mmmmmmmmmmmr/m/mmam PAG. 150 - A J A X CLUBNIEUWS VOETBAL IN HET BUITENLAND. hij verkeek ze alle. Capelle en Van Beek schoten met meer gemak dan hij, maar 't schot was te flauw of te onzuiver om den langen Van Male te slaan. In de achterhoede beging men de fout van te veel op één lijn te spelen; verder begreep Herremans niet dat door zich beter te plaat sen, Lagendaal herhaaldelijk in offside-positie zou geraakt zijn.... zeker stond de Daring-back voor een zware taak en moest de ver gelijking met Hoydonckx in z'n nadeel uitvallen, maar door intelli genter spel had hij veel goed kunnen maken. Van den Berghe verrichtte z'n taak naar behooren. Hij kon geen der harde kogels stoppen en als men hem verwijt, dat hij wel eens roekeloos uitliep om den bal voor den trappenden voet weg të halen, dan doet men er verkeerd aan, want onze doelman heeft er méér dan één doelpunt door verhinderd! We hopen maar één ding: dat Hoydonckx spoedig geheel her steld moge wezen! Als hij weer meespeelt dan zullen weer leven en overtuiging in ons elftal komen. Intusschen staat België voor de moeilijke taak van de „returnmatch", die den 17den April gespeeld wordt. Kan de Nik meegaan, dan zullen de Roodhemden er alles opzetten om deze zware nederlaag uit te wisschen.... In afwachting. ...blijven we met de „gebakken peren a la Lagendaal" zitten! De arbitrage van den heer Musther was uitstekend, breed en duidelijk.... Hij hield zich op den achtergrond en floot niet meer dan noodig was. Zijn taak werd overigens verlicht door de „faire" wijze waarop beide elftallen hun kansen verkeken, zoodat het aan tal fouls tot een minimum herleid' werd. We hopen den heer Musther nog wel meer te ontmoeten op onze velden! MET ONZE SPELERS OP STAP. Zaterdagmiddag, diverse voorbereidingen voor de grooté toaht naar de provincie van de molboonen. „Tien uur heeft de klok geslagen" en ik geloof wel dat de meesten van ons reis gezelschap een oogje aan hun klok gewaagd hebben, Zondag morgen n.m. was het het vroeg reveille geblazen daar dan de afmarsch, o neen sdboone lezeressen en bebaarde jongelieden, ik bedoel afrit om 6 uur plaats had. Wat is Amsterdam zoo vroeg toch schoon, geen autogetoeter als die van ons, op den ons allen welbekenden Middenweg 179 was de familie Vunde- rink al present om ook dit kleine reisje te aanvaarden, och het waren maar enkele kilometers n.m. 460 hin und zurück. Voor wij er aan dachten dronken wij al koffie in Zwolle, na een kort oponthoud daar ter plaatse ging het in één stuk door naar Veendam, och, och wat is me dat een afstand langs die Drentsche Hoofdvaart, het is anders gek maar je komt altijd bekenden tegen, wij passeeren een villa en wie komt daar uit n.m. onzen welbekenden redacteur Herrn Desmit, jammer dat het pijpensteeltjes regende, anders was hij er om de zandsoda- mineraalwaterfabriek niet afgekomen om een foto van ons te nemen. Gelukkig dat diverse Amsterdamsche dames (in Veen- dam nog nooit gezien) in het bezit waren van de U welbekende hooge laarzen want het was gewoonweg een prestatie om daar op het veld te komen, het speelveld geleek wel zoo'n pietsie op een zwembassin. Een eeresaluut aan onze elf dappere man nen om op zoo'n veld nog zoo'n spel te laten zien, (Piet wij hebben zitten smullen van je 3e goaltje) de jongelui begonnen als blanke leliën