PAG. 146 - A J A X CLUBNIEUWS „Goaltjes Piet", zooals v. Reenen terecht door Frans Schoevaart werd genoemd, scoorde zeven maal. Feijenoord en P.S.V.'s aanvallers mogen het probeeren dat in Veendam na te doen. Uitstekend werd Piet gesteund door Twelker en Jurriaans. Flet was 'n lust Henk weer langs den lijn te zien snellen en Cor haalde tal van ballen uit de verdediging op, om dan de eerste hand aan vele gevaarlijke aanvallen te leggen. NU DE CRITIEK. F eestredevoeringen zijn aardig aan 'n feesttafel met 'n glas champie in je hand, ze kunnen ook in druk vorm op hun plaats zijnals het seizoen afge- loopen is of het doel bereikt. Doch nu hier, juist vóór de zware taak, die voor onze spelers aanvangt, allen en alles als volmaakt toe te juichen, dat zou gevaarlijk zijn. Het zou onze spelers kunnen suggereeren, dat er niets maar dan ook niets meer aan het spel ont- bieekt, met het gevaar, dat onze tegenstanders hun de onvolmaaktheden zouden toonen. Dit als schroomvallige inleiding van iemand die na 'n 9—1 overwinning nog het lef heeft om kritiek uit te oefenen. Over v. Deyck hebben we nog niets gezegd en zullen dat ook niet doen. We weten wat Piet v. Deyck kan presteeren en de rechtshalfplaats biedt geen reden tot zorgen, v. Deyck was te ernstig geblesseerd om het vertoonde van Zondag j.l. als maatstaf voor z'n kunnen te nemen. Alleen in 'n wedstrijd, waar het op aankomt, ruime hij in dergelijke gevallen z'n plaats voor 'n ander die geheel fit is. Schubert moet oppassen. Hij kan door z'n lengte en goede schot waarover hij beschikt, al liet hij het dusver niet zien, 'n nuttige rol in onze voorhoede vervullen. Alle zeilen bijspannen, serieus trainen en zich prima in conditie houden, zij voor hem het advies. Ten Have's spel was ook niet onberispelijk. Ook hij kan het stukken beter. Het is niet altijd noodig eerst den back te passeeren, alvorens voor te zetten. Een schuine hooge bal op het doel zooals Lust van Z.F.C. dikwijls pleegt te doen is 'n uitstekende en nuttige afwisseling. Bonneveld was in dezen wedstrijd niet te beoor- deelen. Het eenige doelpunt ontstond uit 'n buitenspel geval dat daardoor wellicht verwarrend op hem werkte. Zooals gezegd scoorde v. Reenen zeven doelpunten en dat zal wel tot direct gevolg hebben, dat onze komende tegenstanders hem met 'n extra bewaking zullen vereeren. Er is 'n spreekwoord dat zegt dat men al naar het getij de bakens dient te verzetten. Aan Piet en z'n nevenspelers de taak dat spreekwoord in de voetbal praktijk toe te passen. ONZE KANSEN. Uit bovenstaande zal men inzien, dat het vertrou wen op tijdig herstel van onze ploeg, zooals we óók na AjaxVeendam schreven, onverzwakt is. Doch men beseffe goed dat eerst nu de kampioens competitie begint. De twee wedstrijden tegen de Noordelijke kampioenen waren slechts 'n ouverture. Zondag a.s. tegen P.S.V. dat is het begin van den werkelijken strijd om onzen eeretitel te behouden. De resultaten door onze concurrenten behaald, bieden weinig houvast. Terzelfder tijd als in Veendam 10 doelpunten gemaakt werden speelden P.S.V en Feijenoord een puntloos gelijk spel. Voor de Eindhovenaren die o.a. hun goalgetter v. d. Broek misten 'n mooi resultaat, doch ook Feijenoord's prestatie om uit twee lastige uitwedstrijden 3 punten te halen mag er zijn, De spanning is na de laatste uitslagen sterk toe genomen. We verlangen naar Zondagmiddag 2 uur! V. Kol, de man die de Veendammers in voetbal#extase bracht

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4