PAG. 148 - A J A X CLUBNIEUWS spel van Wimbledon uitstekend partij van z'n snelheid en zuiverde telkenmaal z'n gebied met krachtige trappen. Blomvliet deed vooral na de rust als rechtsbinnen goed werk; we zagen 'n paar goede passen van hem naar v. Reenen gaan en hij verzuimde ook niet op het juiste moment te schieten. Jan v. Dordt was het voor 't eerst, zoolang wij hem in actie zagen, met alle scheidsrechterlijke be slissingen eens! Tenslotte nog de finale Z.F.C.Altona. Dat was 'n wedstrijd, die zware eischen stelde aan de spelers. Was het veld den vorigen dag nog kurk droog, nu werd het door de herhaalde stortbuien plot seling uitermate drassig en glibberig. Dat de Duitschers op dit veld meer gehandicapt waren dan de Z.F.C.-ers, is o.i. wel aan te nemen. Altona nam vrij spoedig de leiding. Nadat van 't Kaar eerst 'n kei van spil Lobert uit doel had gekopt, kwamen de Duitschers goed combineerend terug. Wel werd deze aanval nog eerst afgeslagen, doch opnieuw ingrijpen bezorgde linksbinnen Möller weer de kans, die onberispelijk benut werd. Een strafschop bracht Z.F.C. weer gelijk en 'n keu rige aanval van Altona's rechtervleugel besloot Clasen met 'n uitstekend geplaatst schot, waarmee Altona op nieuw in 't voordeel was. Kort vóór de rust kwam het succes weer aan Zaan- sche zijde. Een van de talrijke hooge voorzetten van Lust werd door keeper Freyenhagen recht omhoog ge stompt en Hoogmoed kopte den gelijkmaker in Altona's net. Lust liep even later fel door op 'n schijnbaar uit loopenden bal. Hij hield het leder nog juist binnen en met 'n scherp schuin schot gaf hij Z.F.C. de leiding. Ook na de rust bleef de doelpuntenregen voortduren. Binnen 5 minuten hadden de Hamburgers gelijk ge maakt, doch 10 minuten later had Z.F.C. uit mooie snelle aanvallen driemaal gedoelpunt. Met 63 leek Z.F.C.'s positie vrij veilig. Doch ook nu weer bedroog de schijn, want Altona zette den eenen aanval na den anderen op; het werd ten slotte 65 en de spanning bleef tot het einde. De gelijkmaker kwam echter niet meer en de Zaan- kanters kwamen wederom zegevierend uit den strijd. Bravo Z.F.C.! Bravo captain Lust! AJAX UITGEBEKERD. Ons afscheid van het N.V.B.-bekertournooi is kort, maar krachtig geweest. Reeds in den allereersten wed strijd wipte Tubantia ons met 30. Bijzonderheden daaromtrent kunnen we U niet vertellen, daar we bij den gelijktijdig plaats vindenden kampioenswedstrijd Avanti 2Ajax 5 wilden zijn. AJAX 5 KAMPIOEN! ,,Hè, hè, eindelijk!" zullen Kermer en z'n jongens wel gezucht hebben, toen ze na wekenlang wachten hun laatst te spelen wedstrijd Avanti 2Ajax 5 op het programma zagen staan. Onze vijfde-elftalspelers waren zoowaar al wat in hun zomerslaapje gevallen en konden het goede tempo, dat voor doel-treffend optreden noodzakelijk is, slechts na veel moeite vinden. Aanvankelijk leek het zelfs heelemaal niet noodig, om klaar wakker te worden, want Avanti was 'n ma tige tegenpartij en vooral toen de onzen reeds in de eerste minuten de leiding namen met 'n keurig door Evert Muller gescoord doelpunt, scheen er niet veel inspanning noodig te zijn, om de zooveelste overwin ning van Ajax 5 te kunnen vermelden. Avanti was echter taaier dan de eerste minuten van den strijd deden verwachten. De lange doelman hield verschillende goede schoten uit z'n goal, al was eenmaal het leder waarschijnlijk het doelvlak gepasseerd. Bovendien raakte de roodzwarte verdediging gelei delijk meer en meer ingespeeld en toen tevens ons binnentrio wat traag in het benutten van schiet kansen bleek, viel het maken van doelpunten niet mee. Gelukkig stond Tinus Middendorp bij ons in de goal; zonder hem zou de 1O-voorsprong waarschijn lijk nog verloren zijn gegaan, toen de vrijstaande cen tervoor van Avanti een voorzet van rechts in den linker bovenhoek knalde. Op uitstekende wijze voor kwam Tinus echter 'n haast zeker lijkend tegenpunt. Na de pauze realiseerden onze menschen het feit, dat met 10-voorsprong het kampioenschap aan den bekenden zijden draad hing en werd er meer vaart ?n het spel gelegd. Knaack en Thiry zetten onophoudelijk hun voor hoede aan het werk en de weinige malen, dat Avanti probeerde ons doel te naderen vonden zij den weg versperd door Brouwer en v. Tuyl, die met energiek ingrijpen hun gebied schoon hielden. Voor het Avanti-doel bleef het echter „knudde", zelfs 'n penalty werd gemist. Eindelijk kreeg Thiry er genoeg van, dreef door tot in het strafschopgebied en scoorde het beslissende tweede doelpunt. Toen was het ijs gebroken; weldra volgde nr. 3 uit 'n tweeden strafschop en nr. 4 door 'n schot één onzer, dat door 'n back van richting ver anderd, den keeper voor 'n hopelooze situatie plaatste. Even later klonk het laatste arbitrale fluitsignaal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6