maar in een minimum van tijd geleken zij wel nikkers, alleen Peter de Groote o.t.w. Piet v, Deyck kreeg een extra rood tintje op zijn schoon gelaat. Een verslag van den wedstrijd te maken prakkizeer ik niet over, daar heb ik mijn mannetjes voor, hm. hm. De terugreis is geweldig geweest en de stemming steeg ten top toen wij in Zwolle vernamen dat ons A j a x nog de eenigste kampioen zonder verliespunten was. Jammer dat wij onderweg niet gespaard bleven van een lek bandje, maar enfin dat zijn dingen die er zoo bij behooren, het heeft anders totaal geen invloed op de gezelligheid gehad, na dit incident nog een klein rukje en Groot Mokum was alweer bereikt. Nu het is een dubbel plezierige tocht geweest, een overwinning van ons zoo geliefd Rood en Wit en een reuze goede stemming, mijn liefje wat wil je nog meer. DON CLURVOS. Van oudsher zijn de Paaschdagen de gelegenheid bij uitstek tot het spelen van internationale clubwedstrijden en ook dit jaar is daar weer een druk gebruik van gemaakt. Een mooi resultaat behaalde Rapid, Weenen, dat op bezoek was in Parijs en een combinatie Red StarOlympique en Racing Clubofficieus Parijs vertegen woordigend elftal op kanslooze wijze met 61 sloeg. Zeer goed was ook de prestatie van Schalke 04, de geduchte West-Duitsche kampioen, die tegen een volledig Vienna een 11 gelijk spel bevocht. In Antwerpen was het grootsche Paaschtournooi der Entente Aversoise weer de gebeurtenis. De finale bracht wederom Wacker, Weenen, en Sparta, Praag, tegenover elkaar. Sparta nam revanche voor de in het vorig tournooi geleden nederlaag en won met 20. DE MITROPA CUP. Voor de interland-competitie van Centraal Europa zijn weer 'n paar belangrijke wedstrijden gespeeld. In Weenen won Oostenrijk met 21 van Italië. In Praag won Hongarije voor het eerst haar uitwedstrijd tegen Tsjecho Slowakye en wel met 31. De stand is nu als volgt: Gesp. Gew. Gel Verl. V. T. p. Oostenrijk 6 3 2 1 15 6 8 Italië 6 3 2 1 11 7 8 Hongarije 5 1 3 1 13 10 5 Tsjecho-Slow. 4 1 2 1 13 10 4 Zwitserland 5 0 1 4 7 25 1 HOE POPULAIR AJAX OOK IN DE OOST IS. De volgende brief werd door Volkers ontvangen Padang, 25-2-1932. Beste Meneer, Degene die U deze brief schrijft, zoudt U zéker niet kennen. Ik ben maar 'n arme weesjongen, en heet Henk v. LieT. Ik ben 'n groote liefhebber van voetballen. Ik spaar dan ook allerlei voetbalplaatjes, doch uitsluitend van Nederlandsche clubs. Ik heb al vele plaatjes uit illustraties geknipt Nu zou ik graag ook eenige foto's van Uw club hebben, U moet n.l. weten, dat Ajax m'n grootste favoriet is, iedere jongen bijna, heeft hier z'n favoriet, en met spanning, lezen we de uitslagen in de krant. Ajax is nu reeds kampioen van z'n afdeeling. Fijn zoo Ajax. Houd vol. Je bent reeds kampioen van Nederland, zorg dat je die titel ook behoud. Laat zien wat je kunt. Dus meneer, zou ik graag eenige foto's van U hebben. Ik zou U zeer dankbaar zijn. Stelt U me dus niet teleur, en geef 'n paar foto's aan 'n arme weesjongen, die AJAX, als z'n favoriet heeft. Ik wacht reeds met spanning op de fijne foto's. Wees niet boos meneer, dat ik U deze brief heb geschreven. Bij voorbaat, 'n millioen maal dank. Uw nieuwe supportersvriend, Henk v. Lier. Adres R.K. Jongensweeshuis, Padang, Belangtoeng No. 44. S.W.K,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8