mmmmmmmmmmmmmmmzm WAT WIMBLEDONALTON A, Z.F.CEN AJAX ONS TE ZIEN GAVEN AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 147 Ons Paaschtournooi is op den goeden weg 'n evene ment te worden voor voetballievend Amsterdam. Ook nu was het in bijna alle opzichten geslaagd. We zeggen met opzet „bijna" omdat van zuiver Ajax- standpunt bekeken het spel van onze menschen teleur stellend was. Slechts de wetenschap dat zij veel beter kunnen, houdt ons nog in ons rood-witte evenwicht. Onze gasten hebben ons doen genieten van uitste kend spel en spannenden strijd. Slechts weinig compe titiewedstrijden zullen het publiek zóó in opwinding gebracht hebben als de met 'n geweldige vaart ge speelde kamp tusschen Wimbledon en Z.F.C. Doch ook overigens werd er prima voetbal te zien gegeven en wat techniek en wijze van spelopbouw be treft, gaf o.i. Altona den toon aan. Haar spil was stellig de vaardigste voetballer van het tournooi. Bij vrijwel alle duels kwam hij als overwinnaar uit den strijd en de wijze, waarop hij dan met op den centimeter nauw keurig aangegeven ballen langs den grond z'n voor hoede aan het werk zette, was bewonderenswaardig. Typisch mag het verder genoemd worden, dat in alle wedstrijden een strafschop genomen werd en nog merkwaardiger was het feit, dat ze alle vier kansloos in doelpunten omgezet werden. Vooral de strafschop, dien Gregory, Wimbledon's linksback, langs den Zaanschen doelman schoot, was de moeite waard. Geruimen tijd heeft het er naar uitgezien, dat dit doelpunt beslissend zou zijn en Z.F.C. voor de finale zou uitschakelen. De stand tot op het moment van den strafschop was n.l. 11 en werd daarna 2-1 voor de Engelsche ploeg. Met enorme energie streden de Zaankanters evenwel verder en toen het tenslotte gelukte kort voor het einde den gelijkmaker te scoren, kregen de Zaandammers 'n ovatie van het Amsterdamsche publiek, als gold het 'n Ajax-doelpunt. De tweemaal iy2 minuut, waarmee verlengd werd brachten 'n waardig slot. Z.F.C.door haar succes ge ïnspireerd, gooide zich met élan in den strijd en in luttele minuten scheen Z.F.C. door tweemaal te scoren zich in veiligheid gebracht te hebben. Scheenwant toen Harvey met 'n laag geplaatsten kopbal den achterstand tot 34 verkleinde, stond de Zaansche zege weer op losse schroeven. Lust en z'n mannen bleven evenwel het antwoord niet schuldig en doelpuntten nogmaals, zoodat de Zaan- damsche ploeg zich met 'n 53 overwinning in de finale geplaatst had. Luid toegejuicht trokken de spelers naar de kleedkamers. Na dezen emotiêvollen kamp viel de ontmoeting Ajax- Altona extra tegen. Onze ploeg speelde vrij mat en de Hamburgers ontwikkelden 'n spel, dat meer tot het verstand, dan tot het hart sprak. Hier geen hartstochtelijk spel en duivelsch tempo. Het leek 'n demonstratie van de „neue Sachlichkeit" in de voetbalkunst. Koel berekend dreven de halfbacks op, trokken de verdedigers naar zich toe en plaatsten dan kalm en zuiver naar 'n vrijstaanden voorwaarts. Geen der Altona-spelers scheen zich in te spannen en speciaal de spil maakte den indruk alles op z'n dooie gemak te doen. De Duitschers scoorden tweemaal, wij één keer uit 'n penalty en aan beide zijden voorkwam de lat eens 'n zeker schijnend doelpunt. Zoo kwamen we den volgenden dag in de verliezers- ronde terecht tegen Wimbledon. We troffen het niet, dat onze doelman in het eerste kwartier zoo slecht het oog in had en twee houdbare ballen in ons net ver dwenen. Voor de rust was ons tegenspel wederom niet sterk en slechts uit 'n penalty o.i. nogal 'n rijkelijk zware straf voor de begane overtreding kon Ten Have den achterstand verminderen. Tevoren had evenwel Dowden met 'n schitterend schot ten derde male voor de Britten gescoord, zoodat de rust met 'n weinig hoopvollen 13 achterstand in ging. Na de thee viel er 'n aanmerkelijke opleving in onze gelederen te bespeuren, v. Reenen, die oorspronkelijk niet zou meespelen, kwam Volkers vervangen en er zat weer muziek in de voorhoede. Piet verkleinde ten slotte den achterstand tot 23, doch verder kwamen we niet; vrouwe Fortuna weigerde hardnekkig haar hulp. Naast de opleving in ons spel gedurende de tweede helft mag nog wel even de aandacht gevestigd worden op het gunstige debuut van de invallers Van Os en Blomvliet. Beiden waren geenszins zwakke plekken in ons elf tal en dat zegt al heel wat. v. Os trok tegen het open

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5