JACK REYNOLDS ALS CONTRACTANT OP LANGEN TERMIJN! A A X CLUBNIEUWS - PAG. 149 dat een einde maakte aan de competitiewedstrijden van ons vijfde en seizoen 1931/'32 opnieuw den kam pioenstitel op naam van Ajax 5 bracht. De redactie van dit blad neemt z'n petje er voor af en houdt zich voor verdere klandizie van kam pioenschappen minzaam aanbevolen! Hiermee zijn we vrijwel aan 't eind van ons relaas. De eenige belangrijke wedstrijd uit de lagere regionen, de beslissingskamp Blauw Wit adsp.Ajax a, ging Zondag j.l. niet door wegens inmenging van Pluvius. Ook het met moeite door Elzenga in elkaar gezette oefenprogramma viel in het water. Voor we onze kroniek besluiten, voelen we ons verplicht nog 'n paar woorden te schrijven over ons jaarfeest, in de Nieuwe Karseboom gevierd. De feestcommissie, M. Smit, J. Schoevaart, G. de Jong en M. J. Koolhaas, kan op een succesvollen avond terugzien. De stemming zat er uitstekend in, wat voor 90 wel te danken was aan de vitale wijze, waarop de twee orkesten de talrijke schlagers door de zaal lieten daveren. Met muziek en dans heeft het Ajax-gezelschap zich tot laat in den nacht geamuseerd. Ondanks alle jool ontbrak ook de ernstige noot niet. Ten bate van 'n zeer goed doel was een tombola georganiseerd en het deed prettig aan te kunnen constateeren, dat gemeen schapszin en opofferingsgezindheid bij Ajax nog geen leege woorden zijn. Circa 600 prijzen waren uit alle kringen van onze club ter beschikking van de commissie gesteld, zoodat Koolhaas en De Jong, die het leeuwendeel van het organisatiewerk verricht hebben, met voldoening op hun werk terug kunnen zien. Toen Donderdag 17 Maart Guus Weitzel z'n ge- bruikelijken felicitatie aan allen, die dien dag in het huwelijksbootje zouden stappen, richtte en daarna de Hochzeitsmarsch van Mendelssohn liet draaien, dacht menige Ajacied: Daar gaat Jackie! De huwelijksmarsch van Reynolds behoort nu al weer tot het verleden, doch al komen we wat laat, we wenschen het Bruidspaar van harte geluk. Jack verzocht om tevens allen voor de vele blijken van belangstelling te bedanken. r De Nieuwe Gazet Antwerpen geeft de volgende nabe schouwing over BelgiëHolland: NU ZITTEN WE DAAR MET DE GEBAKKEN PEREN! Natuurlijk was de overwinning der bezoekers verdiend, al ware een 42 dichter bij de juiste verhouding geweest. De overwinning der Hollanders was een triomf voor Lagendaal, die in schitterende conditie was en z'n gevreesd schot ditmaal kon vertoonen! Maar het heele team mag om deze overwinning gefelici teerd worden. Er zat hoofdzakelijk geestdrift in, een warme en onbedwingbare wil om te winnen, en naast dezen sterken moreelen factor, kwam ook de snelheid van uitvoering tot haar recht. Was het heele team bezield met den heiligen wil, dan waren niet al de spelers technisch even sterk. We hebben Lagendaal al ge feliciteerd met z'n schot en mogen ook wijzen op z'n doorzicht en controle, maar hij vond in Adam en Wels twee voorbereiders" van de bovenste plank. De eerste goochelde met den bal, deed ons aan Mannus Francken denken, terwijl de tweede klein en snel was als Wekker. Een geduchte rechtervleugel, zooals Holland er alleen in z'n beste jaren een opstelde. Links was 't minder goed, kon het spel niet doordringen! De halves volgden met eiken aanval en al stond Anderiessen in de schaduw der vleugelhalves voor wat het voeden betreft, dan was hij toch overal waar z'n bijstand noodig was. De backs waren 't minste deel van de ploeg: Van Run was zuiverder dan Weber, die vrij hard speelde en misbruik maakte van z'n stoere lichamelijke kracht. In de mêlées waren de backs wel eens de kluts kwijt en.... daarvan hadden de Belgen beter moeten profiteeren! Doelman Van Male een slanke vlugge jongen was er steeds bij met z'n lange grijparmen. Hij volgde 't spel nauwkeurig, en was lenig en snel. Z'n pootvastheid, zijn klemmen is nog onvolmaakt, en 't was gelukkig voor hem, dat de palen af en toe te hulp kwa men.... Een waardige opvolger voor Van der Meulen, al blijft deze voorloopig de Hollandsche doelman. De groote oorzaak van de nederlaag der Belgen was hun gebrek aan wilskracht, aan enthousiasme, ze kwamen op 't veld erg ge drukt door de afwezigheid van Hoydonckx. Zeker was dat een groote handicap en op 't veld vooral is dat gebleken, maar als een team zich daardoor laat meesleuren, dan is het op voorhand ge slagen. De Belgen hadden met nog grootere geestdrift, met een overrompelende snelheid moeten spelen om den handicap in te loopen, om de verdediging te helpen.... Dat heeft het niet gedaan en zoo kon de nederlaag niet uitblijven! Onze beste linie was die der halves, al kon ze haar voeden moeilijk verrichten, daar ze steeds achteruit moest spelen om de backs bij te staan, zoo ontbrak het verband met den aanval! En deze had nochtans steun noodig, want het binnentrio kon z'n spel maar niet vinden! De vleugelspelers mochten er zijn en Bastin heeft bij herhaling bewezen, dat hij nog een goed bruikbare kracht is, zijn snelheid en z'n centers vielen op, maarze hebben slechts één maal succes gehad. Voorhoof vooral heeft ons ontgoocheld: z'n spel was niet af. Herhaaldelijk kreeg hij een goede kans, maar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7