KAMPIOENS-IMPRESSIE NUMMER 13 15e JAARGANG 1932 EEN DAG VAN EMOTIE Ais vroeger oncler aardrijkskundeles m'n meester vragend „Twenthe" zei, dan luidde m'n antwoord prompt TextielnijverheidWat eigenlijk textiel nijverheid was, daarvan had ik toen nog geen flauw begrip. Doch dat deed er niet toe, ik had getoond te be grijpen, dat Twenthe en textielnijverheid twee onaf scheidelijke begrippen waren en daarmee één van die successen geboekt, die tot een serie vereenigd, de oorzaak waren, dat er althans één cijfer op m'n rapport verscheen, dat er wezen mocht en m'n vader althans niet kon zeggen, dat ik nergens voor deugde. Voor wie zoo'n reeks van jaren meeloopt in den voetbaltredmoïen, beginnen sommige dingen 'n andere waarde of beteekenis te krijgen. Ais m'n oude schoolmeester nu weer eens plotseling mei de vraag „Twenthe"? voor me zou opduiken, zou ik niet meer „Textielnijverheid" antwoorden, maar „Enschede" En daar zou ik dan niet de stad van dien naam mee bedoelen, doch de Sportclub Enschede, de glorieuze Oostelijke kampioen van 192526, dien toen zonder één nederlaag de kampioenscompetitie afwerkte en beslag legde op den nationalen kampioenstitel. Bepaald gerust over den afloop waren we niet, toen we ons Zondagmorgen in de hal van het C.-Station vereenigden om bij de meest Oostelijke club vein ons land cle kampioensvisite te maken. Niet alleen dat Enschedé door haar klinkende over winning op P.S.V. en gelijk spel tegen Eeijenoord in Rotterdam getoond hacl, 'n hartig woordje mee te witten spreken in den strijd om de hoogste voetbaleer, doch vooral het speltype scheen ons niet te „Eiggen" zooals men dat noemt. Zoowel de matches tegen Eeijenoord als die tegen P.S.V. hadden 'n verre van vriendschappelijk karakter gedragen, waarbij Enschedé vrij algemeen aangeduid werd als de aanleiding gevende oorzaak. Het is ons echter nogal meegevallen. De Ensche- déers waren fanatiek tot in het uiterste, speelden den bal waar deze zich ook bevinden mocht, doch hun spel was eerder wild dan overdadig forsch te noemen. Onze spelers hebben wat dat betreft wel voor heetere vuren gestaan en het feit, dat onze menschen hei harde spel, zonder er voor uit den weg te gaan, vrijwel onbeantwoord lieten, zal wel de oorzaak ge weest zijn, dat cle verstandhouding niet zoo slecht was, als in vorige kampioensmatches van Enschedé. Opzettelijk grof was het spel der Sportclub o.i. niet. De onbesuisdheid kwam voort uit de ongebreidelde geestdrift, cle wil om hun club te doen zegevieren. En voor zulk 'n enthousiasme, voor zulk een op den bal zitten hebben we ondanks cdles respect. En wat dat „Wilde" spel aangaat, dat moeten de scheidsrechters hun cifleeren, doch zoolang ook nog arbiters met 'n reputatie als cle heer Wolff permiteeren, dat iemand die rechtopstaand den bal wil koppen, zich hei leder ziet ontgaan doordat een tegenstander hem den bal als 't ware met z'n schoen van het hoofd haalt, zoo lang zullen wij moeten berusten en ons aanpassen. En juist dat aanpassen is Zondag j.l. een der oor zaken geweest, dat we zonder nederlaag naar huis konden gaan en zelfs bijna 'n sprekende overwinning bevochten hadden. Moedig, zonder nochthans het speltype rechtstreeks te beantwoorden hebben cle meesten onzer zich te weer gesteld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 1