BRAVO ANDERIESEN A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 161 Dat was de uitroep van tienduizenden, die in het Stadion getuige waren van Holland's zege op België en de schitterende partij midhalf door Wim vertolkt. Bij de goedkeuring van de massa bleef de sport pers niet achter en we laten hier eenige persmeenin- gen over onzen spil volgen: „Het Handelsblad": De beste man was ditmaal beslist de Amsterdam mer Anderiesen, die, zoo was het tenminste voor de rust, echt de ziel was van het elftal en door zijn spel inspireerde tot steeds weer even energiek optreden. Het eigenaardige van het spel van dezen Ajacied is, dat het wat het spel in het midden aangaat dezen dag zonder fout was, bepaald schitterend. Maar naar de vleugels heeft het nog te weinig. Dat is jammer. Maar over het geheel bekeken mogen wij zeggen, dat Anderiesen een bijzonderen goeden, zelfs een uitmuntenden wedstrijd heeft gespeeld. ,,D e Telegraaf": Onmiddellijk daarbij aansluitend moeten wij onzen spil Anderiesen als de ster van het veld begroeten. Het is onze vaak onaangename taak geweest den Ajaxied te begroeten als een niet meer dan bruik baar speler in het Nederlandsche Elftal. Daarom doet het ons thans zoo'n oprecht genoegen met grooten lof van zijn fraai werk te kunnen gewagen. Vooral in de eerste helft was hij overal, kwam voortdurend zegevierend uit den strijd met zijn tegenstanders, maakte Capelle onschadelijk en zette voortdurend onzen aanval met zuivere passes naar vleugel en binnenspelers aan het werk. Bovendien hield hij het ditmaal negentig minuten vol en het staat dan ook buiten kijf dat Anderiesen vandaag zijn beste inter landwedstrijd tot nog toe heeft gespeeld. Zijn spel toont weer eens duidelijk aan wat met een serieuze training en een onversaagd volhouden is te bereiken. „De Sportkroniek": Anderiesen deed inmiddels weinig of niet voor zijn captain onder. Zijn uithoudingsvermogen liet ook dit maal absoluut niet te wenschen over; integendeel, op 't laatst overspeelde hij z'n tegenstanders meer malen. Was hij dus 'n goede steun voor z'n achter hoede, ook de aanvalslinie heeft heel wat goed aan gegeven ballen van den Ajacied gekregen, Wat heb ben wij in één jaar tijds aan dezen spil gewonnen! „Het Amsterdamsche Sportblad": Na. Adam was ditmaal Anderiesen de beste speler van ons elftal. De Ajaxied had zijn groote dag en be- heerschte voortdurend 't middenveld, Een kranige partij van den langen Amsterdammer die z'n tiende match tot een feestwedstrijd maakte. „De Revue der Sporten": Na Adam noem ik Anderiesen, Ik ben er van over tuigd, dat de Ajax-spil gister zijn besten internatio nalen wedstrijd gespeeld heeft. Wat hij in de eerste helft heeft laten zien was kortweg voortreffelijk. Hij heeft geen fout gemaakt, de eenige aanmerking, die men misschien zou kunnen maken, is dat hij met verre passen naar den vleugel wat meer afwisseling in zijn spel had kunnen brengen. In het tweede ge deelte, toen de Belgen af en toe zoo overrompelend kwamen opzetten, is hij wat meer verdedigend gaan spelen, wat onder gegeven omstandigheden nog niet zoo kwaad was. Ik ben werkelijk nieuwsgierig of er nu nog menschen zijn, die zullen beweren, dat Ande riesen bij gebrek aan beter op de spilplaats staat. Het is mijn overtuiging, dat er geen spil in ons land is, die het gisteren Anderiesen zou hebben kunnen verbeteren. Vrijdag a.s. zal onzen sympathieken spil in ver band met z'n 10 malig vertegenwoordigen van onzen club in het nationale elftal op den clubavond gehul digd worden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 11