleit en Henk's lage voorzet bereikte v. Reenen en Kamst had het nakijken 01.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2